MA Staffordshire - MA програми во Staffordshire MA, Staffordshire

MA Staffordshire - MA програми во Staffordshire MA, Staffordshire

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Staffordshire - Земи си MA во Staffordshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во новинарството

Staffordshire University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Stoke

Овој курс е дизајниран за оние кои сакаат да се брза во кариера во новинарството. Ова е високо стручно наградата и има целосна акредитација од страна на Националниот совет за обука на новинари (NCTJ) ... [+]

Магистер по новинарство

Овој курс е дизајниран за оние кои сакаат да се брза во кариера во новинарството. Ова е високо стручно наградата и има целосна акредитација од страна на Националниот совет за обука на новинари (NCTJ).

Содржина на курсот

Стафордшир Универзитетот ужива силни врски со новинарството индустрија и нашиот наставен кадар имаат долгогодишно искуство на работа во весници, интернет-новинарство, радио и телевизија.... [-]