MA Германија онлајн - MA програми во Германија онлајн MA, Германија онлајн

MA Германија онлајн - MA програми во Германија онлајн MA, Германија онлајн

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Германија, официјално Федеративна Република Германија, е федерална парламентарна република во западниот и централниот Европа. Земјата се состои од 16 држави, а нејзиниот главен град и најголем град е Берлин.

MA Германија онлајн - Земи си MA во Германија онлајн. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Онлајн Магистер за бизнис администрација

OnCampus
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 4 семестри October 2018 Германија Германија онлајн + 1 more

господар на учење на далечина бизнис администрација нуди различни можности за развој на вашиот потенцијал. Поради тоа што е онлајн степен, ќе се здобијат со флексибилни и лесно во свој темпо квалификација за високи и одговорни позиции. Еве, аналитички и креативни решавање на проблеми вештини, како и експертиза и меки вештини се централните теми на повикување. [+]

Специјализирани во онлајн Мајстор за бизнис администрација!

господар на учење на далечина бизнис администрација нуди различни можности за развој на вашиот потенцијал. Поради тоа што е онлајн степен, ќе се здобијат со флексибилни и лесно во свој темпо квалификација за високи и одговорни позиции. Еве, аналитички и креативни решавање на проблеми вештини, како и експертиза и меки вештини се централните теми на повикување.... [-]


господар оперативни бизнис администрација (р)

AKAD University
Он-лајн студии Дел-студии 24 - 30 месеци Open Enrollment Германија Германија онлајн

Нивната цел е управувањето или школување позиција во економијата - можеби дури и на меѓународно ниво? Тие се залагаат за управување со содржини длабочина во областа на бизнис администрација? По успехот на твојот прв економски степен што би сакале да се специјализираат понатаму? [+]

Нивната цел е управувањето или школување позиција во економијата - можеби дури и на меѓународно ниво? Тие се залагаат за управување со содржини длабочина во областа на бизнис администрација? По успехот на твојот прв економски степен што би сакале да се специјализираат понатаму? Потоа нуди магистратура за бизнис администрација најдобрите можности за развој на вашата кариера: домет на ниво на управување во компаниите со комбинација на техничка експертиза и социјални вештини интерфејс. Надополнете го вашиот кориснички студии за светот на бизнисот денес, со магистратура за бизнис администрација!... [-]


господар на глобалниот менаџмент и комуникација (MA)

AKAD University
Он-лајн студии Дел-студии 24 - 30 месеци Open Enrollment Германија Германија онлајн

Поврзување на пристап бул мајстори се разбира "Глобал Менаџмент и комуникација (MA)" одговара на највисок степен на барањата на сегашните професионални области во повисокото раководство. Теми на глобалната управување и меѓународната комуникација се тесно поврзани. [+]

Поврзување на пристап бул Мастер курс "Глобал Менаџмент и комуникација (MA)"Одговара на највисок степен на барањата на сегашните професионални области во повисокото раководство. Теми на глобалната управување и меѓународната комуникација се тесно поврзани. На програмата ги комбинира модерен, меѓународна експертиза за управување со интеркултурна компетентност. Овој возбудлив нов полиња се отворени за вас професионално во економијата: тие се добро подготвени за идните лидерски позиции во меѓународни компании, организации и институции.... [-]


мајстор на уметноста креативна насока - лидерство во контекст на креативните процеси

Diploma University of Applied Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 5 семестри April 2018 Германија Германија онлајн

Програмата Creative Дирекцијата Магистер - управување во контекст на креативните процеси (р) е наменета за луѓе со првиот степен во форма на диплома или диплома кои сакаат веднаш до нејзината професија или на друг начин, вклучувајќи и семејни обврски се здобијат со друг степен. [+]

