MA во Грузија - MA програми во Грузија MA

MA во Грузија - MA програми во Грузија MA

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Грузија е суверена држава во регионот на Кавказот на Евроазија. Се наоѓа на брегот на Црното Море, се граничи на север и североисток од страна на Русија, на југ со Турција и Ерменија, а на југоисток од Азербејџан.

MA во Грузија - Земи си MA во Грузија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Мајсторот на уметностите во меѓународните односи и политиката

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

Имајќи предвид дека факултетите за меѓународни односи беа воспоставени во образовните институции на Грузија само по враќањето на независноста на Грузија и размислувајќи за ова прашање, таа земја ги интензивира своите надворешни односи, може да се претпостави дека Грузија има потреба од квалификувани стручњаци - академски кадри и практичари (дипломати и претставници на граѓанското општество), за успешно спроведување на својата надворешна политика и едукација на квалификувани стручњаци од областа - политика и меѓународни односи. ... [-]


Master of Arts in US Foreign Affairs

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

Амбасади, Министерство за надворешни работи (Американско одделение), канцеларии за односи со јавност, одделенија за култура, влада, парламент, историски музеи, архиви, комисии за надворешни односи, универзитети, невладини организации.

[-]

Master of Arts in Methods of Teaching the English Language

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

. Тој / таа има диплома или нејзиниот еквивалент диплома [-]

Master of Arts in English Philology

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

Предности на програмата

Програмата на М-р англиски Филолошкиот факултет е развиена од страна на доц.

[-]

Магистер по американски студии

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

Американски студии Магистерски програма е специјално дизајниран за оние кои се заинтересирани за развој на кариерата на еден американски експерт. Таа има за цел да им обезбеди мултидисциплинарен и интердисциплинарни курсеви, за прием на современите пристапи на многу американски универзитети. [+]

Американски студии Магистерски програма е специјално дизајниран за оние кои се заинтересирани за развој на кариерата на еден американски експерт. Таа има за цел да им обезбеди мултидисциплинарен и интердисциплинарни курсеви, за прием на современите пристапи на многу американски универзитети. Факултет и студентите, кои го сочинуваат Насока на американски студии се комбинираат интереси составен од различни перспективи: Американска цивилизација, книжевната критика, американската влада, американски мас-медиумите и политиката, американската популарна култура, американски Географија и регионални карактеристики, американски студии и глобализацијата, истражување и вештини за учење. Овие курсеви се доставуваат од страна на високо квалификувани професори, вклучувајќи и американски Фулбрајт научници, поканети од страна на Амбасадата на САД во Грузија.... [-]


Master of Arts in Computer Science

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

Програмата Времетраење: 2 години (120 ЕКТС) [-]

Master of Arts in Marketing

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

. [-]

Master of Arts in IT Management

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

Школарината за меѓународни студенти: 3000 долари [-]

Master of Arts in Finance

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

[+]

Нашите студенти спроведуваат независни студии врз основа на современи истражувачки методи и пристапи, и се подготвени да придонесат за развојот на секторот и организациите.

[-]

мајстор на уметноста во студиите Кавказ

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Грузија Tbilisi

Овој англиски јазик м-р одразува барањата на општествената кохезија, како и пазарот на трудот, и е наменета за изградба на државни институции во една хармонична општество. Земајќи ги во предвид специфичноста на регионот на Кавказ, на програмата ќе се обучуваат квалификувани и конкурентни специјалисти во следните дисциплини: антропологија, лингвистика, политички науки и меѓународни односи. [+]

За програмата

Овој англиски јазик м-р одразува барањата на општествената кохезија, како и пазарот на трудот, и е наменета за изградба на државни институции во една хармонична општество. Земајќи ги во предвид специфичноста на регионот на Кавказ, на програмата ќе се обучуваат квалификувани и конкурентни специјалисти во следните дисциплини: антропологија, лингвистика, политички науки и меѓународни односи. Поточно, целта на студии м-р Кавказ е следново:... [-]


мајстор на уметноста во управување со бизнисот

International Black Sea University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Грузија Tbilisi

М-р по менаџмент програма им нуди на комерцијални, владини и невладини сектори со модерна, конкурентна менаџери во согласност со меѓународните стандарди за сеопфатно знаење и професионализам. процесот на учење тука е организирана на начин кој е најдобро одговара на потребите на учениците и барањата на пазарот. Нашите студенти се разговара вистинскиот бизнис случаи и развој на решенија базирани на модерни истражувачки методи и приоди, и се подготвени да се придонесе за развој на секторот и организации. На вештини се нагласи во програмата се креативно и аналитичко размислување, како и комуникациски вештини кои се создадат услови за брзо се менува пазарот решавање на проблеми и се потребни за професионална и академска кариера на донесување одлуки. Како дополнување на програмата им овозможува на студентите да учествуваат во практични програми за стажирање во приватниот и јавниот сектор. [+]

Зошто за управување?

Правото за управување обезбедува профитабилна активност на секоја организација во услови на постоечката животна средина и предизвици со кои се соочува организацијата. Професионални менаџери се создале услови за ефикасно управување, даде стручен совет за распределба на ресурсите и да се направи софистицирани решенија за позиционирање и зајакнување на организацијата на пазарот. Етички и стратешки размислување на менаџерите им помогне на понатамошен развој на конкурентна бизнис.... [-]