MA Plymouth - MA програми во Plymouth MA, Plymouth

MA Plymouth - MA програми во Plymouth MA, Plymouth

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Plymouth - Земи си MA во Plymouth. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р социјална работа

Plymouth University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Обединетото Кралство Plymouth

Професионално признати од страна на професии Советот за здравство и заштита (HCPC), нашата практика предводена степен ви овозможува да се постигне професионална компетентност и способност да се однесуваат академски теорија и познавање на социјална работа пракса. Ќе се развие познавање на работа теории и методи на оценување и социјална интервенција, како и рефлексивни пристапи кон човековите потреби и однесување, сегашната социјална политика и со закон. Ќе ни остави и ... [+]

М-р социјална работа

Професионално признати од страна на професии Советот за здравство и заштита (HCPC), нашата практика предводена степен ви овозможува да се постигне професионална компетентност и способност да се однесуваат академски теорија и познавање на социјална работа пракса. Ќе се развие познавање на работа теории и методи на оценување и социјална интервенција, како и рефлексивни пристапи кон човековите потреби и однесување, сегашната социјална политика и со закон. Ќе ја напушти нас добро подготвени за вработување во социјалната заштита.... [-]


М-р архитектура

Plymouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Plymouth

Оваа една година програмата м-р Архитектура има за цел да ви помогне во развивање на вештини во архитектонски дизајн, во процесот на развој на двете урбан дизајн и детален зграда дизајн. Вашите студии ќе бидат поставени во истражување на нови урбанистички форми кои се генерирани во одговор на менување на природата на градовите, особено зголемување на регионалната и глобалната поврзаност, и менувањето на културни, економски, еколошки, политички, социјални ... [+]

М-р архитектура

Оваа една година програмата м-р Архитектура има за цел да ви помогне во развивање на вештини во архитектонски дизајн, во процесот на развој на двете урбан дизајн и детален зграда дизајн. Вашите студии ќе бидат поставени во истражување на нови урбанистички форми кои се генерирани во одговор на менување на природата на градовите, особено зголемување на регионалната и глобалната поврзаност, и менувањето на културни, економски, еколошки, политички, социјални и физички услови и барања.... [-]