MA Bath and North East Somerset - MA програми во Bath and North East Somerset MA, Bath and North East Somerset

MA Bath and North East Somerset - MA програми во Bath and North East Somerset MA, Bath and North East Somerset

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Bath and North East Somerset - Земи си MA во Bath and North East Somerset. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма криминал и готската фикција

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Криминал на УО и готски почнале ќе ве запознаам со напредни студии на две популарни жанрови кои се забавуваат и информирани култура од деветнаесеттиот век до денешен ден. [+]

Студија на два карактеристични жанрови во овој уникатен и специјалист постдипломски курс.

Единствената програма Велика Британија р да се интегрираат во студија на двете фантастика криминал и готски. Интердисциплинарен и меѓународни во својот пристап кон двете жанрови.

Предводени од тутори со воспоставени меѓународни репутација во нивните области.

Нови за 2017 година, предмет на одобрување во М-р криминал и готски Фиктивни ќе ве запознаам со напредни студии на две популарни жанрови кои се забавуваат и информирани култура од деветнаесеттиот век до денешен ден. ... [-]

Магистер по Мода Портфолио

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој курс обезбедува со животната средина да работат, како и заеднички самостојно, во рамките на портфолио на Fashion предмети, кои вклучуваат филм, илустрација, новинарство, фотографија и стил specialisms. [+]

Овој курс ви обезбедува со животната средина за да работат заеднички и независно во рамките на портфолио за мода предмети.

Истражување и бизнис вештини.

Пракса предводена предмет пристап.

Филм, илустрација, новинарство, фотографија и стил specialisms. Овој курс обезбедува со животната средина да работат, како и заеднички самостојно, во рамките на портфолио на Fashion предмети, кои вклучуваат филм, илустрација, новинарство, фотографија и стил specialisms.... [-]


Магистер по визуелна комуникација

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Ова е учење на практични мајстор за фотографи, илустратори и графички дизајнери. Ние ве охрабруваме да работат самостојно и заеднички, а со учењето на заеднички визуелен јазик. [+]

А практичен курс за специјалист за фотографи, графички дизајнери и илустратори.

Се придружите на нашата меѓународна група - Го поздравуваме студенти од многу земји, вклучувајќи ги Велика Британија, Италија, Кина, Тајван, Мексико, Колумбија и Бугарија.

Направете употреба на работилници за фотографија, офорт, Јасеновац, сито печат, пластика, дограма, подготовка боја и кастинг.

... [-]

Магистер по Рекламирање пракса

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Bath

Нема други рекламирање разбира во Велика Британија дури и доаѓа во близина на оваа иновативна м-р. Како можеме да се направи таква изјава? Бидејќи ова е единствен разбира дека ги носи copywriters, уметнички директори и сметка планери заедно да работат на комбинација на се разбира - и клиент - сет "во живо" брифинзи. Вие исто така ќе имаат можност да се водат тимови на додипломски рекламирање студенти, отсликувајќи на професионален креативни тим водечката улога. [+]

најиновативните рекламирање текот на Велика Британија, за copywriters, уметнички директори, и сметка планери.

Развие вашето портфолио и брус вашиот специјалист вештини во тимот на атмосферата.

Ментор на помлади тимови - се изгради лидерски вештини.

Дипломираат со CV-подготвени искуство агенција.

Нема други рекламирање разбира во Велика Британија дури и доаѓа во близина на оваа иновативна м-р.... [-]


ма во наставата на англиски Воведничари на други јазици (TESOL)

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Наша цел е да се развие сигурен, добро информирани, јазик настава лекари, кои се способни за дизајнирање и настава сеопфатна јазик програми. Ќе се прошири вашето знаење од ангажирање во независно истражување во вашата пракса и поставување. [+]

Да ја развивате вашата TESOL кариера со нашите Магистер по настава на англиски Воведничари на други јазици.

Еден од ретките програми во TESOL на Велика Британија, која вклучува поставеност компонента.

Наменета за искусни наставници и оние со малку или воопшто не настава искуство.

Мешавини теорија на јазикот и лингвистиката настава со развојот на практични вештини.

