MA Coventry - MA програми во Coventry MA, Coventry

MA Coventry - MA програми во Coventry MA, Coventry

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Ковентри е познат по два универзитети - Ковентри универзитет и Универзитетот на Ворвик. Вториот е еден од само пет универзитети никогаш не било отценети надвор од првите десет. Ковентри има голем студентска популација со многу странски студенти.

MA Coventry - Земи си MA во Coventry. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р англиски јазик (ELT ма)

University of Warwick The Centre for Applied Linguistics
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Во потрага за меѓународно признати квалификации кои можат да помогнат да се стигне до следната фаза на својата кариера? Или можеби сакате да го продлабочат своето разбирање на најновите проблеми и практики во наставата по англиски јазик, за да ви помогне да испорача на најдобар можен образование за студентите на англиски јазик низ целиот свет? [+]

Се земе вашата кариера на следното ниво

Во потрага за меѓународно признати квалификации кои можат да помогнат да се стигне до следната фаза на својата кариера? Или можеби сакате да го продлабочат своето разбирање на најновите проблеми и практики во наставата по англиски јазик, за да ви помогне да испорача на најдобар можен образование за студентите на англиски јазик низ целиот свет?... [-]


MA Strategic Marketing (CIM)

Arden University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 60 месеци July 2018 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

[+]

А диплома или диплома еквивалентни на Велика Британија почести степен на минимум од втора класа (2.2). Ако не сте мајчин јазик на англиски, од вас ќе се бара да ни дадете доказ за ниво на англиски јазик еквивалентно на IELTS 6.5 или погоре

[-]

Управување со хумани ресурси

Arden University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 60 месеци July 2018 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

[+]

А диплома или диплома еквивалентни на Велика Британија почести степен на минимум од втора класа (2.2). Ако не сте мајчин јазик на англиски, од вас ќе се бара да ни дадете доказ за ниво на англиски јазик еквивалентно на IELTS 6.5 или погоре

[-]

ма дигитален маркетинг

Coventry University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Coventry

Дигитален маркетинг е единствена дисциплина која се однесува на најсовремена технологија за подобрување на организациската напори во занимавање со корисниците, партнерите и другите чинители. Организации бараат и бараат квалификувани работници кои имаат постојните знаења и вештини за развој на креативна маркетинг решенија во дигиталниот свет. [+]

Овој курс започнува во септември 2017 година.

Дигитален маркетинг е единствена дисциплина која се однесува на најсовремена технологија за подобрување на организациската напори во занимавање со корисниците, партнерите и другите чинители. Организации бараат и бараат квалификувани работници кои имаат постојните знаења и вештини за развој на креативна маркетинг решенија во дигиталниот свет.... [-]


ма во образованието лидерство и менаџмент

University Of Warwick Centre for Education Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 5 години August 2018 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Нашите магистер во едукативен лидерство и менаџмент е уникатно дизајнирани да им овозможат на учесниците со основните знаења и вештини да го води образовниот организациски промени и развој. [+]

М-р во едукативен лидерство и менаџмент

"Предводен од тим на експерти, нашиот магистер по едукативен лидерство и менаџмент е уникатно дизајнирани да им овозможат на учесниците со основните знаења и вештини да го води образовниот организациски промени и развој."

Д-р Роберт Смит, курсот лидер

Погодни за

М-р во едукативен лидерство и менаџмент нуди уникатна програма која е прилагодена на различни потреби на студентите кои сакаат да ги извршуваат лидерски улоги на различни нивоа во образовните организации. Нејзините посебна карактеристика е клиент-ориентирана фокусот која им овозможува за специјализирани испорака врз основа на контекстуални потреби и во Англија и на меѓународно ниво. Своите мулти-Фронт пат овозможува развој на научна кариера пат како и истражување информирани професионална пракса. Постои ослободување од одредени модули на располагање за оние кои поседуваат Националниот професионална квалификација за водство (NPQH) квалификација, и слични можности за признавање други национални програми за раководството, како што се лидерство програма за доделување на директорите (LPSH) и води од Блискиот. Кандидатите со други М-ниво на квалификации, како што е PGCE, исто така, ќе заработи исклучоци од одредени модули. ... [-]


