MA Велика Британија (Велика Британија) онлајн - MA програми во Велика Британија (Велика Британија) онлајн MA, Велика Британија (Велика Британија) онлајн

MA Велика Британија (Велика Британија) онлајн - MA програми во Велика Британија (Велика Британија) онлајн MA, Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Велика Британија (Велика Британија) онлајн - Земи си MA во Велика Британија (Велика Британија) онлајн. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Он-лајн студии MA Online

London School of Business and Finance (LSBF)
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 6 - 30 месеци June 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. [+]

Он-лајн студии MA Online

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. Со LSBF , ќе добиете исклучоци и ќе можете да ја завршите двојната програма во само 1 дополнителен модул и дисертација.... [-]


Магистер по модата мало и луксузни менаџмент

InterActive Pro
Он-лајн студии Целосна 18 месеци October 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Подобрете ги вашите вештини, компетенции и знаење во индустријата со сеопфатна онлајн магистер по мода мало и луксузно управување од London College of Contemporary Arts ( LCCA ) во партнерство со Меѓународниот телематички универзитет UNINETTUNO. [+]

Магистер по модата мало и луксузни менаџмент

Подобрете ги вашите вештини, компетенции и знаење во индустријата со сеопфатна онлајн магистер по мода мало и луксузно управување од London College of Contemporary Arts ( LCCA ) во партнерство со Меѓународниот телематички универзитет UNINETTUNO.

Вашата програма ќе се фокусира на историјата на модата и на развојот на луксузниот пазар, со посебно внимание за клучните аспекти на успешното управување со луксузни брендови. Исто така, ќе го анализирате ефектот на луксузниот пазар на однесувањето на потрошувачите, статусот и обрнувајте големо внимание на клучните карактеристики на трендовите на пазарот, сето тоа додека ги применувате вашите наоди за креирање на стратегии за брендирање на луксуз.... [-]


Онлајн Магистер по меѓународни односи

Nottingham Trent University Online
Он-лајн студии Дел-студии 2.5 години May 2018 Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Без разлика дали барате да преговарате за политика за промена на животната средина или да генерирате решенија за глобалните спорови, онлајн магистер по меѓународни односи од Универзитетот Нотингем Трент (NTU) може да го збогати вашето искуство и да го отвори светот на можности за кариера. [+]

Онлајн Магистер по меѓународни односи

Без разлика дали барате да преговарате за политика за промена на животната средина или да генерирате решенија за глобалните спорови, онлајн магистер по меѓународни односи од Универзитетот Нотингем Трент (NTU) може да го збогати вашето искуство и да го отвори светот на можности за кариера.

Флексибилни и ангажирање на онлајн учење

Оваа 100% онлајн магистер по меѓународни односи ви дава флексибилен начин за стекнување на знаења и истражување на теории, политики и практики од суштинско значење за унапредување на вашата експертиза во оваа возбудлива област. Прилагодено да се вклопи околу вашиот животен стил и кариера, овој онлајн курс може да се преземат во секое време од денот. NTU е посветена на понудата на високо релевантни курсеви, прилагодени за да ги собере околу вашиот начин на живот и кариера. Онлајн господар обезбедува флексибилен и ангажирачки начин за учење, со голем број на начини да ве посвети во наставната програма, вклучувајќи:... [-]


Full-time MA in Digital Management

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

Тоа претставува единствена можност да учат од водечките мислители индустрија и применат принципите во средина за учење што ги одразува реалниот свет предизвици.

BAC акредитирана [-]

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

. однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

ма маркетинг и иновации (дополнување)

Stanmore School Of Business (SSB)
Он-лајн студии Целосна 8 - 10 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 1 more

Маркетинг и иновации се како пар брзини кои работат заедно за да го придвижат моторот за претприемачки успех напред. Идеално, иновацијата функционира во целост на вашата деловна култура, и како резултат на тоа се преточува во вашата маркетинг стратегија. Маркетинг и иновации е одличен начин да се научат нови техники за иновативно размислување во деловното опкружување. Исто така, ќе им помогне на учесниците да научат како да водат иновации со генерирање креативни решенија за предизвиците. [+]

Преглед на курсот

Маркетинг и иновации се како пар брзини кои работат заедно за да го придвижат моторот за претприемачки успех напред. Идеално, иновацијата функционира во целост на вашата деловна култура, и како резултат на тоа се преточува во вашата маркетинг стратегија. Маркетинг и иновации е одличен начин да се научат нови техники за иновативно размислување во деловното опкружување. Исто така, ќе им помогне на учесниците да научат како да водат иновации со генерирање креативни решенија за предизвиците.... [-]


М-р маркетинг и иновации

Stanmore School Of Business (SSB)
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

