MA West Midlands - MA програми во West Midlands MA, West Midlands

MA West Midlands - MA програми во West Midlands MA, West Midlands

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA West Midlands - Земи си MA во West Midlands. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

Магистер по исламски студии

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа програма нуди флексибилна рамка во која може да се развие знаење и вештини во исламските студии во историски и / или современи контексти, и обезбедува идеална основа за понатамошни истражувања. [+]

Оваа програма нуди флексибилна рамка во која може да се развие знаење и вештини во исламските студии во историски и / или современи контексти, и обезбедува идеална основа за понатамошни истражувања.

Ќе имате можност да се вклучите со материјал кој е во првите редови на современите академски истражувања во исламските студии и истражете низа теми во исламските студии кои ја рефлектираат стручноста на академскиот кадар: ова обично може да вклучува содржини со историски, социолошки, контекстуални, правни, текстуални или филозофски акценти.... [-]


Магистер по современи британски студии

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа програма обезбедува интелектуално ригорозни вовед во модерните британски студии преку две основни модули и вашиот избор на опционални модули. [+]

Оваа програма обезбедува интелектуално ригорозни вовед во модерните британски студии преку две основни модули и вашиот избор на опционални модули.

Ќе имаат корист од стручноста на голем број британски историчари во Бирмингем, кои и двајцата ќе учат на програмата и ќе обезбедат стручен надзор за вашата дисертација.

Тајмс високото образование рангираше на Одделот за историја прв во земјата за своите перформанси во најновите истражувања извонредност Рамковна вежба.... [-]


Магистер по рана модерна историја

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

М-р раната модерна историја, организирана од Центарот за реформација и раносовремени студии (CREMS), ја учат водечките научници чија експертиза опфаќа католички и протестантски реформи, откритија од Новиот свет и политички, културни и религиозни светови од шеснаесеттиот, седумнаесеттиот и осумнаесетиот век, Англија и Европа. Таа ги комбинира политичките, религиозните, социјалните, културните, материјалните и интелектуалните пристапи за воведување на раниот модерен период во целото негово богатство и сложеност и да им овозможат на учениците со знаења и вештини за да изгледаат свеж во модерната историја. [+]

Дали сте заинтересирани да ја истражувате историјата на Велика Британија, Европа и поширокиот свет од шеснаесеттиот, седумнаесетиот или осумнаесетиот век?

М-р раната модерна историја, организирана од Центарот за реформација и раносовремени студии (CREMS), ја учат водечките научници чија експертиза опфаќа католички и протестантски реформи, откритија од Новиот свет и политички, културни и религиозни светови од шеснаесеттиот, седумнаесеттиот и осумнаесетиот век, Англија и Европа. Таа ги комбинира политичките, религиозните, социјалните, културните, материјалните и интелектуалните пристапи за воведување на раниот модерен период во целото негово богатство и сложеност и да им овозможат на учениците со знаења и вештини за да изгледаат свеж во модерната историја.... [-]


Магистер по современа историја

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа програма пристап кон современата историја преку прашања и проблеми со витално значење тековно значење, вклучувајќи ги и политиките за животна средина, информатичката технологија, постколонијалната миграција, интернационализмот и империјата. [+]

Оваа програма пристап кон современата историја преку прашања и проблеми со витално значење тековно значење, вклучувајќи ги и политиките за животна средина, информатичката технологија, постколонијалната миграција, интернационализмот и империјата.

Тоа го прави преку 20 век и до денес, без географски граници. Затоа, тој нуди широк спектар на модули за историјата на разни скали: од себе до град, од нација до Империум.... [-]


Магистер по преведувачки студии

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Нашите иновативни м-р е идеален за оние кои сакаат да се качат, или да развијат кариери како професионални преведувачи. Преведувачката пракса е во центарот на програмата и ќе превземете голем практичен и специјализиран превод на арапски, каталонски, кинески, француски, германски, грчки, италијански, шпански, португалски или руски јазик. Програмата нуди обука во најсовремена технологија за преведување и можност за изучување на друг странски јазик на почетници, средно или напредно ниво. [+]

Преводот, како трговија и уметност, игра важна улога во спојување на народите и олеснување на дијалогот, разбирањето и соработката.

