MA Gloucestershire - MA програми во Gloucestershire MA, Gloucestershire

MA Gloucestershire - MA програми во Gloucestershire MA, Gloucestershire

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Gloucestershire - Земи си MA во Gloucestershire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р за управување со спорт

Hartpury College, University of West England
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Овие постдипломски програми се развиени во соработка со Бизнис Бристол и им нуди на студентите со можност да ги истражуваат на концептот [+]

М-р / PgCert менаџмент / PGDip Спорт

Овие постдипломски програми се развиени во соработка со Бизнис Бристол и им нуди на студентите со можност да ги истражуваат на концептот на управување со спорт. М-р обезбедува, од академска гледна точка, развојот на концептуално разбирање на процесите кои се основа за ефикасно управување на спортски услуги и настани. Ова е направено преку идентификација на потребите на клиентите, примената на финансиски и човечки ресурси и развој на бизнис предлози и планови.... [-]


ма коњски бизнис менаџмент

Hartpury College, University of West England
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Преку комбинација на основни чист бизнис модули развиена од страна на добро се почитуваат Бристол и коњски бизнис специфични модули, овие програми [+]

Управување со м-р / PgCert / PGDip Конски Бизнис

Преку комбинација на основни чист бизнис модули развиена од страна на добро се почитуваат Бристол и коњски бизнис специфични модули, овие програми се дизајнирани да се развие вашето разбирање на коњски индустрија. М-р, исто така, ќе ви помогне да се идентификуваат можности за кариера на располагање во рамките на индустријата од гледна точка на бизнис менаџмент.... [-]


М-р во европската мисија и интеркултурни христијанството

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Оваа уникатна комбинација на м-р проучување на мисија да и во Европа, со развивање на разбирање на тоа како на минатите и сегашните културни влијанија присутни во Европа обликуваат христијанската пракса [+]

М-р во европската мисија и интеркултурни христијанството

Оваа уникатна комбинација на м-р проучување на мисија да и во Европа, со развивање на разбирање на тоа како на минатите и сегашните културни влијанија присутни во Европа обликуваат христијанската пракса.

На различни културни изрази на Црквата низ целиот свет да доведе до зголемување на разбирање на контекстуални природа на европското христијанство. Предизвиците во христијанството во Европа, исто така, доведе до мисија практичарите во рамките и надвор од Европа, признавајќи своите потреби како мисија поле.... [-]


м-р во земјите грижа

Redcliffe College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 3 - 4 години August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Новиот УО разбира овозможува член заштита на работниците да се разбере и истражување на прашања околу опремување мисија персонал да бидат ефикасни во крос-културен Министерството. [+]

М-р во земјите нега

&nbsp

Член заштита е релативно нова дисциплина која возови и подготвува работници за да се подготват подобро за крос-културниот живот и Министерството и да се справат со оперативен пред, за време и по задача. До сега, специјалисти во дисциплина не сум имал можност да ги обучуваат и истражување на овие прашања интензивно.

&nbsp

Подучени од експерти во областа, нови м-р Радклиф во земјите грижа признава треба да имаат библиска основа поддршка на пракса, како и разбирање крос-културен перспективи и нивното влијание врз поединци и групи. Предизвици како одговор на кризата и траума дебрифинг ќе се решат, и постои можност да се фокусираат на специфичен контекст или земјите грижа прашање преку опционален модул. ... [-]


м-р во Библијата и мисија

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 2 more

Постдипломски курс за оние кои сакаат да размислуваат за тоа како се вклопува во мисијата на Светите списи, и како да се користи Библијата за да се вклучат missionally во различни културни контексти. [+]

М-р во Библијата и Мисија

Постдипломски курс за оние кои сакаат да размислуваат за тоа како се вклопува во мисијата на Светите списи, и како да се користи Библијата за да се вклучат missionally во различни културни контексти.

&nbsp

Со зголемување на комплексноста на Црквата 's мисија во светот, јасно и длабоко библиска рефлексија е од суштинско значење. Не треба само да Бог 's луѓе имаат фирма разбирање за тоа како се вклопува во мисијата на Светите списи, ние исто така треба да бидат сигурни и надлежните за користење на Библијата да се вклучат missionally во различни културни контексти. ... [-]


м-р во глобалното лидерство во интеркултурен контекст

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 2 more

Постдипломски курс за оние кои се вклучени во или се подготвува за водечката позиција, подготвувајќи се да го води и развојот на вашата организација во контекст на постојано менување на мулти-културни светот. [+]

М-р во глобалното лидерство во интеркултурен контекст

Оваа уникатна МА е за студентите што веќе работат во или се подготвува за водечката позиција. Курсот ќе им овозможат да го цениме и одговори на предизвиците на водечки глобален тим. Исто така, ќе ви даде на знаење и разбирање треба да облик на организацијата да функционира ефикасно во услови на постојано менување на предизвиците на глобалниот свет. Изборните модул ви овозможува да се разбере подлабоко контекстот во кој работите, било да е тоа глобални или регионални. ... [-]


