MA Birmingham - MA програми во Birmingham MA, Birmingham

MA Birmingham - MA програми во Birmingham MA, Birmingham

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Birmingham - Земи си MA во Birmingham. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

м-р меѓународно управување со наследство

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Birmingham

Оваа програма е соодветна за луѓето кои работат или планираат да работат во зачувување и снимање агенции, музеи, туризмот, образованието за животна средина, археологија и пејзаж дизајн и планирање. [+]

Управување со м-р Меѓународен наследство

Оваа програма е соодветна за луѓето кои работат или планираат да работат во зачувување и снимање агенции, музеи, туризмот, образованието за животна средина, археологија и пејзаж дизајн и планирање. Тој се обидува да ја испорача вештини за критичко дека оние кои работат во секторот на наследство бараат да најдат вработување во секторот или да го носат на истражувањето во наследство. Се испорачува со корист на надворешни звучници цртање на сопствените искуства на секторот и посети на местата со културно наследство дава на програмата за особено богата средина за учење.... [-]


ма литература и култура

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа програма се базира на широка експертиза за истражување на Факултетот за англиски, Драма и американските и канадските студии на Универзитетот во Бирмингем. [+]

М-р литература и култура

Оваа програма се базира на широка експертиза за истражување на Факултетот за англиски, Драма и американските и канадските студии на Универзитетот во Бирмингем, со цел да ви се развие критичко и аналитички вештини во областа на книжевни и културни студии.

Можете да ги преземат општи пат преку програмата, избор на основни и опционални модули од различни книжевни епохи, или да преземе еден од голем број на патишта, секој се фокусира на различен период или книжевен жанр. Можни патишта може да вклучуваат: реформацијата на реформите; Долг деветнаесеттиот век; На дваесеттиот и дваесет и првиот век литература. А богатството на опционална модули кои се однесуваат на вашата патека, подучени од водечките меѓународни научници, ќе ви овозможи да се специјализираат во области кои одговараат на вашите интереси и ти исто така ќе заврши под надзор на 15.000 збор дисертација на тема по ваш избор.... [-]


ма глобалната историја

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Со проширување на обемот на кој историчари нормално ќе функционира, нашата глобална Историја МА ќе ви презентираме со можност да размислуваат со растечката доверба и имагинација за вашиот свет. [+]

М-р Глобал Историја

Целта на овој курс е да се стави нешто многу голем под микроскоп. Со проширување на обемот на кој историчари нормално ќе функционира, нашата глобална Историја МА ќе ви презентираме со можност да размислуваат со растечката доверба и имагинација за твојот свет, неговото потекло, неговите комплексности и континуирано трансформации низ уникатно широка географска и хронолошкиот опсег. Ќе се предава на најновите вештини, концепти и пристапи кон оваа тема, и ќе се делат во креативни и интелектуални предизвици пејсажи дека овој нов возбудлив областа на историјата се отвора. Тоа е од овој најголем на историски перспективи, кои ќе бидат поканети да изберете свој специјализирани истражувачки тема, кулминирајќи во надгледувана 15.000 збор дисертација.... [-]


ма / диплома / сертификат религијата, политиката и општеството

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Оваа нова програма ги проучува главните теми околу улогата на религијата во политиката и меѓународни односи во современиот свет и ви овозможува да се истражуваат улогата на религијата во општеството и политиката. [+]

Оваа нова програма ги проучува главните теми околу улогата на религијата во политиката и меѓународни односи во современиот свет и ви овозможува да истражуваат улогата на религијата во општеството и политиката, гледајќи во двата домашни и транснационални контексти. Таа ги истражува теоретски, концептуални и методолошки пристапи кон предметот, со фокусирање на односот помеѓу организирани религии и нација-држава, како и глобалните процеси кои промовираат верски конфликт и решавање на конфликти.... [-]


ма филозофија

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

На оваа програма ќе бидат во можност да избираат од различни модули кои ги покриваат клучни области во филозофија. Тие вклучуваат: филозофија на умот и когнитивните науки; етика, metaethics и глобалната етика; епистемологијата и [+]

