MA Gloucester - MA програми во Gloucester MA, Gloucester

MA Gloucester - MA програми во Gloucester MA, Gloucester

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Глостер е дом на една од четирите кампуси на Универзитетот на Глостер. На Факултетот за применети науки се наоѓа таму од 2002 година. Карактеристично за Англија, Глостер е познат по многуте цркви и катедрала изградена од епископот Џон Хупер.

MA Gloucester - Земи си MA во Gloucester. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р за управување со спорт

Hartpury College, University of West England
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Овие постдипломски програми се развиени во соработка со Бизнис Бристол и им нуди на студентите со можност да ги истражуваат на концептот [+]

М-р / PgCert менаџмент / PGDip Спорт

Овие постдипломски програми се развиени во соработка со Бизнис Бристол и им нуди на студентите со можност да ги истражуваат на концептот на управување со спорт. М-р обезбедува, од академска гледна точка, развојот на концептуално разбирање на процесите кои се основа за ефикасно управување на спортски услуги и настани. Ова е направено преку идентификација на потребите на клиентите, примената на финансиски и човечки ресурси и развој на бизнис предлози и планови.... [-]


ма коњски бизнис менаџмент

Hartpury College, University of West England
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Преку комбинација на основни чист бизнис модули развиена од страна на добро се почитуваат Бристол и коњски бизнис специфични модули, овие програми [+]

Управување со м-р / PgCert / PGDip Конски Бизнис

Преку комбинација на основни чист бизнис модули развиена од страна на добро се почитуваат Бристол и коњски бизнис специфични модули, овие програми се дизајнирани да се развие вашето разбирање на коњски индустрија. М-р, исто така, ќе ви помогне да се идентификуваат можности за кариера на располагање во рамките на индустријата од гледна точка на бизнис менаџмент.... [-]


М-р во европската мисија и интеркултурни христијанството

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Оваа уникатна комбинација на м-р проучување на мисија да и во Европа, со развивање на разбирање на тоа како на минатите и сегашните културни влијанија присутни во Европа обликуваат христијанската пракса [+]

М-р во европската мисија и интеркултурни христијанството

Оваа уникатна комбинација на м-р проучување на мисија да и во Европа, со развивање на разбирање на тоа како на минатите и сегашните културни влијанија присутни во Европа обликуваат христијанската пракса.

На различни културни изрази на Црквата низ целиот свет да доведе до зголемување на разбирање на контекстуални природа на европското христијанство. Предизвиците во христијанството во Европа, исто така, доведе до мисија практичарите во рамките и надвор од Европа, признавајќи своите потреби како мисија поле.... [-]


м-р во земјите грижа

Redcliffe College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 3 - 4 години August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 1 more

Новиот УО разбира овозможува член заштита на работниците да се разбере и истражување на прашања околу опремување мисија персонал да бидат ефикасни во крос-културен Министерството. [+]

М-р во земјите нега

&nbsp

Член заштита е релативно нова дисциплина која возови и подготвува работници за да се подготват подобро за крос-културниот живот и Министерството и да се справат со оперативен пред, за време и по задача. До сега, специјалисти во дисциплина не сум имал можност да ги обучуваат и истражување на овие прашања интензивно.

&nbsp

Подучени од експерти во областа, нови м-р Радклиф во земјите грижа признава треба да имаат библиска основа поддршка на пракса, како и разбирање крос-културен перспективи и нивното влијание врз поединци и групи. Предизвици како одговор на кризата и траума дебрифинг ќе се решат, и постои можност да се фокусираат на специфичен контекст или земјите грижа прашање преку опционален модул. ... [-]


м-р во Библијата и мисија

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 2 more

Постдипломски курс за оние кои сакаат да размислуваат за тоа како се вклопува во мисијата на Светите списи, и како да се користи Библијата за да се вклучат missionally во различни културни контексти. [+]

М-р во Библијата и Мисија

Постдипломски курс за оние кои сакаат да размислуваат за тоа како се вклопува во мисијата на Светите списи, и како да се користи Библијата за да се вклучат missionally во различни културни контексти.

&nbsp

Со зголемување на комплексноста на Црквата 's мисија во светот, јасно и длабоко библиска рефлексија е од суштинско значење. Не треба само да Бог 's луѓе имаат фирма разбирање за тоа како се вклопува во мисијата на Светите списи, ние исто така треба да бидат сигурни и надлежните за користење на Библијата да се вклучат missionally во различни културни контексти. ... [-]


м-р во глобалното лидерство во интеркултурен контекст

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 2 more

Постдипломски курс за оние кои се вклучени во или се подготвува за водечката позиција, подготвувајќи се да го води и развојот на вашата организација во контекст на постојано менување на мулти-културни светот. [+]

М-р во глобалното лидерство во интеркултурен контекст

Оваа уникатна МА е за студентите што веќе работат во или се подготвува за водечката позиција. Курсот ќе им овозможат да го цениме и одговори на предизвиците на водечки глобален тим. Исто така, ќе ви даде на знаење и разбирање треба да облик на организацијата да функционира ефикасно во услови на постојано менување на предизвиците на глобалниот свет. Изборните модул ви овозможува да се разбере подлабоко контекстот во кој работите, било да е тоа глобални или регионални. ... [-]


м-р во глобални прашања во современата мисија

Redcliffe College
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Gloucester + 2 more

Ова мајстори изразито се фокусира на клучните прашања во Мисијата денес, вклучувајќи глобализацијата, postcolonialism, правдата и на животната средина. [+]

Магистер по Прашања во современата мисија

&nbsp

Постои зголемување на потребата во мисија за лекари да се разбере од клучните проблеми во рамките на глобалната рамка на современата мисија. Нашите Постдипломски студии по Прашања во современата мисија адреси многу од актуелните прашања кои се соочуваат луѓето 'на теренот ', и истражува нив во длабочина. Студентите исто така може да истражување на итни прашања на свој Министерството контексти ... [-]