MA Хајделберг - MA програми во Хајделберг MA, Хајделберг

MA Хајделберг - MA програми во Хајделберг MA, Хајделберг

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Хајделберг е град во населените Рајна-Некар Митрополитот регион во југозападна Германија. Регионот има централно-европската клима со прави загрее за поголемиот дел од годината. Тој е дом на некои од најстарите универзитети и колеџи во Германија.

MA Хајделберг - Земи си MA во Хајделберг. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајсторот на уметностите во меѓународните односи и дипломатијата Хајделберг

Schiller International University - Florida, Heidelberg, Madrid, Paris
Студии врз за студентски град Целосна 10 - 12 месеци Open Enrollment Германија Хајделберг

Мајстор на уметноста во меѓународни односи и дипломатија е професионална програма која ги подготвува студентите за иднината во надворешните работи, новинарството, или бизнис. [+]

Мајстор на уметноста во меѓународни односи и дипломатија е академска и професионална програма која ги подготвува студентите не само за кариера во надворешната служба, во меѓународни организации или со меѓународни бизниси, но исто така и во невладините набљудувачки групи или невладини организации, тинк-тенкови и академски истражувања, консултантски услуги и новинарството, како и јавните и надворешната политика. На програмата ги комбинира за решавање на проблемот, структурната анализа, развој на проекти и управување со сеопфатна теоретски и критичко испитување на политички, културни, правни и социо-економски практики кои го сочинуваат нашиот сé повеќе меѓусебно зависни и комплекс во светот.... [-]