Маркетинг и иновации се како пар брзини кои работат заедно за да го придвижат моторот за претприемачки успех напред. Идеално, иновацијата функционира во целост на вашата деловна култура, и како резултат на тоа се преточува во вашата маркетинг стратегија. Маркетинг и иновации е одличен начин да се научат нови техники за иновативно размислување во деловното опкружување. Исто така, ќе им помогне на учесниците да научат како да водат иновации со генерирање креативни решенија за предизвиците. [+]

Преглед на курсот

Маркетинг и иновации се како пар брзини кои работат заедно за да го придвижат моторот за претприемачки успех напред. Идеално, иновацијата функционира во целост на вашата деловна култура, и како резултат на тоа се преточува во вашата маркетинг стратегија. Маркетинг и иновации е одличен начин да се научат нови техники за иновативно размислување во деловното опкружување. Исто така, ќе им помогне на учесниците да научат како да водат иновации со генерирање креативни решенија за предизвиците.... [-]


управување со човечките ресурси (HRM) (долу)

Stanmore School Of Business (SSB)
Он-лајн студии Целосна 8 - 10 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 1 more

Управување со хумани ресурси (HRM) е термин кој се користи за опишување на формални системи измислени за управување со луѓе во рамките на една организација. Во последниве години, признавањето на важноста на управувањето со човечките ресурси со целокупното здравје на компанијата драматично се зголеми. HRM функциите се идеално позиционирани во близина на теоретскиот центар на организацијата, со пристап до сите области на бизнисот. Значи, ако сте професионалец во хумани ресурси или сакате да се преселите во хумани ресурси, степенот на овој господар ќе ја однесе вашата кариера на следното ниво. [+]

Преглед на курсот

Управување со хумани ресурси (HRM) е термин кој се користи за опишување на формални системи измислени за управување со луѓе во рамките на една организација. Во последниве години, признавањето на важноста на управувањето со човечките ресурси со целокупното здравје на компанијата драматично се зголеми. HRM функциите се идеално позиционирани во близина на теоретскиот центар на организацијата, со пристап до сите области на бизнисот. Значи, ако сте професионалец во хумани ресурси или сакате да се преселите во хумани ресурси, степенот на овој господар ќе ја однесе вашата кариера на следното ниво.... [-]


управување со човечките ресурси (HRM)

Stanmore School Of Business (SSB)
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

Управување со хумани ресурси (HRM) е термин кој се користи за опишување на формални системи измислени за управување со луѓе во рамките на една организација. Во последниве години, признавањето на важноста на управувањето со човечките ресурси со целокупното здравје на компанијата драматично се зголеми. HRM функциите се идеално позиционирани во близина на теоретскиот центар на организацијата, со пристап до сите области на бизнисот. Значи, ако сте професионалец во хумани ресурси или сакате да се преселите во хумани ресурси, степенот на овој господар ќе ја однесе вашата кариера на следното ниво. [+]

Преглед на курсот

Управување со хумани ресурси (HRM) е термин кој се користи за опишување на формални системи измислени за управување со луѓе во рамките на една организација. Во последниве години, признавањето на важноста на управувањето со човечките ресурси со целокупното здравје на компанијата драматично се зголеми. HRM функциите се идеално позиционирани во близина на теоретскиот центар на организацијата, со пристап до сите области на бизнисот. Значи, ако сте професионалец во хумани ресурси или сакате да се преселите во хумани ресурси, степенот на овој господар ќе ја однесе вашата кариера на следното ниво.... [-]


магистер по маркетинг и иновација

London School of Marketing
Он-лајн студии 6 - 15  Open Enrollment Обединетото Кралство Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Специјализираат во маркетинг и иновација со магистерска диплома од Англија Ruskin Универзитетот. Овој курс се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг за да го вклучите дизајн и иновации. Понатаму го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на овие рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации. Тоа е соодветно за оние кои сакаат да ги преземат на раководни позиции и во приватниот и јавниот сектор, организации во широк спектар на улоги. [+]

Се разбира Преглед:

Овој курс се базира на вашето разбирање на стратешки маркетинг за да го вклучите дизајн и иновации. Понатаму го поттикнува својата благодарност на практичната вредност на овие рамки во голем број на стратешки бизнис ситуации. Ќе се постигне почитуван академска квалификација доделена од страна на Англија Ruskin Универзитетот, со проучувањето за само два дополнителни модули надвор од вашата ЦИМ Стручна Диплома за постдипломски студии во маркетинг или АБП диплома за постдипломски студии за бизнис и маркетинг стратегија.... [-]


компаративни студии на дрога и алкохол

Middlesex University London
Студии врз за студентски град Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Употребата на алкохол, дрога и цигари стана голема загриженост за повеќето влади во светот. Тоа резултираше со зголемување на меѓународната и европската соработка за да се изработат политики и пристапи за решавање на проблемите поврзани со употребата на супстанцијата / злоупотреба. Исто така, има значителна експанзија во истражување, собирање на податоци и научна објавувањето во многу земји и различни акциони планови и стратегии се произведени. [+]

Овој мајстор 's степен е наменета за оние кои сакаат да ги прошират своите знаења и разбирање на овие дрога и алкохол прашања, вклучувајќи ги политиките и интервенциите, во компаративен контекст. Тоа е важно за креаторите на политики и практичари и за студентите и истражувачите кои работат во, поврзани со, или се подготвуваат да влезат во оваа област.