На оваа програма ќе бидат во можност да избираат од различни модули кои ги покриваат клучни области во филозофија. Тие вклучуваат: филозофија на умот и когнитивните науки; етика, metaethics и глобалната етика; епистемологија и метафизика; филозофија на јазик; филозофија на здравје и среќа; вредноста на животот. Ќе се предава од страна на енергична заедница на филозофи, следејќи оригинално истражување на широк спектар на теми на кои стручен надзор е на располагање. Оваа програма, исто така, може да се користи како пат кон докторски истражување.... [-]


ма историјата на уметноста и Curating

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Магистер по историја на уметност и Curating е еден од ретките постдипломски програми во земјата, кој ви нуди можност да работат во тим со академски и музеј професионалци да помошник на парохијске свештеник уметничка изложба во јавната галерија [+]

Магистер по историја на уметност и Curating е еден од ретките постдипломски програми во земјата, кој ви нуди можност да работат во тим со академски и музеј професионалци да помошник на парохијске свештеник уметничка изложба во јавната галерија, на Барбер Институтот за ликовни уметности. Оваа уникатна програма ќе ви овозможи да се развие на знаење и вештини за да се спроведе оригинално истражување во уметнички предмети, да се разбере од прва рака историјата, теоријата и современата пракса на нивните curation и за дистрибуирање на вашата наоди преку јавна изложба и 15.000 збор дисертација .... [-]


ма филмски и телевизиски: истражување и производство

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

Филм и Телевизија: истражување и производство е уникатно конструиран научи р која места за вработување во срцето на [+]

Филм и Телевизија: истражување и производство е уникатно конструиран научи р која места за вработување во срцето на програмата. Користејќи комбинација на теоретски пристапи, критички ангажман, креативни пракса и рацете на обука, овој МА е дизајниран да ви овозможи со широк спектар на вештини кои ќе се применуваат директно во рамките на филмски и телевизиски индустрии. Тоа е комбинација на ригорозни академска обука во истражувачки вештини и методологија со техничка и стручна обука за проектирање, истражување и уредување програми. Таа исто така вклучува уникатна работа поставеност до 12 недели во медиумската индустрија. Одлични комуникациски вештини, со високи стандарди на пишан и говорен англиски јазик, се од суштинско значење за овој МА. Ќе студија три основни модули:... [-]


ма Шекспир и креативност

University of Birmingham, College of Arts and Law
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Birmingham

Оваа нова програма нуди уникатен пристап кон проучувањето на животот и делото на Шекспир, спојување традиционалните научни пристапи со возбуда за инволвираност во нова креативна работа. Тоа го прави на повеќето од незаменлива [+]

Оваа нова програма нуди уникатен пристап кон проучувањето на животот и делото на Шекспир, спојување традиционалните научни пристапи со возбуда за инволвираност во нова креативна работа. Тоа го прави на повеќето од незаменлива средства од Стратфорд на Шекспир и вклучува стручна обука од Шекспир Место на раѓање Верувај, Кралската Шекспир компанијата, и новата библиотека на Бирмингем. Оваа програма ќе се привлечат аспиранти академици, актери, писатели, режисери, уметност администратори, како и секој со жив интерес за Шекспир.... [-]


Мајстор на уметноста во психологија

University of Birmingham - College of Life and Environmental Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Birmingham + 1 more

М-р по психологија нуди одлична можност да се добие увид и во-длабочината на знаење на современи теми по психологија. [+]

Зошто да студирате овој курс

Овој курс е наменета за студентите кои сакаат да ги прошират своите разбирање на психологија, подобро да се подготви за состојбата на квалитетот на работа, или кои сакаат да имаат за цел за понатамошно образование. Тоа е специјално наменета за оние кои не сакаат активно да се спроведе лабораториски базирани истражување, и би сакале да се фокусира на синтетизирање тековните сознанија во нови и значајни начини. Курсот е воден од страна на еден од најголемите и најактивните психологија одделенија во Велика Британија со одлична репутација за двете наставата и истражувањата.... [-]