MA Shropshire - MA програми во Shropshire MA, Shropshire

MA Shropshire - MA програми во Shropshire MA, Shropshire

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Shropshire - Земи си MA во Shropshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстори во управување со хумани ресурси

Stratford College Of Business Management
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2018 Обединетото Кралство Telford + 1 more

Оваа магистерска програма е наменета за подобрување на разбирање и компетентност стекнато преку професионални квалификации и да се развие способноста да се сметаат за стратешки менаџмент и организациски промени. [+]

М-р Управување со хумани ресурси Дополни

Влегување Потребно:

Кандидатите ќе треба да се одржи на соодветна Ниво 7 Диплома за постдипломски студии. Доказ за способност англиски јазик на ниво еквивалентно на IELT е 6.5. Други квалификации може да се смета за еден од случај до случај.

Минимална возраст:

19 години

Времетраење:

6 месеци

Доза Датуми:

Јануари, април, јули и октомври Оваа магистерска програма е наменета за подобрување на разбирање и компетентност стекнато преку професионални квалификации и да се развие способноста да се сметаат за стратешки менаџмент и организациски промени.... [-]


мајстори во маркетинг иновации

Stratford College Of Business Management
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2018 Обединетото Кралство Telford + 1 more

Оваа мајстори степен се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг да се вклучат дизајн и иновации. дополнително го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на маркетинг рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации. [+]

М-р маркетинг и иновации Дополни

Влегување Потребно:

Апликантите мора да поседува на соодветна Ниво 7 Диплома за постдипломски студии. Доказ за способност англиски јазик на ниво еквивалентно на IELT е 6.5. Други квалификации може да се смета за еден од случај до случај.

Минимална возраст:

19 години

Времетраење:

6 месеци

Доза Датуми:

Јануари, април, јули и октомври оваа мајстори степен се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг да се вклучат дизајн и иновации. дополнително го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на маркетинг рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации.... [-]