м-р во глобални прашања во современата мисија

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 2 more

Ова мајстори изразито се фокусира на клучните прашања во Мисијата денес, вклучувајќи глобализацијата, postcolonialism, правдата и на животната средина. [+]

Магистер по Прашања во современата мисија

&nbsp

Постои зголемување на потребата во мисија за лекари да се разбере од клучните проблеми во рамките на глобалната рамка на современата мисија. Нашите Постдипломски студии по Прашања во современата мисија адреси многу од актуелните прашања кои се соочуваат луѓето 'на теренот ', и истражува нив во длабочина. Студентите исто така може да истражување на итни прашања на свој Министерството контексти ... [-]


ма во филмската продукција

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри September 2018 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

Практичното и теоретското разбирање на филмовите на учениците ќе ги унапредат предавачи кои работат како професионални режисери. Студентите ќе имаат пристап до индустриска стандардна опрема, професионално студио-филмско студио, лични уреди за уредување со професионален софтвер за постпродукција и сесии со надворешни индустриски професионалци. [+]

Практичното и теоретското разбирање на филмовите на учениците ќе ги унапредат предавачи кои работат како професионални режисери. Студентите ќе имаат пристап до индустриска стандардна опрема, професионално студио-филмско студио, лични уреди за уредување со професионален софтвер за постпродукција и сесии со надворешни индустриски професионалци. Ќе бидете охрабрени да креативно ја истражувате уметноста на филмови во контекст на високо структурирана, професионална индустриска средина и треба да дипломирате со јасно артикулирани резултати кои може да се искористат за да ги унапредат своите кариери во филмската продукција.... [-]


Магистер по образование

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри October 2018 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

[+]

. Модули Истражување во образованието студија стил Кариери [-]

MA in Photography

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри September 2018 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

This highly vocational postgraduate course is aimed at supporting and challenging your ideas, creativity and ambitions, in order to build and expand your portfolio. [+]

This highly vocational postgraduate course is aimed at supporting and challenging your ideas, creativity and ambitions, in order to build and expand your portfolio.

We welcome photographers from a wide range of backgrounds, as well as those who have studied photography at an undergraduate level. We are looking for passion and a commitment to exploring and questioning the medium of photography. We want you to produce high-quality work that will aid either your personal development or your career ambitions within the creative industries.

Our modules guide students towards recognising potential themes and exploring them using an extended range of approaches and techniques. In addition, an extensive range of workshops will cover such disciplines as high-level digital studio work, moving image and video editing, book production, black and white darkroom work and alternative process techniques.... [-]


MA in Landscape Architecture (with conversion year)

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри September 2018 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

[+]

Може да бидете поканети да присуствувате на изборно интервју Портфолио на работа е пожелно, но не е од суштинско значење На ЕУ и на меѓународните студенти им е потребна IELTS 6.0 целокупната (не помалку од 5,5 во било кој опсег) или еквивалентно. Кариери

Пејзажна архитектура нуди широк спектар на возбудливи кариери во приватниот, јавниот и добротворниот сектор. Како мултикултурен дипломиран, можностите за кариера вклучуваат работа како пејзажен архитект во приватна пракса или во јавниот и добротворниот сектор, како и работа во планирање на пределот, управување со проекти и дизајн на градината.... [-]


MA in Landscape Architecture

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри September 2018 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

[+]

Пејзажна професионална пракса Студио за планирање на пејзажи Пејзаж Дизајн Студио Урбани фјучерси Истражувачки методи во дизајнот Применета екологија и конзервација (опција) Географски информациони системи (опција) Студија стил

Учењето се одвива во студиско-базирана средина, преку комбинација на предавања, вежби, семинари и истражување предводено од студентите. Техниките за настава комбинираат пракса и филозофија на пејзажна архитектура со фокус на иновации, креативност, личен развој, израз, професионализам и одржливост.... [-]


MA/MDes in Graphic Design

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 семестри September 2018 Обединетото Кралство Cheltenham + 1 more

The MA and MDes courses offer a stimulating and creative environment in which students are encouraged to explore conceptual and theoretical issues. For the MA this is through research-based enquiries, while the MDes has a professional emphasis. Students initially join as an MA student but have the option to register as an MDes candidate as the course progresses. [+]

The MA and MDes courses offer a stimulating and creative environment in which students are encouraged to explore conceptual and theoretical issues. For the MA this is through research-based enquiries, while the MDes has a professional emphasis. Students initially join as an MA student but have the option to register as an MDes candidate as the course progresses.

We see design thinking and research as being at the heart of design innovation. As a designer, learning to manage complex ideas can be the key to finding solutions and developing strategies that can be applied across a range of disciplines.

Building upon your communication and research skills, the course will help you to apply them to successful problem-solving. You will explore contemporary issues such as global trends, ethics, gender and sustainability by crossing genres, and exploring new and emerging technologies for creation and communication. The UK produces world-class designers who are sought after internationally- our MA and MDes courses set out to help you realise your ambitions in a global context.... [-]