MA Swansea - MA програми во Swansea MA, Swansea

MA Swansea - MA програми во Swansea MA, Swansea

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Swansea - Земи си MA во Swansea. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по меѓународни односи

Swansea University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Swansea + 1 more

Магистер по меѓународни односи има за цел да го отворите вашиот ум и да ги прошират своите вештини. [+]

Магистер по меѓународни односи има за цел да го отворите вашиот ум и да ги прошират своите вештини.

Клучни карактеристики

Овој р нуди напредни истражувања во меѓународни односи, обезбедување на студентите со детално разбирање на меѓународниот систем, клучни прашања, клучни актери, и алтернативни начини на анализа и толкување на предметот.

Со почитување на глобалната динамика на работа, тогаш имате можност да специјализирате за испитување на една специфична област во светот: Азија-Пацифик.... [-]


Магистер по преведување и толкување

Swansea University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Swansea + 1 more

Магистер по преведување и толкување (MATI) е специјализирана варијанта, со посебен акцент на вештини за преведување, на нашата основана магистер по професионален превод. Тоа е интегрирана програма дизајнирана да ги претвори учесниците со докажано совршеност на странски јазици во успешни и продавани професионални лингвисти. [+]

Магистер по преведување и толкување (MATI) е специјализирана варијанта, со посебен акцент на вештини за преведување, на нашата основана магистер по професионален превод. Тоа е интегрирана програма дизајнирана да ги претвори учесниците со докажано совршеност на странски јазици во успешни и продавани професионални лингвисти.

Клучни карактеристики

Во сржта на MATI лежи напредната преведувачка работа на општи, административни и технички типови на текстови, толкување (во една или две од следните средини: локална самоуправа, здравство, полиција и суд) и обука во индустриски стандард со помош на компјутер Преведувачки (CAT) алатки. Дел 1 од степенот ги вклучува и можностите за развивање на понатамошни специјализирани вештини за преведување, аудиовизуелен превод, машинско преведување (МТ) и локализација на софтвер, управување со терминологија, правење видео или дигитално објавување, додека во модулот за превод на работно искуство, студентите формираат симулирани преведувачки компании, работат со локални преведувачки бизниси и преземаат реални комисии за професионални стандарди и рокови.... [-]


Магистер по комуникација, медиумска пракса и односи со јавноста

Swansea University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Swansea + 1 more

Магистер по комуникации, медиумска пракса и односи со јавноста (ПР) е наменета за студентите кои сакаат да се фокусираат на нивната енергија на динамичен свет на социјалните медиуми, развивање на нивната креативна пракса и професионални вештини за пишување или се бара да работат во претприемачки животната средина. [+]

Магистер по комуникации, медиумска пракса и односи со јавноста (ПР) е наменета за студентите кои сакаат да се фокусираат на нивната енергија на динамичен свет на социјалните медиуми, развивање на нивната креативна пракса и професионални вештини за пишување или се бара да работат во претприемачки животната средина.

Клучни карактеристики

М-р нуди програма базирана на практика во професионални, современи медиумски вештини, подучени од индустриски професионалци со академски средини. Програмата вклучува модули во професионално пишување / новинарство, визуелни комуникации и медиуми дизајн, видео и документарен и ПР, брендирање и промоција. Други модули во комуникацијата, теоријата, филмот и историјата се исто така достапни.... [-]