MA Telford and Wrekin - MA програми во Telford and Wrekin MA, Telford and Wrekin

MA Telford and Wrekin - MA програми во Telford and Wrekin MA, Telford and Wrekin

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Telford and Wrekin - Земи си MA во Telford and Wrekin. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстори во управување со хумани ресурси

Stratford College Of Business Management
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2018 Обединетото Кралство Telford + 1 more

Оваа магистерска програма е наменета за подобрување на разбирање и компетентност стекнато преку професионални квалификации и да се развие способноста да се сметаат за стратешки менаџмент и организациски промени. [+]

М-р Управување со хумани ресурси Дополни

Влегување Потребно:

Кандидатите ќе треба да се одржи на соодветна Ниво 7 Диплома за постдипломски студии. Доказ за способност англиски јазик на ниво еквивалентно на IELT е 6.5. Други квалификации може да се смета за еден од случај до случај.

Минимална возраст:

19 години

Времетраење:

6 месеци

Доза Датуми:

Јануари, април, јули и октомври Оваа магистерска програма е наменета за подобрување на разбирање и компетентност стекнато преку професионални квалификации и да се развие способноста да се сметаат за стратешки менаџмент и организациски промени.... [-]


мајстори во маркетинг иновации

Stratford College Of Business Management
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2018 Обединетото Кралство Telford + 1 more

Оваа мајстори степен се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг да се вклучат дизајн и иновации. дополнително го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на маркетинг рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации. [+]

М-р маркетинг и иновации Дополни

Влегување Потребно:

Апликантите мора да поседува на соодветна Ниво 7 Диплома за постдипломски студии. Доказ за способност англиски јазик на ниво еквивалентно на IELT е 6.5. Други квалификации може да се смета за еден од случај до случај.

Минимална возраст:

19 години

Времетраење:

6 месеци

Доза Датуми:

Јануари, април, јули и октомври оваа мајстори степен се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг да се вклучат дизајн и иновации. дополнително го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на маркетинг рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации.... [-]