MA Huddersfield - MA програми во Huddersfield MA, Huddersfield

MA Huddersfield - MA програми во Huddersfield MA, Huddersfield

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Хадерсфилд е голем пазар град во Јоркшир. Kirklees колеџ и Универзитетот во Хадерсфилд се наоѓа таму. Универзитетот бил основан во 1825 година и сега има околу 20.000 студенти.

MA Huddersfield - Земи си MA во Huddersfield. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Меѓународниот Управување со хумани ресурси (МЧР) м-р / PgDip / PgCert

University of Huddersfield Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Huddersfield

Главната цел на Меѓународниот Управување со хумани ресурси (МЧР) М-р програма е да се едуцираат како менаџер на човечки ресурси во меѓународен контекст и да се подобри квалитетот на вашиот професионален развој. [+]

Главната цел на Меѓународниот Управување со хумани ресурси (МЧР) М-р програма е да се едуцираат како менаџер на човечки ресурси во меѓународен контекст и да се подобри квалитетот на вашиот професионален развој. Да се ​​охрабруваат да се развие критичко размислување и голем број на вештини и техники карактеристични за меѓународни управување со човечките ресурси. Курсот ќе се фокусира на развој на релевантни лични и интерперсонални вештини во подготовка за идна професионална кариера во управувањето со луѓе во глобалната работното место. Овој курс ќе ви нуди релевантни мешавина на HRM поврзани модули, вклучувајќи општ вовед во главните аспекти на управување со човечки ресурси и сродните меѓународни прашања (како што е на меѓународната бизнис средина и управување и деловна етика корпоративни), во прилог на човечки ресурси стратегија и меѓукултурните управување. Исто така, ќе имаат можност да работат со наставниците, кои се исклучително искуство во испорачување на курсеви мајстор ниво и во Велика Британија и во странство.... [-]