MA Мекленбург-Западна Померанија - MA програми во Мекленбург-Западна Померанија MA, Мекленбург-Западна Померанија

MA Мекленбург-Западна Померанија - MA програми во Мекленбург-Западна Померанија MA, Мекленбург-Западна Померанија

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Мекленбург-Западна Померанија е 6-тиот најголем федерална држава во Германија. Таа има население од над 1 милион луѓе и е поделена во 8 области. На Мекленбург-Западна Померанија држава е дом на 2 од најстарите универзитети во Германија и 4 колеџи (технолошки универзитети).

MA Мекленбург-Западна Померанија - Земи си MA во Мекленбург-Западна Померанија. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

стратегија за развој на туризмот ма

Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 - 4 семестри September 2018 Германија Мекленбург-Западна Померанија

Меѓународни, стратешки, поединец: Ова е мајстор за туризам Стратегии за развој (TDS) на Универзитетот на Штралзунд. TDS е програма господар економијата со специјализација во областа на туризмот. Компонентите на стратегија и развој се уникатно комбинираат. Друга уникатна карактеристика е структурата на курсот, кој можете да го изберете модуларен. За да дознаете повеќе за студии на меѓународниот туризам. [+]

Меѓународни, стратешки, поединец: Ова е мајстор за туризам Стратегии за развој (TDS) на Универзитетот на Штралзунд. TDS е програма господар економијата со специјализација во областа на туризмот. Компонентите на стратегија и развој се уникатно комбинираат. Друга уникатна карактеристика е структурата на курсот, кој можете да го изберете модуларен. За да дознаете повеќе за студии на меѓународниот туризам.... [-]


М-р Elektrotechnik

Hochschule Stralsund – University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри September 2018 Германија Мекленбург-Западна Померанија

Енергетската политика, e-мобилност, индустријата 4.0 или информации автопат за зголемен сообраќај - многу актуелни прашања на нашето време може да се исполни само со професионалци во електротехниката. Ако имаш дури и еден од овие апликации од областите од интерес на енергија, автоматизација и комуникациски инженеринг, тогаш не сте во добри раце со одреден степен во електротехниката од нас! Што повеќе, со модерна кампусот на Балтичко Море и на забавата не е премногу краток! [+]

Енергетската политика, e-мобилност, индустријата 4.0 или информации автопат за зголемен сообраќај - многу актуелни прашања на нашето време може да се исполни само со професионалци во електротехниката. Ако имаш дури и еден од овие апликации од областите од интерес на енергија, автоматизација и комуникациски инженеринг, тогаш не сте во добри раце со одреден степен во електротехниката од нас! Што повеќе, со модерна кампусот на Балтичко Море и на забавата не е премногу краток!... [-]