На Специјализирани студии Creative Дирекцијата - управување во контекст на креативните процеси (р) наменета за луѓе со првиот степен во форма на диплома или диплома кои сакаат веднаш до нејзината професија или на друг начин, вклучувајќи и семејни обврски се здобијат со друг степен. Мајсторот на програмата е наменета како последователни програмата првенствено за дипломирани студенти на диплома програма графички дизајн Диплома на Hochschule кои се добие сеопфатна дизајнери образование од додипломски на магистратура. Исто така, експлицитно дизајнери и дизајнери со дипломи од други универзитети, кои се бараат магистратура на нивните професионални и интердисциплинарна доквалификација. ... [-]


господар на економијата и правото вештини, управување со фокус

Diploma University of Applied Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 5 семестри April 2018 Германија Германија онлајн

Магистратура економија и право, со фокус на менаџмент наменета за луѓе со првиот степен во форма на диплома или диплома, на пример, за дипломирани студенти на диплома за бизнис администрација (БА) на диплома. За далечинско учење им овозможува на специјализација и продлабочување на меѓународните ориентација за меѓународен бизнис менаџмент. [+]

На програма за бизнис и право мајстор со управување со фокус наменета за луѓе со првиот степен во форма на диплома или диплома, на пример, за дипломирани студенти на диплома за бизнис администрација (БА) на диплома. на учење на далечина им овозможува на специјализација и продлабочување на меѓународните ориентација за меѓународен бизнис менаџмент.

Програмата Магистер по бизнис и право главно е виртуелна учење на далечина со интерактивни онлајн предавања изведена во сабота. Тестовите на образование на мајсторот на далечина може да се чуваат на национално ниво студија центри диплома. е нормален период 5 семестар.... [-]


мајстор на уметноста и деловното право, деловното право фокус

Diploma University of Applied Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 5 семестри April 2018 Германија Германија онлајн

Магистратура економија и право, со фокус на бизнис Законот е наменета за луѓе со првиот степен во форма на диплома или диплома, на пример, за дипломирани студенти на бизнис закон диплома програма (LL.B.) на диплома. За далечинско учење овозможува понатамошен професионален развој и усовршување со професионална перспектива на меѓународниот бизнис менаџмент. [+]

На програма за бизнис и право мајстор со Фокус бизнис закон наменета за луѓе со првиот степен во форма на диплома или диплома, на пример, за дипломирани студенти на диплома програма Бизнис Законот (LL.B.) на дипломата. на учење на далечина овозможува понатамошен професионален развој и усовршување со професионална перспектива на меѓународниот бизнис менаџмент.

Бизнис студии и закон, со фокус на бизнис закон е виртуелна учење на далечина со интерактивни онлајн предавања замислен да им понуди особено професионалци најдобра можна независност локација. Тестовите за време на програмата на мајсторот може да се чуваат во бројните студија центри на дипломата.... [-]


господар здравствената економика (р)

Apollon Hochschule
Он-лајн студии Дел-студии 24 - 32 месеци Open Enrollment Германија Германија онлајн

учење на далечина мајстор за Компјутери и економија (М. А) е програма за степен Магистер по ред и се базира на знаење стекнато во степен релевантни диплома. Апсолутно идеални за степенот на програмата се дипломирани студенти на диплома Компјутери и економија (Б. А) или слични програми. Со vertiefendem експертиза во здравствената економика можат да бидат специфични задачи во управувањето на здравствените установи по успешното завршување на студии како почитуван експерт ... [+]

учење на далечина мајстор за Компјутери и економија (М. А) е програма за степен Магистер по ред и се базира на знаење стекнато во степен релевантни диплома. Апсолутно идеални за степенот на програмата се дипломирани студенти на диплома Компјутери и економија (Б. А) или слични програми. Со vertiefendem експертиза во здравствената економика, можете да бидете креативни во вршењето како почитуван експерт за специфични задачи во управувањето на здравствените установи по успешното завршување на студиите. Курсот има за цел да пренесат темелно професионални научни знаења и аналитички и методолошки вештини во областа на здравствената економика. На крајот да заработите на меѓународно високо се почитуваат академски степен "мајстор на уметноста", кој се наоѓа директно под докторат.... [-]