MA Бремен град - MA програми во Бремен град MA, Бремен град

MA Бремен град - MA програми во Бремен град MA, Бремен град

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Со пристаниште на реката Везер во северозападна Германија, Бремен е индустриски и трговски град. Тој има население од 500.000 жители. Тој е дом на неколку универзитети и колеџи.

MA Бремен град - Земи си MA во Бремен град. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор во европски студии

International Graduate Center (IGC)
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри October 2018 Германија Бремен град

Нашата визија е да ги подготви студентите за европски лидерски улоги во приватниот и јавниот сектор. Ние имаме цел на програмата за да се обезбеди сеопфатна, интердисциплинарна и up-to-date студија за економската и политичката динамика во Европа. [+]

Нашата визија е да ги подготви студентите за европски лидерски улоги во приватниот и јавниот сектор. Ние имаме цел на програмата за да се обезбеди сеопфатна, интердисциплинарна и up-to-date студија за економската и политичката динамика во Европа.

Студии во Европскиот приватен и јавен менаџмент, во европската економија, право и политика, со интензивен семинар во Брисел, плус периодот на практичната обука нудат идеална комбинација на теоретски познавања, управување со образованието, практични вештини и европска експертиза. Нашата уникатна мешавина на меѓународната академска стручност и примена-ориентирана настава прават овој исклучително искуство. ... [-]