MA Cardiff - MA програми во Cardiff MA, Cardiff

MA Cardiff - MA програми во Cardiff MA, Cardiff

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

Кардиф е главен град на Велс, со кариран јазична историја што резултираше со многу јазик во училиштата. Таа има различни универзитетски болници, четири главни институции на високото образование, на неколку академии и околу 44.000 високо образование студенти.

MA Cardiff - Земи си MA во Cardiff. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во урбаните дизајн

Cardiff University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство Cardiff

М-р урбанистички проект е заеднички работи од страна на факултет и на велшкиот Факултетот за Архитектура и повеќе информации за ова е секако на располагање на Магистер по Урбан дизајн - велшки школа за архитектура. [+]

М-р во урбанистички проект

"Урбан дизајн - на знаење и вештини потребни за да дизајн и избави подобро населените места."

М-р урбанистички проект е заеднички работи од страна на факултет и на велшкиот Факултетот за Архитектура и повеќе информации за ова е секако на располагање на Магистер по Урбан дизајн - велшки школа за архитектура.

М-р Урбан дизајн користи дизајн пракса, теорија, развој и контрола на практики за да се информираат дизајн процеси, и користи студио наставата се фокусира на можностите за локален развој да се развие креативни, практични и одржливи решенија за голем број на типично градски дизајн проблеми.... [-]


Магистер по новинарство, медиуми и комуникации

Cardiff University
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство Cardiff

Кардиф школа за новинарство, медиуми и културни студии е во првите редови на нови возбудливи случувања во новинарството, медиумите и комуникациите. [+]

Магистер по новинарство, медиуми и комуникации

Кардиф школа за новинарство, медиуми и културни студии е во првите редови на нови возбудливи случувања во новинарството, медиумите и комуникациите.

Магистер по новинарство, медиуми и комуникации е најдолгата основани на м-р програми Кардиф. Таа им овозможува на студентите да истражуваат на итни прашања на нашите медиуми на животната средина - од новинарството етика за интернет управување, од медиуми на заедницата на глобалните комуникации, како и од кризата известување на трансформативниот потенцијалот на новите технологии. Таа обезбедува напредни знаења и темелно разбирање на улогата на информации и комуникација во современите општества, со фокус на двете традиционални и нови форми на новинарството.... [-]


Магистер по меѓународна новинарство

Cardiff University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Cardiff

М-р Меѓународниот новинарство во Кардиф има за цел да им овозможи на земјите аспиранти новинари и средината на кариерата лекари да се разбере овие промени и нивните последици за странските новинари. [+]

Магистер по меѓународна новинарство

Новинарите денес се соочи со брзите промени, како технологија се прават напори медиумите подостапни преку границите и нови концентрации на глобалниот медиумски власт ги обликуваат на комерцијални или политички цели. На скала, обемот и брзината на денешната Мултимедија новинарство го издвојува од онаа на која било од претходниот период.

М-р Меѓународниот новинарство во Кардиф има за цел да им овозможи на земјите аспиранти новинари и средината на кариерата лекари да се разбере овие промени и нивните последици за странските новинари. Меѓународна новинарство нуди мешавина на теорија и пракса; новинарски техники и напредни академски студии. Ова е особено погодна за секој студент со меѓународна перспектива.... [-]


ма во меѓународните односи со јавноста и глобалните комуникации за управување со

Cardiff University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Cardiff

Односи со јавноста е уживајќи во индустријата - дури и во рецесија, како и други промотивни сектори договор, ПР продолжи да расте од година во година. [+]

Магистер по меѓународни односи со јавноста и Глобал Менаџмент комуникации

Односи со јавноста е уживајќи во индустријата - дури и во рецесија, како и други промотивни сектори договор, ПР продолжи да расте од година во година. Бројот на односи со јавноста службеници (добрите) сега се совпаѓаат новинари во Велика Британија и постои голема побарувачка за дипломирани студенти кои имаат вештини за да се исполнат динамични промени на овој возбудлив и растечки сектор.... [-]


м-р / PGDip во применета лингвистика

Cardiff University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години August 2018 Обединетото Кралство Cardiff + 1 more

Нуди знаења и експертиза за да ве однесе кон улога во било која професија која бара специјализирани јазик свест, вклучувајќи јазик настава. [+]

М-р / PgDip во применета лингвистика

1 година (со полно работно време) / 2 години (со скратено работно време) / n / a (далечинско / Е-учење)

Курсот има за цел

Нуди знаења и експертиза за да ве однесе кон улога во било која професија која бара специјализирани јазик свест, вклучувајќи јазик настава.

Посебни карактеристики

Центарот за јазикот и комуникациските истражување има меѓународен углед како лидер во областа социолингвистика, анализа на дискурсот, мултимодален комуникација, системски функционален лингвистика, судска лингвистика и формулаичен јазик.... [-]