MA Минхен - MA програми во Минхен MA, Минхен

MA Минхен - MA програми во Минхен MA, Минхен

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Германија, официјално Федеративна Република Германија, е федерална парламентарна република во западниот и централниот Европа. Земјата се состои од 16 држави, а нејзиниот главен град и најголем град е Берлин.

Минхен е 3 најголем град во Германија. Таа се наоѓа во државата Баварија и има над 1.000.000 жители. Како една од водечките локација за науката и истражувањето, Минхен има над 4 главни универзитети и неколку колеџи.

MA Минхен - Земи си MA во Минхен. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по бизнис за не-бизнис дипломирани студенти

New European College
Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри February 2019 Германија Минхен

Мајстор на уметноста (MA) за не-бизнис Додипломски програма е програма за 5 семестар со цел да влезат во светот на бизнисот, овозможувајќи ви да се продолжи со поширок спектар на кариера во бизнисот. [+]

Мајстор на уметноста (MA) за не-бизнис Додипломски програма е програма за 5 семестар со цел да влезат во светот на бизнисот, овозможувајќи ви да се продолжи со поширок спектар на кариера во бизнисот. Која се состои од предмети во финансии, меѓународниот маркетинг, менаџмент и сметководство, операции, етика, организациско однесување и човечки ресурси, на програмата ќе се подготвува за да напреднат во постојано се развива и меѓународни работното место.... [-]


Мајсторот на уметностите во меѓународните управување - финансии и сметководство специјализација

New European College
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри February 2019 Германија Минхен

Финансиските менаџери се мајстори на користењето и движењето на средствата и се одговорни за сите потребни финансиски активности во рамките на една фирма. [+]

На Мајстор на уметноста (MA) во Меѓународен менаџмент е програма од 4 семестар дизајниран да се гради врз вашиот постоечки додипломски студии да ви овозможи да ги извршуваат на поширок спектар на кариера во бизнисот. Која се состои од предмети во финансии, меѓународниот маркетинг, менаџмент и сметководство, операции, етика, организациско однесување и човечки ресурси, на програмата ќе се подготвува за да напреднат во постојано се развива и меѓународни работното место.... [-]


Мајстор на уметноста во меѓународниот менаџмент - управување со ИТ специјализација

New European College
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри February 2019 Германија Минхен

Експерти за управување со ИТ се опремени да се справи со лидерски позиции во рамките на високо-технолошки средини комбинирање на нивните стратешки и оперативни разбирање на технологијата и како тоа може да го подобри основните бизнис процеси. [+]

На Мајстор на уметноста (MA) во Меѓународен менаџмент е програма од 4 семестар дизајниран да се гради врз вашиот постоечки додипломски студии да ви овозможи да ги извршуваат на поширок спектар на кариера во бизнисот. Која се состои од предмети во финансии, меѓународниот маркетинг, менаџмент и сметководство, операции, етика, организациско однесување и човечки ресурси, на програмата ќе се подготвува за да напреднат во постојано се развива и меѓународни работното место.... [-]


Мајстор на уметноста во меѓународниот менаџмент - гостопримство специјализација

New European College
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри February 2019 Германија Минхен

Угостителство професионалци мора да поседува одреден елемент на природен шарм и ум за фигури, со цел да биде успешен. [+]

На Мајстор на уметноста (MA) во Меѓународен менаџмент е програма од 4 семестар дизајниран да се гради врз вашиот постоечки додипломски студии да ви овозможи да ги извршуваат на поширок спектар на кариера во бизнисот. Која се состои од предмети во финансии, меѓународниот маркетинг, менаџмент и сметководство, операции, етика, организациско однесување и човечки ресурси, на програмата ќе се подготвува за да напреднат во постојано се развива и меѓународни работното место.... [-]


Мајсторот на уметностите во меѓународните управување - меѓународни управување со човечките ресурси

New European College
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри February 2019 Германија Минхен

Секоја организација бара соодветен и талентирани поединци за извршување на бизнис процеси. Човечки ресурси професионалци се стремат да се донесе во лидерство и развој на компаниите најмногу cruicial средства - своите вработени. [+]

На Мајстор на уметноста (MA) во Меѓународен менаџмент е програма од 4 семестар дизајниран да се гради врз вашиот постоечки додипломски студии да ви овозможи да ги извршуваат на поширок спектар на кариера во бизнисот. Која се состои од предмети во финансии, меѓународниот маркетинг, менаџмент и сметководство, операции, етика, организациско однесување и човечки ресурси, на програмата ќе се подготвува за да напреднат во постојано се развива и меѓународни работното место.... [-]


Мајстор на уметноста во меѓународниот менаџмент - Маркетинг специјализација

New European College
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри February 2019 Германија Минхен

Со специјализација во маркетинг, ќе се здобијат со разбирање на тоа како е создадена од вредност и доставени до клиентите. [+]