Наша цел е да се развие сигурен, добро информирани, јазик настава лекари, кои се способни за дизајнирање и настава сеопфатна јазик програми. Ќе се прошири вашето знаење од ангажирање во независно истражување во вашата пракса и поставување.... [-]


ма во танц

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Bath

Ова М-р програма се фокусира на вас, како уметник и претприемач, со специјалист акцент на сајт, соработка, како и екран со седиште во пракса. Ќе созрее како "творец на работа", додека стекнување на разбирање на, и способност да одговори на, трендови и можности на работното место. [+]

Истражуваат, да се создаде и да се рефлектира во овој флексибилен р разбира, со цел да ги задоволат вашите индивидуални интереси.

Истражуваат и да се создаде кореографија за настап во живо и филмот. Развивање на вештини како танц творецот со другите студенти од целиот свет. Соработка со други уметници и учат вештини потребни за да успее како професионалец.

Ова М-р програма се фокусира на вас, како уметник и претприемач, со специјалист акцент на сајт, соработка, како и екран со седиште во пракса. Ќе созрее како "творец на работа", додека стекнување на разбирање на, и способност да одговори на, трендови и можности на работното место.... [-]


Магистер по менаџмент на уметност

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој флексибилен курс се прилагодува на постојано менување на светот на културата и уметноста. Тоа ќе се прошири својата теоретско разбирање и професионални познавање на уметноста и културниот менаџмент, преку рацете на искуство и работа базирана на учење. [+]

Се здобијат со професионално искуство во уметноста и културниот менаџмент, и ја развива својата разбирање на културната политика и креативни економија.

Подучени од академски експерти, како и од страна на искусни практичари уметноста и културниот сектор кои ви помогне да развиваат професионални контакти и мрежи.

Вклучува работа базирана на искуство во уметнички и културни организации.... [-]


магистер по меѓународно образование

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Ние ќе ви даде во-длабочината на разбирање на прашањата кои се однесуваат на развојот на образованието во светот на. Ќе имаат можност да работат со и да научат од, студентите полагање другите наши р програми за образование - образование студии: Раните години; и образованието: лидерство и менаџмент. Ова може да додадете широчината на вашите студии, заедно со вашиот примарен фокус на меѓународно образование. [+]

Се здобијат со во-длабочината на разбирање на прашањата кои се однесуваат на развојот на образованието во целиот свет.

Подучени од активни истражувачи со водечките перспективи меѓународно образование.

Подобрување на вашата кариера - ќе дипломираат идеално поставена за професионална, управување и образование улоги. Меѓународно образование е сложени и менување на оваа тема. Образованието професионалци имаат предизвикот на промовирање на економскиот раст и конкурентноста, додека поддршка на развојот на одржливи и кохезивно општество и промовирање на еднаквост и социјална правда.... [-]


ма во образованието: раното детство студии

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој курс е наменета за идните наставници, како и не-наставниците во потрага по нов пат во кариерата. Ако вашата амбиција е да ги учат во училиште, а потоа образование м-р студии е совршено прилагоден (иако тоа не е самата обука за настава на Велика Британија). [+]

Студија на образовните прашања во длабочина, покривање политика, теорија и пракса образование.

Анализира политиката и политиките во образованието. Ви овозможува да учат образовни теми во длабочина. Има силна меѓународна перспектива.

Образованието е многу повеќе од студијата на наставата. Нашата програма е дизајнирана за да ви се доведе во прашање претпоставки кои лежат под образовната политика и пракса. М-р во образованието студии нуди мешавина на теорија и одраз на практиката во рамките на меѓународен контекст.... [-]


ма во образованието: лидерство и менаџмент

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Образование м-р: лидерство и менаџмент е наменета за оние кои се стремат да, или се во моментов работи како, на среден или висок лидер во училиштата и другите образовни институции во Велика Британија и на меѓународно ниво. Цртеж на теорија и истражување на овој курс нуди на критичко разбирање на лидерство, како културно базирани, социјалните и етичка практика. [+]

Наменета за оние кои се стремат да станат, или во моментов работи како, лидер во образовна организација во Велика Британија или во странство.

Можност да размислуваат за и предизвик вашите професионално искуство.

Жив дискусии за современите образовни проблеми.

