MA Kirklees - MA програми во Kirklees MA, Kirklees

MA Kirklees - MA програми во Kirklees MA, Kirklees

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Kirklees - Земи си MA во Kirklees. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Меѓународниот Управување со хумани ресурси (МЧР) м-р / PgDip / PgCert

University of Huddersfield Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Huddersfield

Главната цел на Меѓународниот Управување со хумани ресурси (МЧР) М-р програма е да се едуцираат како менаџер на човечки ресурси во меѓународен контекст и да се подобри квалитетот на вашиот професионален развој. [+]

Главната цел на Меѓународниот Управување со хумани ресурси (МЧР) М-р програма е да се едуцираат како менаџер на човечки ресурси во меѓународен контекст и да се подобри квалитетот на вашиот професионален развој. Да се ​​охрабруваат да се развие критичко размислување и голем број на вештини и техники карактеристични за меѓународни управување со човечките ресурси. Курсот ќе се фокусира на развој на релевантни лични и интерперсонални вештини во подготовка за идна професионална кариера во управувањето со луѓе во глобалната работното место. Овој курс ќе ви нуди релевантни мешавина на HRM поврзани модули, вклучувајќи општ вовед во главните аспекти на управување со човечки ресурси и сродните меѓународни прашања (како што е на меѓународната бизнис средина и управување и деловна етика корпоративни), во прилог на човечки ресурси стратегија и меѓукултурните управување. Исто така, ќе имаат можност да работат со наставниците, кои се исклучително искуство во испорачување на курсеви мајстор ниво и во Велика Британија и во странство.... [-]