На Мајстор на уметноста (MA) во Меѓународен менаџмент е програма од 4 семестар дизајниран да се гради врз вашиот постоечки додипломски студии да ви овозможи да ги извршуваат на поширок спектар на кариера во бизнисот. Која се состои од предмети во финансии, меѓународниот маркетинг, менаџмент и сметководство, операции, етика, организациско однесување и човечки ресурси, на програмата ќе се подготвува за да напреднат во постојано се развива и меѓународни работното место.... [-]


Мода и менаџмент на мало (м-р)

AMD Akademie Mode & Design
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2018 Германија Хамбург Дизелдорф Минхен Berlin + 3 more

дизајн, имплементација и управување со иновативни решенија на мало - со Мода програма на мајстор и менаџмент на мало се здобијат со професионални и секторски специфични вештини за контрола на офлајн и онлајн продажба канали. [+]

дизајн, имплементација и управување со иновативни решенија на мало - со Мода програма на мајстор и менаџмент на мало се здобијат со професионални и секторски специфични вештини за контрола на офлајн и онлајн продажба канали. Дали предводник на продавница, концепт продавница или мобилни трговија да се направи една емотивна купување искуство и да лидерски позиции. Промените во каналите на дистрибуција во модната индустрија и сродни процеси кои бараат креативни и УПРАВАТА ориентирани мерки. Затоа, господар 's програма е комбинација на научни и аналитички обука, со висока практична важност од страна на корпоративните соработки и работилници со меѓународни експерти. Покрај тоа, можете да ги изборен студиска посета на познатиот Беркли колеџ во Њујорк. Блокови на класа предавања, виртуелни предавања и е-учење ви дава просторно планирање флексибилност и сигурност во текот на студијата текот на времето.... [-]


Мода и производи Менаџмент (р)

AMD Akademie Mode & Design
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2018 Германија Хамбург Дизелдорф Минхен Berlin + 3 more

успешно да управуваат со развој на производот - со Мода програма на мајстор и управување со производи. Од идејата на модата производ до лансира на пазарот, постои долг пат. Променливите потреби на потрошувачите, со глобалната конкуренција и интеракција на различни продажни канали - моно и мулти-бренд продавници, е-трговија и други - бара комплексни корпоративни структури и систематски процеси. [+]

успешно да управуваат со развој на производот - со Мода програма на мајстор и управување со производи. Од идејата на модата производ до лансира на пазарот, постои долг пат. Променливите потреби на потрошувачите, со глобалната конкуренција и интеракција на различни продажни канали - моно и мулти-бренд продавници, е-трговија и други - бара комплексни корпоративни структури и систематски процеси. Магистерски степен во Мода и стекнување на управување со производи индустриско-специфични знаења и управување со експертиза. Можете да дознаете од кои се занимаваат со сегашните услови на пазарот, на модната индустрија и да се најде иновативни решенија - во производите и нивниот маркетинг. Господар 's програма е комбинација на научни и аналитички обука, со висока практична важност од страна на бизнис соработки и работилници со меѓународни експерти.... [-]


Меѓународните медиуми комуникација (MA)

University of Applied Languages of the SDI Munich
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2018 Германија Минхен

Со феномени како што се Фејсбук и паметни телефони, Интернет доминира не само приватните медиуми потрошувачка на многу луѓе. Тоа е целосно изменета и деловниот живот преку иновативни маркетинг концепти и бизнис модели. [+]

Кој го контролира интернет бизнис, која е иднината!

Со феномени како што се Фејсбук и паметни телефони, Интернет доминира не само приватните медиуми потрошувачка на многу луѓе. Тоа е целосно изменета и деловниот живот преку иновативни маркетинг концепти и бизнис модели.

Без разлика дали сакате и понатаму да се квалификува за јазично, технички или економски ориентирани прв степен, или веќе се вработени повеќе: во секој случај, ќе го добиете најдоброто можно образование за висок раст и иднина-доказ полиња вработување во програмата на мајстор Меѓународниот медиумски комуникација.... [-]


интеркултурна умереност и повеќејазичен комуникација (MA)

University of Applied Languages of the SDI Munich
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 5 семестри October 2018 Германија Минхен + 1 more

Повеќејазичност и интеркултурна надлежност - развивање на вашите лидерски потенцијал! Флексибилни во три варијанти студиска програма на мајстор Интеркултурна комуникација и умереноста ќе се квалификува за лидерски позиции и ќе се подготвува за комплекс крос-културен задачи во меѓународни компании, организации и медиуми. [+]

Повеќејазичност и интеркултурна надлежност - развивање на вашите лидерски потенцијал! Флексибилни во три варијанти студиска програма на мајстор Интеркултурна комуникација и умереноста ќе се квалификува за лидерски позиции и ќе се подготвува за комплекс крос-културен задачи во меѓународни компании, организации и медиуми.

