MA Манхајм - MA програми во Манхајм MA, Манхајм

MA Манхајм - MA програми во Манхајм MA, Манхајм

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Манхајм градот почива во Баден-Виртемберг во југозападниот дел на Германија. Таа е една од германските градови кои имаат свои патишта и улици поставени во мрежа шема. Најголемите високообразовните институции во градот се на Универзитетот во Манхајм и Универзитетот за клиничката медицина во Манхајм.

MA Манхајм - Земи си MA во Манхајм. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

господар на управување со бизнисот, уметноста предава германски јазик

University of Applied Management Studies in Mannheim
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2018 Германија Манхајм

диплома дипломците / внатре се овластени со економијата претходно знаење врз основа на Сент Гален пристап систем ориентиран за управување да успешно води поделби. Ќе се научиш ова, и на "Управување со луѓе", како "Управување организации" - со што се градење на системи за управување е потребно (организациски, процесот на управување, управување со промените, итн) ... [+]

диплома дипломците / внатре се овластени со економијата претходно знаење врз основа на Сент Гален пристап систем ориентиран за управување да успешно води поделби. Ќе се научиш ова, и на "Управување со луѓе", како "Управување организации" - со што се градење на системи за управување е потребно (организациски, процесот на управување, управување со промените, и др.) Тука, студентите се способни да ги извршуваат своите специјалност од програми диплома во следниве четири области на специјализација на Мастер продолжи:... [-]