Во текот на програмата, ќе се стекнат со знаења и вештини потребни за да се испита и да се анализира на дрога и алкохол, употреба проблем, зависноста, и нивните одговори, од мулти-дисциплинарен и крос-националната перспектива.... [-]


разновидност и организациски промени

Middlesex University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

Со зголемување на разновидноста на работната сила и влијанието на мерките за штедење, клучно е дека традиционалните пристапи за човечки ресурси, и луѓето и управување со промени се повторно да се процени. Во предизвикувачки денешниот организации работата на животната средина се во потрага за професионалци од секторот за човечки ресурси да ја води на бизнис одржливост и организациски промени. [+]

Компании и во приватниот и јавниот сектор се повеќе бараат специјалисти да ја води промена и управување со разновидност. Овој курс, кој се фокусира на опремување на вас со знаења и практични вештини во анализа, стратешки планирање и решавање на прашања поврзани со управување со организациски промени и разновидност, е дизајниран да се развие тековната професионалци со хумани ресурси кои сакаат да напредуваат и неодамна дипломираните студенти во потрага по кариера во овој Поле. Со можност за разгледување на односите меѓу води и управување со промени во индивидуални, организациски тим и ниво и управување со разновидност од социјални, психолошки, правни и политички и човечки ресурси перспективи, м-р ви овозможува да се истражуваат синергии меѓу различностите и промени.... [-]


Управување со хумани ресурси

Middlesex University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

Во еден глобализиран свет со хумани ресурси професионалци се соочуваат со многу предизвици во областа на лидерство и управување со луѓе, крос-културен и иселеник управување, глобалната интеграција, управување и системи, како и награда и ефикасноста на менаџментот. Во повеќе глобализиран и динамични работни места организации бараат прилагодливи професионалци кои се разбере овие прашања. [+]

Втемелени во стандардите на Институтот за кадри и развој, најголемиот човечки ресурси професионална тело во светот, на овој курс обезбедува единствен увид во традиционалните и нетрадиционалните сектори, со фокус на теми како што се управување со меѓународни награди, глобализација и либерализација на националната економии, како и компаративните работните односи. Како и стекнување на знаење за овие клучни теми, исто така ќе развијат способности за да ги користат луѓето поврзани со податоци, метрика, и анализатор се користи за увид управувано и информира пракса за продолжување на приоритетите на организацијата.... [-]


управување со луѓе

Middlesex University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12  August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

Во постојано менување на бизнис средина, организации се во потрага за професионалци со хумани ресурси да се одговори на и обликот на своите перформанси и успех, да се олесни за управување и развој во рамките на глобалниот контекст и да ги прифатат нови пристапи кои ќе ги исполнат барањата поставени на современите организации. [+]

Се фокусира на области како стратегија, луѓе со ресурси, управување со награда, работните односи и лидерство, овој МА е дизајнирана да се развие дипломирани студенти и оние кои се во раните фази на својата кариера кои сакаат да истражувам подлабоко во областа и подобрување на напредување во кариерата. Не само што на адреса разбира многу важни теми на управување и развој на луѓе, но тоа, исто така, се базира на професионалните стандарди на Институтот за кадри и развој, обезбедувајќи ви се исполнат меѓународно признати стандарди за човечки ресурси.... [-]


стратешки брендирање и комуникација на засегнатите страни

Middlesex University London
Студии врз за студентски град 12 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Велика Британија (Велика Британија) онлајн

Гледајќи на повеќе публика дека брендови мора да се реши, овој магистерски степен опфаќа основни предмети на стратешки бренд менаџмент, комуникација со заинтересираните страни и теории, бренд и анализатор и е-маркетинг и дигитални стратегии низ области како што се различни како град, регион и земја брендирање, корпоративен и организациски брендирање, иновации управувано маркетинг и Sonic брендирање. [+]

Потопување во-длабочината на различните аспекти на брендирање, вклучувајќи и области како што се стратешки бренд за градење, Sonic брендирање и дигитален маркетинг, е олеснета од страна на тим на академици, кои се експерти во областа на брендирање. Наставата тим е предводен од страна на високи предавање и на првото место брендирање академски Д-р Кит Dinnie, автор на првиот светски академски учебници на оваа тема на нацијата брендирање. Овој курс е наменета за студентите кои имаат само завршено додипломски студии и кои сакаат да се специјализираат во брендирање, како и професионалци во моментов работат во маркетинг, кои сакаат да ја продолжат својата кариера во индустријата.... [-]