MA Plymouth - MA програми во Plymouth MA, Plymouth

MA Plymouth - MA програми во Plymouth MA, Plymouth

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Плимут или локалните пештери, за да биде точно, се дом на Горна Палеолит депозити и коските на почетокот на хомо сапиенсот. Постојат пет високообразовни институции, од кои едниот е еден од најголемите универзитети во Велика Британија.

MA Plymouth - Земи си MA во Plymouth. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р социјална работа

Plymouth University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Обединетото Кралство Plymouth

Професионално признати од страна на професии Советот за здравство и заштита (HCPC), нашата практика предводена степен ви овозможува да се постигне професионална компетентност и способност да се однесуваат академски теорија и познавање на социјална работа пракса. Ќе се развие познавање на работа теории и методи на оценување и социјална интервенција, како и рефлексивни пристапи кон човековите потреби и однесување, сегашната социјална политика и со закон. Ќе ни остави и ... [+]

М-р социјална работа

Професионално признати од страна на професии Советот за здравство и заштита (HCPC), нашата практика предводена степен ви овозможува да се постигне професионална компетентност и способност да се однесуваат академски теорија и познавање на социјална работа пракса. Ќе се развие познавање на работа теории и методи на оценување и социјална интервенција, како и рефлексивни пристапи кон човековите потреби и однесување, сегашната социјална политика и со закон. Ќе ја напушти нас добро подготвени за вработување во социјалната заштита.... [-]


М-р архитектура

Plymouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Plymouth

Оваа една година програмата м-р Архитектура има за цел да ви помогне во развивање на вештини во архитектонски дизајн, во процесот на развој на двете урбан дизајн и детален зграда дизајн. Вашите студии ќе бидат поставени во истражување на нови урбанистички форми кои се генерирани во одговор на менување на природата на градовите, особено зголемување на регионалната и глобалната поврзаност, и менувањето на културни, економски, еколошки, политички, социјални ... [+]

М-р архитектура

Оваа една година програмата м-р Архитектура има за цел да ви помогне во развивање на вештини во архитектонски дизајн, во процесот на развој на двете урбан дизајн и детален зграда дизајн. Вашите студии ќе бидат поставени во истражување на нови урбанистички форми кои се генерирани во одговор на менување на природата на градовите, особено зголемување на регионалната и глобалната поврзаност, и менувањето на културни, економски, еколошки, политички, социјални и физички услови и барања.... [-]