Почетокот на вечерните часови за да се приспособат на студентите кои може да работат. Во глобално поврзани и брзо менување на светот, образованието нуди секој поединец најдобри шанси за навигацијата непознат иднина. Ќе се истражуваат можностите и предизвиците со кои образовни лидери кои се соочуваме како тие се даде поголема автономија да имаат позитивно влијание врз ученици и ученици.... [-]


ма во писмена форма за младите луѓе

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Овој специјалист креативно пишување р е наменета за писатели за деца, тинејџери и млади луѓе кои имаат за цел да се заврши еден роман, серија на сликовници или пократки приказни за мали деца. Тоа е практичен курс, подучени од искусни предавачи кои сите се објавуваат детски писатели и / или индустриски професионалци. [+]

А специјалист креативно пишување р за писатели за деца и млади луѓе се предава од страна на објавени автори.

Одлични врски со автори, агенти и издавачи, и програма на посета звучници.

Годишната награда за "најмногу ветува писател за млади луѓе" доделена од страна на водечките литературен агент.

Одлично учинокот на дипломирани студенти постигнување на објавување.

Овој специјалист креативно пишување р е наменета за писатели за деца, тинејџери и млади луѓе кои имаат за цел да се заврши еден роман, серија на сликовници или пократки приказни за мали деца. Тоа е практичен курс, подучени од искусни предавачи кои сите се објавуваат детски писатели и / или индустриски професионалци.... [-]


ма во Патување и природата пишување

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Дали ќе уживате во пишување за луѓе, места и дивиот свет? заинтересирани за прашањата за животната средина во Велика Британија и во целиот свет Дали сте? Дали би сакале да бидат објавени, и да се направи за живот како патување или природата писател? Тогаш тоа секако е за вас. [+]

За секој писател инспириран од местата, луѓето и живиот свет, кој сака да биде објавена.

Врз основа на реалните искуства во областа, вклучувајќи средби со местата, луѓето и живиот свет.

Обезбедува контекст на историјата, позадина и жанрови на патување и природата пишување со текот на времето.

Се фокусира на добивање на вашите текстови објавени во широк спектар на медиумите и локалитети. ... [-]


Магистрира на сценарија

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Земете вашиот пишување на највисоко ниво, и да развијат јасни стратегии за професионален успех. Со комбинација на стручни упатства и пер група workshopping, ние ве охрабруваме да се развие вашиот уникатен глас, додека задоволување на барањата на високо конкурентна индустрија. [+]

Интензивна, практични се разбира наменета за производство на професионални писатели и релевантни сценарија.

Викенд работилници во Corsham суд кампус.

Подучени од реномираните индустриски професионалци - работа практичари кои продолжуваат да го сакаат она што тие го прават.

Практичен проект што доведе до презентација покажат.

Земете вашиот пишување на највисоко ниво, и да развијат јасни стратегии за професионален успех. Со комбинација на стручни упатства и пер група workshopping, ние ве охрабруваме да се развие вашиот уникатен глас, додека задоволување на барањата на високо конкурентна индустрија.... [-]


М-р за креативно пишување

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Bath

Овој курс ќе ви помогне да се донесе еден роман, збирка песни, книга раскази или работа на не-фикција што се во близина на publishable квалитет што е можно. [+]

Магистер дизајниран да ви помогне да се напише еден роман, збирка песни, збирка раскази или работа на не-фикција.

Одличен рекорд на помагање на учениците да се постигне објавување.

Нашироко се смета како еден од најдобрите предмети од ваков вид.

Подучени од исклучително силен тим на објавување писатели.

Овој курс ќе ви помогне да се донесе еден роман, збирка песни, книга раскази или работа на не-фикција што се во близина на publishable квалитет што е можно.... [-]


ма во ликовната уметност

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Ова студио базирани разбира опфаќа целиот спектар на ликовна уметност, од сликарството и скулптурата на видео и во живо уметност. Секој елемент е поддржан од страна на одлични капацитети и подучени од национално и на меѓународно практикување уметници. [+]

А студио базирани разбира подучени од вршење на уметници, а поддржан од одлични капацитети.

Унапредат вашиот креативен потенцијал и ја развива својата работа на професионално ниво изложување.

Подучени од вршење на уметници на националните и меѓународната положба.

Постојана индивидуални студиски простори (за полно работно време на студентите) и одлична техничка експертиза и поддршка. ... [-]