MA Cheltenham - MA програми во Cheltenham MA, Cheltenham

MA Cheltenham - MA програми во Cheltenham MA, Cheltenham

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Челтенхам е местото каде што Универзитетот на Глостер (или барем три од четири кампуси) се наоѓа. Тоа е единствениот Велика Британија универзитет за да биде дел од BCA програма нуди семестри во странство.

MA Cheltenham - Земи си MA во Cheltenham. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во филмската продукција

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Cheltenham

Практичното и теоретското разбирање на филмовите на учениците ќе ги унапредат предавачи кои работат како професионални режисери. Студентите ќе имаат пристап до индустриска стандардна опрема, професионално студио-филмско студио, лични уреди за уредување со професионален софтвер за постпродукција и сесии со надворешни индустриски професионалци. [+]

Практичното и теоретското разбирање на филмовите на учениците ќе ги унапредат предавачи кои работат како професионални режисери. Студентите ќе имаат пристап до индустриска стандардна опрема, професионално студио-филмско студио, лични уреди за уредување со професионален софтвер за постпродукција и сесии со надворешни индустриски професионалци. Ќе бидете охрабрени да креативно ја истражувате уметноста на филмови во контекст на високо структурирана, професионална индустриска средина и треба да дипломирате со јасно артикулирани резултати кои може да се искористат за да ги унапредат своите кариери во филмската продукција.... [-]


Магистер по образование

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Cheltenham

[+]

Модули Истражување во образованието студија стил Кариери [-]

MA in Photography

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Cheltenham

This highly vocational postgraduate course is aimed at supporting and challenging your ideas, creativity and ambitions, in order to build and expand your portfolio. [+]

This highly vocational postgraduate course is aimed at supporting and challenging your ideas, creativity and ambitions, in order to build and expand your portfolio.

We welcome photographers from a wide range of backgrounds, as well as those who have studied photography at an undergraduate level. We are looking for passion and a commitment to exploring and questioning the medium of photography. We want you to produce high-quality work that will aid either your personal development or your career ambitions within the creative industries.

Our modules guide students towards recognising potential themes and exploring them using an extended range of approaches and techniques. In addition, an extensive range of workshops will cover such disciplines as high-level digital studio work, moving image and video editing, book production, black and white darkroom work and alternative process techniques.... [-]


MA in Landscape Architecture (with conversion year)

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Cheltenham

[+]

Може да бидете поканети да присуствувате на изборно интервју Портфолио на работа е пожелно, но не е од суштинско значење На ЕУ и на меѓународните студенти им е потребна IELTS 6.0 целокупната (не помалку од 5,5 во било кој опсег) или еквивалентно. Кариери

Пејзажна архитектура нуди широк спектар на возбудливи кариери во приватниот, јавниот и добротворниот сектор. Како мултикултурен дипломиран, можностите за кариера вклучуваат работа како пејзажен архитект во приватна пракса или во јавниот и добротворниот сектор, како и работа во планирање на пределот, управување со проекти и дизајн на градината.... [-]


MA in Landscape Architecture

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Cheltenham

[+]

Пејзажна професионална пракса Студио за планирање на пејзажи Пејзаж Дизајн Студио Урбани фјучерси Истражувачки методи во дизајнот Применета екологија и конзервација (опција) Географски информациони системи (опција) Студија стил

Учењето се одвива во студиско-базирана средина, преку комбинација на предавања, вежби, семинари и истражување предводено од студентите. Техниките за настава комбинираат пракса и филозофија на пејзажна архитектура со фокус на иновации, креативност, личен развој, израз, професионализам и одржливост.... [-]


MA/MDes in Graphic Design

University of Gloucestershire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Cheltenham

The MA and MDes courses offer a stimulating and creative environment in which students are encouraged to explore conceptual and theoretical issues. For the MA this is through research-based enquiries, while the MDes has a professional emphasis. Students initially join as an MA student but have the option to register as an MDes candidate as the course progresses. [+]

The MA and MDes courses offer a stimulating and creative environment in which students are encouraged to explore conceptual and theoretical issues. For the MA this is through research-based enquiries, while the MDes has a professional emphasis. Students initially join as an MA student but have the option to register as an MDes candidate as the course progresses.

We see design thinking and research as being at the heart of design innovation. As a designer, learning to manage complex ideas can be the key to finding solutions and developing strategies that can be applied across a range of disciplines.

Building upon your communication and research skills, the course will help you to apply them to successful problem-solving. You will explore contemporary issues such as global trends, ethics, gender and sustainability by crossing genres, and exploring new and emerging technologies for creation and communication. The UK produces world-class designers who are sought after internationally- our MA and MDes courses set out to help you realise your ambitions in a global context.... [-]