MA Фрајбург - MA програми во Фрајбург MA, Фрајбург

MA Фрајбург - MA програми во Фрајбург MA, Фрајбург

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Во југозападниот дел на Германија остатокот Фрајбург градот. Таа има сребро рудници во планината Schauinsland дека финансиски и економски го поддржува град. Тој е дом на познатиот Алберт Лудвиг Универзитетот во Фрајбург заедно други образовни и истражувачки институции.

MA Фрајбург - Земи си MA во Фрајбург. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р Е-Жаргон - наставник по англиски јазик на младите ученици (предучилишно и основно училиште)

University of Education Freiburg
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 2 години October 2018 Германија Фрајбург

Е-Lingo е со скратено работно време од две години пост-дипломски помеша-учење магистерска програма што води до квалификација во наставата на англиски на младите ученици. мајстор за доделување на Е-LINGO, исто така, дава пристап до степен курсеви во образованието на наставниците и истражување на универзитетско ниво. [+]

Е-Lingo е со скратено работно време од две години пост-дипломски помеша-учење магистерска програма што води до квалификација во наставата на англиски на младите ученици. мајстор за доделување на Е-LINGO, исто така, дава пристап до степен курсеви во образованието на наставниците и истражување на универзитетско ниво.

Она што ја прави е-LINGO посебен? Е-Lingo е добро воспоставена програма мајстор, кој има успешно квалификувани наставници по англиски јазик за младите ученици за повеќе од една деценија. Таа доби одлични критики и се користи како модел за други наставник курсеви помеша-учење. ... [-]