MA Dorset - MA програми во Dorset MA, Dorset

MA Dorset - MA програми во Dorset MA, Dorset

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Dorset - Земи си MA во Dorset. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по корпоративна комуникација

Bournemouth University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Poole + 1 more

Корпоративната комуникација е сеопфатен термин кој се однесува на бизниси, владини тела и непрофитни организации (невладини организации) и сè повеќе ги заменува условите за односи со јавноста и јавните работи во комуникациската индустрија. [+]

Корпоративната комуникација е сеопфатен термин кој се однесува на бизниси, владини тела и непрофитни организации (невладини организации) и сè повеќе ги заменува условите за односи со јавноста и јавните работи во комуникациската индустрија.

Факултетот за медиуми и комуникација има долгогодишно искуство во истражувањето и предавањето на корпоративната комуникација и односи со јавноста, откако беше еден од првите универзитети во Велика Британија кои започнаа додипломски студии за односи со јавноста во доцните 1980-ти. Овој курс се базира на експертиза на академици кои се занимаваат со врвни истражувања и консултантска работа, и ќе имаат корист од студирањето во одделот со одлична репутација во рамките на индустријата, како и силни врски со Институтот за односи со јавноста (CIPR) и Здружението за консултанти за односи со јавноста (PRCA). Курсот е исто така акредитирана од страна на Институтот за директен и дигитален маркетинг (IDM) и постои можност да се добие IDM сертификат во дигитален маркетинг заедно со степен на студии.... [-]


Магистер по производство на филм и телевизија

Bournemouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Poole

Овој крупен курс е за оние кои сакаат да ги претворат своите идеи и аспирации во успех. Без разлика дали планирате да управувате со следната генерација на филмски и телевизиски програми, обликувајте кариера како истражувач, соработник продуцент или менаџер за производство, или дури и да ја водите вашата сопствена независна продукциска компанија, курсот ќе ви даде практична обука и теоретска основа за да ви помогне за да ги постигнете своите амбиции во динамичниот свет на медиумското производство. [+]

Овој крупен курс е за оние кои сакаат да ги претворат своите идеи и аспирации во успех. Без разлика дали планирате да управувате со следната генерација на филмски и телевизиски програми, обликувајте кариера како истражувач, соработник продуцент или менаџер за производство, или дури и да ја водите вашата сопствена независна продукциска компанија, курсот ќе ви даде практична обука и теоретска основа за да ви помогне за да ги постигнете своите амбиции во динамичниот свет на медиумското производство.... [-]


Магистер по режија филм и телевизија

Bournemouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Poole

Директорот е од суштинско значење за креативниот процес во медиумското производство и овој курс е дизајниран да ги гради и развие своите знаења за индустријата, овозможувајќи ви да се засили на предизвикот за доставување победнички продукции. [+]

Директорот е од суштинско значење за креативниот процес во медиумското производство и овој курс е дизајниран да ги гради и развие своите знаења за индустријата, овозможувајќи ви да се засили на предизвикот за доставување победнички продукции. Овој практичен курс обезбедува многу можности за практично производство низ платформи и жанрови. Тоа ќе ги подобри вашите вештини за раскажување приказни и ќе го гради вашето техничко разбирање за продукција на филм, телевизија и трансмедија, развивање на напредни вештини како директор во согласност со моменталната индустриска пракса.... [-]


Магистер по рекламирање

Bournemouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Poole

Овој динамичен курс е за определени и водени луѓе кои се амбициозни за нивната кариера во рекламната индустрија. [+]

Овој динамичен курс е за определени и водени луѓе кои се амбициозни за нивната кариера во рекламната индустрија. Без разлика дали сте неодамна дипломирале со добар степен во предмет за рекламирање или сте професионален комуникатор кој сака да ја продолжи својата кариера, овој предизвикувачки степен обезбедува знаења и алатки потребни за да стане специјалист за рекламирање.

Курсот се одликува со камп за подигање на реклами, каде што ќе добиете шанса да бидете вградени во агенција за животната средина (или во Бурнемут или на друго место во Велика Британија) или да работите како дел од агенциски тим во куќата на кампусот. Ова ги обединува сите ваши учење и искуство во интензивно работно искуство кое ќе ве подготвува за вашата идна кариера во индустријата.... [-]


Магистер по 3D компјутерска анимација

Bournemouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Poole

Овој мајстор во 3D компјутерска анимација е совршен лансирање рампа за кариера во широк спектар на дисциплини, вклучувајќи концепт дизајн, карактер и анимација на суштества, моделирање, осветлување, местење, текстурирање, композитинг и симулација. [+]

Овој мајстор во 3D компјутерска анимација е совршен лансирање рампа за кариера во широк спектар на дисциплини, вклучувајќи концепт дизајн, карактер и анимација на суштества, моделирање, осветлување, местење, текстурирање, композитинг и симулација. Овој курс ќе ви помогне да ги стекнете вештините потребни за работа во голем број области каде што се применува компјутерска анимација, вклучувајќи филмови, анимирани одлики, компјутерски игри, телевизиска продукција, реклами, илустрации, научна визуелизација, симулација на лет, виртуелни средини, архитектонски визуализации и интерактивни медиуми.... [-]


Магистер по медиуми и комуникација

Bournemouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Poole

Овој флексибилен курс ви дава можност да студирате комуникација и медиумска теорија на напредно ниво. Тоа ќе ви обезбеди високо употребливи сет на вештини, заедно со способноста да се вклучат со теоретски концепти и да се прикаже критично разбирање и анализа. [+]

Овој флексибилен курс ви дава можност да студирате комуникација и медиумска теорија на напредно ниво. Тоа ќе ви обезбеди високо употребливи сет на вештини, заедно со способноста да се вклучат со теоретски концепти и да се прикаже критично разбирање и анализа.

Можете да ја прилагодите оваа М-р за да одговараат на вашите потреби, со можност за датум за почеток во септември или јануари и три излезни точки од курсот, од кои секоја ќе доведе до друга квалификација: постдипломски сертификат, диплома за постдипломски студии или магистрирал во медиуми... [-]