MA Lincolnshire - MA програми во Lincolnshire MA, Lincolnshire

MA Lincolnshire - MA програми во Lincolnshire MA, Lincolnshire

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Lincolnshire - Земи си MA во Lincolnshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во образованието

Bishop Grosseteste University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 3 години August 2018 Обединетото Кралство Lincoln

Нашите м-р бара 180 кредити на М-ниво. Повеќето колеги започне од уписот за постдипломски сертификат (60 кредити), а потоа може да продолжи на постдипломски студии (120 кредити) и, конечно, на целосна м-р (180 кредити). [+]

М-р во образованието Нашите м-р бара 180 кредити на М-ниво. Повеќето колеги започне со уписот за постдипломски сертификат (60 кредити) и може да потоа продолжи на постдипломски студии (120 кредити) и, конечно, на целосна м-р (180 кредити). ова зачекори награда структура обезбедува голема флексибилност за да се планираат личен патека на соодветно темпо. Студент со полно работно време би заврши на УО во една година. А базирани работа со скратено работно време на студентите ќе заврши на УО во три или повеќе години. Имаме широк спектар на 30-кредитна модули. Овие се поделени во модули прашања кои се во врска со одредени области како што се учењето и наставата, и модули на влијанието кое извештај за дизајн и евалуација на промените во работното место. Само две основни модули се потребни за целосна М-р: Истражувања вештини (30) и дисертација (60 кредити). овие основни модули се поддржани преку семинари во Lincoln три пати годишно (во средината термини).... [-]


ма во заедницата археологијата

Bishop Grosseteste University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 семестри August 2018 Обединетото Кралство Lincoln + 1 more

Овој курс ви дава можност да земат учество во проекти базирани на заедницата, власта студии на случај и применети истражувања. Ќе се разгледа заедница археологијата во голем број на локални и национални контексти. [+]

Магистер по Заедница археологија Овој курс ви дава можност да земат учество во проекти базирани на заедницата, власта студии на случај и применети истражувања. Ќе се разгледа заедница археологијата во голем број на локални и национални контексти. Вашите студии ќе ве охрабри да се вклучат со и учат различни археологијата проекти и организации. Курсот ќе ви помогне развие на знаење, вештини и мрежи, кои ќе ви помогнат во вашата кариера. Дадено флексибилно низ кампусот-базирани и on-line учење на курсот е наменета за оние кои се веќе вработени во овој сектор, како и оние кои сакаат да ја внесете. Студии се поддржани од страна на тим на специјалист тутори и добро развиени и ресурси виртуелна средина за учење. Ќе имаат корист од други капацитети и ресурси, како што се Универзитетскиот колеџ во 's археологија Lab и нашите летни Археолошки Теренски училиште програма. Курсот нуди награди на постдипломски сертификат, диплома за постдипломски студии или целосна магистрирал во заедница археологија. ... [-]


ма во образованието наследство

Bishop Grosseteste University
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години August 2018 Обединетото Кралство Lincoln + 1 more

Ова е на сечење на работ на наследство образование и ви дава можност да земат учество во креативни проекти, власта студии на случај и применети истражувања. Ќе се разгледа наследство образованието и учењето во различни форми и во широк спектар на локални, национални и меѓународни контексти. [+]

М-р во наследство образование Ова е на сечење на работ на наследство образование и ви дава можност да земат учество во креативни проекти, власта студии на случај и применети истражувања. Ќе се разгледа наследство образованието и учењето во различни форми и во широк спектар на локални, национални и меѓународни контексти. Овој курс ќе ве охрабри да работат на различни сајтови и заедно со специјалисти и ќе ви помогне да се развие на знаење, вештини и мрежи, кои ќе ви помогнат во вашата идна кариера. Курсот е дадено флексибилно низ кампусот-базирани и on-line настава и учење. Таа е наменета за оние кои се веќе вработени во овој сектор, како и оние кои сакаат да влезат во неа. Студии се поддржани од страна на тим на специјалист тутори и добро развиени и ресурси виртуелна средина за учење. Ќе имаат корист од други капацитети и ресурси, како што се вклучување на Универзитетскиот колеџ во управувањето со награда Sandford за наследство образование. Овој курс нуди награди на постдипломски сертификат, диплома за постдипломски студии или целосна магистрирал во наследство образование.... [-]