Нашите иновативни м-р е идеален за оние кои сакаат да се качат, или да развијат кариери како професионални преведувачи. Преведувачката пракса е во центарот на програмата и ќе превземете голем практичен и специјализиран превод на арапски, каталонски, кинески, француски, германски, грчки, италијански, шпански, португалски или руски јазик. Програмата нуди обука во најсовремена технологија за преведување и можност за изучување на друг странски јазик на почетници, средно или напредно ниво. Од септември 2017 година, ние исто така можеме да понудиме опционален модул во англиско-кинеското толкување.... [-]


Магистер по светско наследство студии

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Birmingham

Оваа уникатна едногодишна програма е насочена кон оние кои сакаат да стекнат и подлабоко разбирање на концептите и процесите околу светското наследство во своите културни форми (материјални и нематеријални), неговите природни форми и како културни предели. Овој курс ќе ви овозможи со потребните вештини кои ќе ви овозможат критички да ги оценувате и ефикасно да управувате со светското наследство и нејзините влијанија на одржлив начин. [+]

Светското наследство, материјално и нематеријално, сè повеќе влијае на значителен дел од светското население. Сега е суштински концепт за сите вклучени во заштитата, развојот и управувањето со наследството.

Оваа уникатна едногодишна програма е насочена кон оние кои сакаат да стекнат и подлабоко разбирање на концептите и процесите околу светското наследство во своите културни форми (материјални и нематеријални), неговите природни форми и како културни предели. Овој курс ќе ви овозможи со потребните вештини кои ќе ви овозможат критички да ги оценувате и ефикасно да управувате со светското наследство и нејзините влијанија на одржлив начин. Таа е поврзана со местото на светското наследство на железничката станица на железничката станица, обезбедувајќи ви уникатно академско искуство и ви нуди пристап до незаменливите ресурси и над 30 години управување со експертиза.... [-]


Магистер по меѓународно управување со наследство

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Birmingham

УО за управување со меѓународното наследство е добро воспоставена и почитувана програма заснована на единствено партнерство меѓу водечкиот истражувачки универзитет и еден од најголемите независни музеи во Велика Британија, Фондот за музеи на железничката железница. [+]

УО за управување со меѓународното наследство е добро воспоставена и почитувана програма заснована на единствено партнерство меѓу водечкиот истражувачки универзитет и еден од најголемите независни музеи во Велика Британија, Фондот за музеи на железничката железница.

Тој ви нуди можност да се вклучите со богата и разновидна меѓународна истражувачка заедница со седиште во Универзитетот и истражување на многу аспекти на наследството и неговото управување низ целиот свет, како и практичното искуство на Музејот фонд во трчање атракција наследство. Преку комбинација на предавања од експерти од својата област и програма за студиски посети, ќе се вклучите со различни аспекти на управувањето со наследството и истражувачки пристапи кои ќе ви овозможат да напредувате во секторот.... [-]


Магистер по Шекспир студии

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа програма, предадена од и предадена на Шекспир Институтот во Стратфорд-на-Авон, нуди незаменлива можност за проучување на Шекспир. [+]

Оваа програма, предадена од и предадена на Шекспир Институтот во Стратфорд-на-Авон, нуди незаменлива можност за проучување на Шекспир.

Се развива критичко, но пофално разбирање на придонесот на Шекспир кон книжевната и театарската историја, како и местото што неговите дела го заземаат во денешниот културен пејзаж. Тој ви дава ригорозно и широко познавање на пристапи за изучување на Шекспир, со акцент на критиките, текстуалните студии, претставите во изведба и историјата на приемот на Шекспир. Тоа се покажа како непроценливо за учениците кои се движат кон различни кариери и обезбедува солидна основа за истражување на повисоко ниво.... [-]


М-р / диплома / учење на далечина во Шекспир и театар

University of Birmingham - College of Arts and Law
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 8 - 36 месеци September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 2 more

Оваа иновативна програма Шекспир ви овозможува да ја проучувате историјата на изведбата, но исто така и начинот на кој претставите на Шекспир се изведуваат низ историјата, до современиот момент. Го поттикнува историскиот пристап кон толкувањето и стил на презентација и ја промовира вредноста на блиското читање како основа за оценување на претставите на страната, сцена и екранот. [+]

Сакате ли да се потопите во делата на Шекспир? Дали сте заинтересирани да разберете како драми на Шекспир работат во изведба?

Оваа иновативна програма Шекспир ви овозможува да ја проучувате историјата на изведбата, но исто така и начинот на кој драми на Шекспир се изведуваат низ историјата, до современиот момент. Го поттикнува историскиот пристап кон толкувањето и стил на презентација и ја промовира вредноста на блиското читање како основа за оценување на претставите на страната, сцена и екранот. Ќе имате можност да ги погледнете различните продукции и адаптации на претставите на Шекспир во нивните историски, политички и културни контексти и да размислите за избор на изведби што актерите и режисерите ги прават кога се приближуваат до текстовите на Шекспир. Исто така можете да проучите како текстуалната историја на драми на Шекспир влијае на перформансите денес.... [-]


Магистер по Шекспир и образование (на кампусот или со учење на далечина)

University of Birmingham - College of Arts and Law
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 2 more

Магистрирал на Шекспир Институтот во Шекспир и Образование е единствена, модуларна програма која е особено погодна за практикување на наставници, нудејќи можност за унапредување на стручноста во различни аспекти на работата на Шекспир. [+]

Дали сте заинтересирани да ги научите начините на кои Шекспир се користеше во училницата во различни историски и културни моменти? Сакаш ли да се потопиш во делата и драмите на Шекспир?

