MA Fife - MA програми во Fife MA, Fife

MA Fife - MA програми во Fife MA, Fife

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Fife - Земи си MA во Fife. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р во одржлив развој и стратешки менаџмент во енергетска

Moscow State Institute Of International Relations, MGIMO
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Обединетото Кралство Saint Andrews

"Одржлив развој и стратешки менаџмент во енергетска» мајстор 's програма (со дипломираните студенти отсек менаџмент) се работи заеднички со Сент Ендрјуз универзитет, еден од најстарите и водечките британски универзитети, кои, за време на својот шестотини години долга историја, е добитник на угледот на светска класа образовни и истражувачки центар. [+]

Профил на програмата

"Одржлив развој и стратешки менаџмент во енергетска» мајстор 's програма (Со дипломираните студенти отсек менаџмент) се работи заеднички со Универзитетот во St Andrews, една од најстарите и водечките британски универзитети, кои, за време на својот шестотини години долга историја, е добитник на угледот на светска класа образовни и истражувачки центар.

Програмата нуди уникатна можност за пет руски и пет британски господар на студентите да станат експерти и во одржлива енергија и стратешки менаџмент во енергија. На дипломирани студенти да добијат две дипломи и две постдипломски студии: Сент Ендрјуз Универзитетот диплома во одржлив развој (Мајсторот на уметностите во одржлив развој) и MGIMO Универзитетот диплома по менаџмент (мајстор на уметноста во управување).... [-]