MA Stoke-on-Trent - MA програми во Stoke-on-Trent MA, Stoke-on-Trent

MA Stoke-on-Trent - MA програми во Stoke-on-Trent MA, Stoke-on-Trent

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Stoke-on-Trent - Земи си MA во Stoke-on-Trent. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во новинарството

Staffordshire University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Stoke

Овој курс е дизајниран за оние кои сакаат да се брза во кариера во новинарството. Ова е високо стручно наградата и има целосна акредитација од страна на Националниот совет за обука на новинари (NCTJ) ... [+]

Магистер по новинарство

Овој курс е дизајниран за оние кои сакаат да се брза во кариера во новинарството. Ова е високо стручно наградата и има целосна акредитација од страна на Националниот совет за обука на новинари (NCTJ).

Содржина на курсот

Стафордшир Универзитетот ужива силни врски со новинарството индустрија и нашиот наставен кадар имаат долгогодишно искуство на работа во весници, интернет-новинарство, радио и телевизија.... [-]