Магистрирал на Шекспир Институтот во Шекспир и Образование е единствена, модуларна програма која е особено погодна за практикување на наставници, нудејќи можност за унапредување на стручноста во различни аспекти на работата на Шекспир. Во текот на програмата, ќе се инкорпорирање на студија на драми Шекспир во перформанси и адаптација. Можете да ја проучувате оваа програма на самото место на Шекспировиот институт во Стратфорд-на-Авон или преку учење на далечина.... [-]


Магистер по Шекспир и креативност

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Birmingham

Оваа програма нуди уникатен пристап кон проучувањето на животот и работата на Шекспир, спојувајќи ги традиционалните научни пристапи со возбуда да бидат вклучени во нова креативна работа. Тоа е дадено од страна и предава на Шекспир Институтот во Стратфорд-на-Авон. [+]

Оваа програма нуди уникатен пристап кон проучувањето на животот и работата на Шекспир, спојувајќи ги традиционалните научни пристапи со возбуда да бидат вклучени во нова креативна работа. Тоа е дадено од страна и предава на Шекспир Институтот во Стратфорд-на-Авон.

Тоа го прави најголем дел од незаменливите ресурси на Шекспир Стратфорд и вклучува стручна настава од Фондацијата за родени во Шекспир и Библиотеката Бирмингем. Програмата е особено зајакната со соработката на Институтот со компанијата Royal Shakespeare (RSC), нудејќи уникатни и обемни можности за работа во своите простории со уметници од RSC.... [-]


Магистер по историја на уметноста

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа М-р е идеален за оние кои сакаат да се развие солидна основа во историјата на уметноста, или како подготовка за понатамошно истражување или за сродни кариери. Ќе имаат можност да развијат и академски и професионални контакти за поддршка на вашиот личен и професионален развој. [+]

Дали сте фасцинирани од визуелната култура и историјата што се однесуваат на одреден уметник, период или движење? Дали сакате да дознаете за методите на историјата на уметноста и како да ги применат кон одредени историски проблеми?

Оваа програма ви дава можност да изберете од голем број на предметни области и историски периоди во историјата на уметноста.

Програмата е поткрепена со два основни модули во критичната теорија и истражувачки методологии и дисертација од 15.000 зборови во областа на истражување по ваш избор, поддржана од претпоставен. Исто така, ќе изберете изборни модули од голем број на опции и специјални предмети кои се разликуваат од година во година.... [-]


Магистер по историја на уметност и Curating

University of Birmingham - College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Магистер по историја на уметност и Curating е една од ретките програми за постдипломски студии во земјата која ви нуди можност да работите во тим со академски и музејски професионалци за да изложат уметничка изложба во јавна галерија. Ова ќе се одржи на Барбер Институтот за ликовни уметности во кампусот или во Гранд Унион во центарот на градот Бирмингем. [+]

Дали сте фасцинирани од визуелната култура и изложбената практика? Дали сакате да продолжите со кариера во секторите за галерија и уметност?

Магистер по историја на уметност и Curating е една од ретките програми за постдипломски студии во земјата која ви нуди можност да работите во тим со академски и музејски професионалци за да изложат уметничка изложба во јавна галерија. Ова ќе се одржи на Барбер Институтот за ликовни уметности во кампусот или во Гранд Унион во центарот на градот Бирмингем.... [-]


М-р англиски јазик (ELT ма)

University of Warwick The Centre for Applied Linguistics
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Во потрага за меѓународно признати квалификации кои можат да помогнат да се стигне до следната фаза на својата кариера? Или можеби сакате да го продлабочат своето разбирање на најновите проблеми и практики во наставата по англиски јазик, за да ви помогне да испорача на најдобар можен образование за студентите на англиски јазик низ целиот свет? [+]

Се земе вашата кариера на следното ниво

Во потрага за меѓународно признати квалификации кои можат да помогнат да се стигне до следната фаза на својата кариера? Или можеби сакате да го продлабочат своето разбирање на најновите проблеми и практики во наставата по англиски јазик, за да ви помогне да испорача на најдобар можен образование за студентите на англиски јазик низ целиот свет?... [-]