MA Telford - MA програми во Telford MA, Telford

MA Telford - MA програми во Telford MA, Telford

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Telford - Земи си MA во Telford. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстори во управување со хумани ресурси

Stratford College Of Business Management
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2019 Обединетото Кралство Telford + 1 more

Оваа магистерска програма е наменета за подобрување на разбирање и компетентност стекнато преку професионални квалификации и да се развие способноста да се сметаат за стратешки менаџмент и организациски промени. [+]

М-р Управување со хумани ресурси Дополни

Влегување Потребно:

Кандидатите ќе треба да се одржи на соодветна Ниво 7 Диплома за постдипломски студии. Доказ за способност англиски јазик на ниво еквивалентно на IELT е 6.5. Други квалификации може да се смета за еден од случај до случај.

Минимална возраст:

19 години

Времетраење:

6 месеци

Доза Датуми:

Јануари, април, јули и октомври Оваа магистерска програма е наменета за подобрување на разбирање и компетентност стекнато преку професионални квалификации и да се развие способноста да се сметаат за стратешки менаџмент и организациски промени.... [-]


мајстори во маркетинг иновации

Stratford College Of Business Management
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 6 месеци April 2019 Обединетото Кралство Telford + 1 more

Оваа мајстори степен се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг да се вклучат дизајн и иновации. дополнително го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на маркетинг рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации. [+]

М-р маркетинг и иновации Дополни

Влегување Потребно:

Апликантите мора да поседува на соодветна Ниво 7 Диплома за постдипломски студии. Доказ за способност англиски јазик на ниво еквивалентно на IELT е 6.5. Други квалификации може да се смета за еден од случај до случај.

Минимална возраст:

19 години

Времетраење:

6 месеци

Доза Датуми:

Јануари, април, јули и октомври оваа мајстори степен се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг да се вклучат дизајн и иновации. дополнително го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на маркетинг рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации.... [-]