MA Warwickshire - MA програми во Warwickshire MA, Warwickshire

MA Warwickshire - MA програми во Warwickshire MA, Warwickshire

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Warwickshire - Земи си MA во Warwickshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма филмови - производство

MetFilm School London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London Warwickshire Warwick + 2 more

[+]

Клучни факти

ЗОШТО преземаат на курсот?

Екран лаб. Вие ќе учествуваат во семинари и работилници кои ги покриваат спектар на теми, вклучувајќи практични вештини филмови, креативни КОЛЕКТИВНО напад, истражувањето на концепти поддршка движат теорија на сликата, како и состојбата на креативните индустрии. Преку семинари и работилници, ќе дознаете во врска со структурата на индустријата, улогите на производителот, основите на филм финансии, маркетинг и дистрибуција, улогата на агенти, фестивали и медиуми, и склон теорија и пракса. ... [-]

ма филмови - кинематографија

MetFilm School London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London Warwickshire Warwick + 2 more

М-р кинематографија гради од суштинско значење и практични вештини за да ви подготвиме за улогата како кинематографер / Директор на фотографија (директор на фотографија). [+]

Овде сум за да се изгради својата иднина во индустриите на екранот? Мет филмска школа е совршено место да се претвори вашата страст во пракса. Во тесна соработка со водечките индустриски професионалци, ние ви нудиме кариера фокусирани, најсовремена, практично искуство на учење. Клучни факти Една година постдипломски програма со полно работно време За студентите кои сакаат да истражуваат она што е потребно да се биде професионален кинематографер во денешната креативни индустрии Студирање во светски познатиот Ealing Studios нуди динамична средина за студентите со својата историска улога во филмска и телевизиска индустрија UKs како и својата водечка улога во новите медиуми технологии е сместена во Имагинариум Гарсониери Креирај импресивно портфолио која вклучува краток снимен проектот, 35mm уште живот / портрет вежба, за соработка Greenscreen вежбање, неколку вежби за фотографирање вклучувајќи ги и локацијата, студио ентериери и ноќе надворешноста, напредни снимен вежби кои работат со професионална директор и финален Мастерс Проект за филм, ТВ или онлајн медиуми. ... [-]

ма филмови - постпродукцијата

MetFilm School London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London Warwickshire Warwick + 2 more

М-р постпродукцијата ќе се подготвува со креативни и технички вештини потребни за работа во опсег од постпродукцијата сектори како што се офлајн уредување, звук дизајн, оценување и визуелни ефекти. Текот на вашите студии ќе се направи една единствена индустрија проект, кој ќе ви даде вистински живот искуство со надворешни клиенти. [+]

. Овде сум за да се изгради својата иднина во индустриите на екранот? Мет филмска школа е совршено место да се претвори вашата страст во пракса. Во тесна соработка со водечките индустриски професионалци, ние ви нудиме кариера фокусирани, најсовремена, практично искуство на учење. Клучни факти Една година со полно работно време се разбира р постпродукцијата постдипломски За студентите кои сакаат да продолжи кариера во областите како што се офлајн уредување, звук дизајн, оценување и визуелни ефекти Се создаде портфолио со уредување функција филмски проект, индустрија проектот за надворешен клиент, звук дизајн, оценување, VFX проекти и конечна магистерски проектот ... [-]

ма филмови - сценаристичкиот

MetFilm School London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London Warwickshire Warwick + 2 more

М-р сценаристичкиот ви подготвува со професионални вештини за развој на вашиот сопствен глас и произведе се продава и комерцијално успешни сценарија за филм, телевизија и интернет серија. Во текот на вашите студии, ќе се направи уникатен индустрија Проект за надворешен клиент. [+]

Овде сум за да се изгради својата иднина во индустриите на екранот? Мет филмска школа е совршено место да се претвори вашата страст во пракса. Во тесна соработка со водечките индустриски професионалци, ние ви нудиме кариера фокусирани, најсовремена, практично искуство на учење. Клучни факти Една година со полно работно време постдипломски курс За студентите кои сакаат да развијат вештини за пишување за креативни индустрии екран Изградба импресивно портфолио која вклучува краток филм скрипта, третмани за жанровски филм, пилот сценариото за ТВ серија или мини-серија, две индустриски стандард извештаи скрипта, синопсис, црти, терени проектот и сценариото проектот долга форма мајстор (функција или ТЕЛЕВИЗИЈА) ... [-]

ма филмови - Насочување

MetFilm School London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство London Warwickshire Warwick + 2 more

Насочување М-р ќе се подготвува со сеопфатна skillset да работат во сите екран платформи - филм, телевизија, реклами и онлајн. Текот на вашите студии ќе се направи една единствена индустрија проект, кој ќе ви даде реално животно искуство со надворешни клиенти, не се нудат од страна на било која друга филмска школа во светот. [+]

. Овде сум за да се изгради својата иднина во индустриите на екранот? Мет филмска школа е совршено место да се претвори вашата страст во пракса. Во тесна соработка со водечките индустриски професионалци, ние ви нудиме кариера фокусирани, најсовремена, практично искуство на учење. Клучни факти Една година со полно работно време постдипломски курс За студентите кои бараат да се обезбеди работа како директор во претприемничкиот или професионални капацитети Многу практични се разбира, со можност да се направи до седум насочување вежби, вклучувајќи кратка форма проектот за надворешен клиент индустрија и магистерски проектот финалето Нашите дипломирани студенти имаат освоено повеќе награди на фестивали вклучувајќи го и Лондон фестивал на краток филм, Aesthetica филмски фестивал Кратко и филмски фестивал East End ... [-]