MA Saint Andrews - MA програми во Saint Andrews MA, Saint Andrews

MA Saint Andrews - MA програми во Saint Andrews MA, Saint Andrews

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

Свети Ендрјус се наоѓа во Шкотска и познат како дом на голф. Еден од петнаесет шкотски универзитети, Универзитетот Сент Ендрус се наоѓа таму. Тоа е, исто така, најстарите шкотскиот универзитет, основана во 1410 година.

MA Saint Andrews - Земи си MA во Saint Andrews. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р во одржлив развој и стратешки менаџмент во енергетска

Moscow State Institute Of International Relations, MGIMO
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Обединетото Кралство Saint Andrews

"Одржлив развој и стратешки менаџмент во енергетска» мајстор 's програма (со дипломираните студенти отсек менаџмент) се работи заеднички со Сент Ендрјуз универзитет, еден од најстарите и водечките британски универзитети, кои, за време на својот шестотини години долга историја, е добитник на угледот на светска класа образовни и истражувачки центар. [+]

Профил на програмата

"Одржлив развој и стратешки менаџмент во енергетска» мајстор 's програма (Со дипломираните студенти отсек менаџмент) се работи заеднички со Универзитетот во St Andrews, една од најстарите и водечките британски универзитети, кои, за време на својот шестотини години долга историја, е добитник на угледот на светска класа образовни и истражувачки центар.

Програмата нуди уникатна можност за пет руски и пет британски господар на студентите да станат експерти и во одржлива енергија и стратешки менаџмент во енергија. На дипломирани студенти да добијат две дипломи и две постдипломски студии: Сент Ендрјуз Универзитетот диплома во одржлив развој (Мајсторот на уметностите во одржлив развој) и MGIMO Универзитетот диплома по менаџмент (мајстор на уметноста во управување).... [-]