ма религии и образованието, учење од далечина

University Of Warwick Centre for Education Studies
Он-лајн студии Дел-студии 2 - 5 години August 2018 Обединетото Кралство Coventry

Овој курс е уникатен по тоа што се базира на истражување и развој на наставните програми експертизата на Ворвик меѓурелигиски и истражувања Единица за образование. [+]

М-р меѓурелигиски и образование од страна на учење на далечина

"Овој курс е уникатен по тоа што се базира на истражување и развој на наставните програми експертизата на Ворвик меѓурелигиски и истражувања Единица за образование. (WRERU) WRERU спроведе големи истражувачки проекти за Европската комисија, уметност и општествени науки истражувачки совет и многу други. "

Д-р Џудит Everington, се разбира Лидер ... [-]


ма драма и театар образование

University Of Warwick Centre for Education Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 5 години August 2018 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Нашите се разбира одразува тековните случувања во областа на образованието и широк спектар на театарот и драмата работа. Постои рамнотежа меѓу студијата и практика на драмата како академски и практични тема. [+]

М-р Драма и театар образование

"Нашите се разбира одразува тековните случувања во областа на образованието и широк спектар на театарот и драмата работа. Постои рамнотежа меѓу студијата и практика на драмата како академски и практични предмет во училиштата и колеџите и употребата на драма за широк дијапазон на лични и заедницата цели. "

Професор Џо Винстон

Погодни за

Ние го поздравуваме драма едукатори во училиштата, колеџите и во заедницата поставувања и образовни театар. Стручноста на курсот тутори и нивните врски со театарот и едукација на компаниите им овозможи на студентите да ги набљудуваат и се вклучат во практични проекти. ... [-]


ма драма образование и наставата по англиски јазик (ELT)

University Of Warwick Centre for Education Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 5 години August 2018 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Овој курс е погоден за искусни наставници заинтересирани за комбинирање на двете дисциплини (драма и наставата по англиски јазик) на ниво на мајстор. [+]

М-р Драма образование и наставата по англиски јазик (ELT)

"Нашите курс е комбинација последните случувања во драма образование, втор јазик стекнување и ELT методологија. Таа обезбедува иновативен пристап кон наставата драма како клучен начин за промоција на учење и стекнување јазик во повеќе креативни и персоналните начини. Постои рамнотежа меѓу студијата и практика на драмата и ELT како академски и практични предмети и можете да пристапите до објектите и вработените во две одлични оддели. " ... [-]


ма детството во општеството

University Of Warwick Centre for Education Studies
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 5 години August 2018 Обединетото Кралство Coventry + 1 more

Овој курс е дизајниран да се жали на широк спектар на професионалци кои работат во областите дете поврзани во здравството, образованието и социјалната заштита, и за дипломирани студенти бараат да работат на теренски истражувања на децата. [+]

Курсот има за цел и бенефиции

М-р Детството во општество е интердисциплинарна, обраќајќи се на дефиницијата на детството на ОН во возраст 0-18 години. Ќе се развие свеста на клучните теоретски, емпириски и политика ориентирани студии на децата (0-18 години) и детството. Ќе успеат во интердисциплинарни перспективи и рамки во студијата на децата и детството, а вие ќе бидете во можност да демонстрираат нагласено критичко ангажман со дебати за клучните детството поврзани теми, вклучително и правата на децата, мулти-агенциската поддршка на децата, развој и нега и глобалната дете. Исто така, ќе се развие разбирање на клучните прашања во академски и јавни дебати во однос на децата и да се запознаеме со разновидноста на децата искуства со текот на времето и просторот, и на локално и на меѓународно ниво. ... [-]