MA Stoke - MA програми во Stoke MA, Stoke

MA Stoke - MA програми во Stoke MA, Stoke

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Stoke - Земи си MA во Stoke. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во новинарството

Staffordshire University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство Stoke

Овој курс е дизајниран за оние кои сакаат да се брза во кариера во новинарството. Ова е високо стручно наградата и има целосна акредитација од страна на Националниот совет за обука на новинари (NCTJ) ... [+]

Магистер по новинарство

Овој курс е дизајниран за оние кои сакаат да се брза во кариера во новинарството. Ова е високо стручно наградата и има целосна акредитација од страна на Националниот совет за обука на новинари (NCTJ).

Содржина на курсот

Стафордшир Универзитетот ужива силни врски со новинарството индустрија и нашиот наставен кадар имаат долгогодишно искуство на работа во весници, интернет-новинарство, радио и телевизија.... [-]