Оваа интердисциплинарна студија совршен вашиот јазик вештини на професионално ниво. Програмата Магистер возови вашата интеркултурна комуникација вештини и компетентност преку во-длабочината на знаење на регионални и културни карактеристики. Тие се занимаваат со важноста на интеркултурна комуникација во бизниси и организации и во маркетинг и развој на човечки ресурси. Тие се подобри низ текот на вашата кариера и да инвестира во вашиот професионален и личен развој.... [-]


Master in Business

Macromedia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 - 4 семестри March 2018 Германија Минхен

[+]

Универзитет / диплома со најмалку 180 ЕКТС (подобни за пред-семестар).

Магистерските програми започнуваат подоцна во март. Алтернативно, учениците со помалку од 210 ЕКТС може да направат он-лајн претсеместер, почнувајќи од март, заедно со нивната програма за магистерска програма.

Времетраење на програмата

Сите MA програми започне во март и се нудат како полно работно време програми со времетраење од три семестри (1,5 години). М-р предавања обично се одржуваат три дена неделно за време на предавањата.... [-]


господар на уметноста меѓународниот бизнис

Munich Business School
Студии врз за студентски град Целосна 18 - 24 месеци September 2018 Германија Минхен

Оваа магистерска програма е совршено продолжување на вашите претходни економски студии. Нејзините широк спектар на во-длабочината на студиски курсеви, нејзината меѓународна ориентација и пракса-ориентирана содржина гарантира најдобра можна подготовка за вас да започне успешна професионална кариера. [+]

Мајстор на уметноста меѓународен бизнис

СТАРТ НА ПРОГРАМАТА Септември (пред-мајстор: јуни)

ЈАЗИК НА ИНСТРУКЦИЈА

Двојазична песна: германски / англиски Англиски Песна: 100% англиски

ВРЕМЕТРАЕЊЕ

18 месеци (еден степен)

[-]

Проект за управување со м-р во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри October 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

Секогаш чувајте големата слика во поглед и да продолжи со кариера како директор и координатор на проекти во компаниите? Диплома по економија веќе имате во вашиот џеб? степен програма за управување со проектот за двојна господар адекватно ќе ви подготвиме за вашата идна кариера! [+]

Анкета

Секогаш чувајте големата слика во поглед и да продолжи со кариера како директор и координатор на проекти во компаниите? Диплома по економија веќе имате во вашиот џеб? Двојна магистерски степен програма за управување со проектот * адекватно ќе ви подготвиме за вашата идна кариера!

Национални и меѓународни пазари се предмет на постојано зголемување на промени. Фузија на класични off-line со нови онлајн ресурси принудува компаниите повеќе од кога и да се развијат нови и уште флексибилна бизнис модели. Цврсти внатрешни организациски и планирање модели мека флексибилни проект-ориентирани организации. Соодветно на тоа, ефикасно и ефикасно управување со проекти еден од клучните столбови на успехот на компанијата.... [-]


Personalmanagement ма во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри April 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

По завршувањето на вашата диплома степен во економијата би сакале и понатаму да се квалификува и се специјално обучени за вработените на теренот? Со програмата за управување со хумани ресурси двојна мајстор во собата на основа за вашата кариера! [+]

Анкета

По завршувањето на вашата диплома степен во економијата би сакале и понатаму да се квалификува и се специјално обучени за вработените на теренот? Со програмата за двојна господар Персоналот за управување со * се постави основа за вашата кариера!

Задачите кои се поставени на менаџери денес се различни и високо релевантни за напредок и успех на една компанија. Стратешко планирање во човечките ресурси и донесување важни одлуки се од особено значење. Така, идните персонал менаџери се одговорни за целиот синџир на вредност. Изберете вистинскиот талент за вашата компанија од, мотивира и да се развијат вештините на вработените и, исто така, обезбеди балансирана рамнотежата работа-живот. Менаџер на човечки ресурси се регулира "лични" фактор во конкуренција значително под влијание на успешно управување со човечки ресурси, како клучен ресурс.... [-]


продажба ма во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри April 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

Веќе сте завршиле додипломски студии во економијата? Двојна магистерски степен продажба е само нешто што треба да ви помогне да најдобро да се подготват за вашата кариера започна. [+]

Анкета

Веќе сте завршиле додипломски студии во економијата? Двојна магистерски степен продажба * е само нешто што треба да ви помогне да најдобро да се подготват за вашата кариера започна.

Модерни управување со продажбата е еден од предусловите за успех на пазарот на компаниите се принудува Интензивна конкуренција, високи очекувања на клиентите и континуирано компании на производот и пазарот иновации, нивната продажба стратегии и мерки за постојано прашање: постојните дистрибутивни канали се постојано оптимизиран да се идентификуваат нови дистрибутивни канали и иновативни форми на дистрибуција со животот пополнети. Со што се обезбедува професионален менаџмент на продажба во конкурентни пазари, главна конкурентна предност на една компанија. програма за степен со двојна господар нуди продажба научно и практично неопходни за успешно управување со вештини за продажба и се подготвува да го преземе раководството на улоги во овој возбудлив средина порано.... [-]