MA Северна Рајна Вестфалија - MA програми во Северна Рајна Вестфалија MA, Северна Рајна Вестфалија

MA Северна Рајна Вестфалија - MA програми во Северна Рајна Вестфалија MA, Северна Рајна Вестфалија

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Германија, официјално Федеративна Република Германија, е федерална парламентарна република во западниот и централниот Европа. Земјата се состои од 16 држави, а нејзиниот главен град и најголем град е Берлин.

Северна Рајна Вестфалија е најголемата држава во Германија. Тоа е исто така дом на 4 од најголемите градови во Германија. Државата има повеќе од 17 милиони луѓе. Државата Северна Рајна-Вестфалија е дом на 14 универзитети и над 50 колеџи.

MA Северна Рајна Вестфалија - Земи си MA во Северна Рајна Вестфалија. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

господар на лидерство и менаџмент

IUBH Fernstudium
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 6 семестри Open Enrollment Германија Лош Honnef + 1 more

Како првиот и досега единствениот германски Fernhochschule ви нудиме во англиски само онлајн учење на далечина лидерство и управување со специфични содржини кои ќе ги подготви за стратешки и оперативни задачи во раководството и како лидер и управување со промени на меѓународно ниво. Веќе по една година на призната диплома! [+]

Мајстор за лидерство и менаџмент

Како првиот и досега единствениот германски Fernhochschule ви нудиме во англиски само онлајн учење на далечина лидерство и управување со специфични содржини кои ќе ги подготви за стратешки и оперативни задачи во раководството и како лидер и управување со промени на меѓународно ниво. Веќе по една година на призната диплома!

Ние придаваат големо значење за висока флексибилност, одличен квалитет, силна практична ориентација и низа на услуги и иновации кои го прават да студираат полесно. Нашите тутори се осигура дека вашите прашања се одговорени и вашите студии оди наоколу.... [-]


господар Personalmanagement

IUBH Fernstudium
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 4 - 8 семестри Open Enrollment Германија Лош Honnef + 1 more

Вработените учење за управување од далечина ќе се бројни активности и лидерски улоги од било каков вид и индустријата се отвора и те прави експерт со лична одговорност од ориентирана. Веќе по една година на призната диплома во брзина верзија 60 ЕКТС! [+]

Мајстор за управување со хумани ресурси

Вработените учење за управување од далечина ќе се бројни активности и лидерски улоги од било каков вид и индустријата се отвора и те прави експерт со лична одговорност од ориентирана. Веќе по една година на призната диплома во брзина верзија 60 ЕКТС!

Ние придаваат големо значење за висока флексибилност, одличен квалитет, силна практична ориентација и низа на услуги и иновации кои го прават да студираат полесно. Нашите тутори се осигура дека вашите прашања се одговорени и вашите студии оди наоколу.... [-]


мајстор за управување со маркетинг

IUBH Fernstudium
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 4 - 8 семестри Open Enrollment Германија Лош Honnef + 1 more

Маркетинг Менаџмент учење на далечина програма ќе се подготвува за стратешки маркетинг и брендирање во класична смисла и во онлајн маркетинг и социјалните медиуми на национално и на меѓународно активна компанија, ви нудиме одлични можности во бројни индустрии. Веќе по една година на призната диплома во брзина верзија 60 ЕКТС! [+]

Господар маркетинг менаџмент

Маркетинг Менаџмент учење на далечина програма ќе се подготвува за стратешки маркетинг и брендирање во класична смисла и во онлајн маркетинг и социјалните медиуми на национално и на меѓународно активна компанија, ви нудиме одлични можности во бројни индустрии. Веќе по една година на призната диплома во брзина верзија 60 ЕКТС!

Ние придаваат големо значење за висока флексибилност, одличен квалитет, силна практична ориентација и низа на услуги и иновации кои го прават да студираат полесно. Нашите тутори се осигура дека вашите прашања се одговорени и вашите студии оди наоколу.... [-]


Мајстор во транспортот и логистика за управување со (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef

Нашиот мајстор на уметноста во транспортот и логистика за управување испитува деловни активности во секторот за транспорт и логистика, како што Авијација или товарен транспорт. Оваа диплома е идеален за кандидатите со диплома во воздухопловството за управување, туризам, географија, економија или бизнис администрација или кои ги проучувале инженеринг ... [+]

Нашиот мајстор на уметноста во транспортот и логистика за управување испитува деловни активности во секторот за транспорт и логистика, како што Авијација или товарен транспорт.

Оваа диплома е идеален за кандидатите со диплома во воздухопловна менаџмент, туризам, географија, економија или бизнис администрација или кои ги проучувале инженеринг.

Ќе научат да се разбере економските односи меѓу секторите за транспорт и логистика. Исто така, ќе учат и да го користат тој управување со алатки кои се важни за овој бизнис област.... [-]


господар во меѓународниот менаџмент за не-бизнис дипломирани студенти (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри October 2018 Германија Лош Honnef Berlin + 1 more

Ако имате добра академска позадина, но доаѓаат од не-бизнис академска или професионална позадина, оваа програма е за вас. Да ви помогне да се качи улога во горниот управување, оваа програма ви дава сеопфатен бизнис образование. Тоа е комбинација на еден-семестар подготвителен курс со нашите четири семестар господар програма во Меѓународен менаџмент ... [+]

Стипендии за студентите ЕУ до јануари 2017 година!

Ако имате добра академска позадина, но доаѓаат од не-бизнис академска или професионална позадина, оваа програма е за вас.

Да ви помогне да се качи улога во горниот управување, оваа програма ви дава сеопфатен бизнис образование. Тоа е комбинација на еден-семестар подготвителен курс со нашите четири семестар господар програма во Меѓународен менаџмент. Можете да се специјализираат во маркетинг, сметководство и финансии, човечки ресурси, угостителство, или управување со авијација. ... [-]


господар во меѓународниот менаџмент - управување со ИТ (за студентите ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef

Со магистрирал во Меѓународен менаџмент - Управување со ИТ да се справи со одлучувачки фактори за успех на ИТ проект менаџмент и да добијат во четири семестри на know-how дека треба да стане баран извршен директор на интерфејс помеѓу бизнис и ИТ .. . [+]

Во последните неколку години на управување со ИТ проекти се повеќе станува централната задача менаџмент - без оглед на тоа дали се работи за глобален играч, мали и средни претпријатија или на консултации.

Со магистрирал во Меѓународен менаџмент - Управување со ИТ да се справи со одлучувачки фактори за успех на ИТ проект менаџмент и да добијат во четири семестри на know-how дека треба да стане баран извршен во интерфејс меѓу бизнисот и информатичката технологија. ... [-]


господар во меѓународниот менаџмент - угостителство (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef

Секогаш меѓународни, хотелот индустрија е обликуван од страна на динамичен развој на пазарите и брзи промени на организационите структури. Меѓународниот хотелски менаџери се во потрага по модерни професионален профил. Местење на овој профил е во срцето на меѓународна специјализација хотелски менаџмент ... [+]

Секогаш меѓународни, хотелот индустрија е обликуван од страна на динамичен развој на пазарите и брзи промени на организационите структури.

Меѓународниот хотелски менаџери се во потрага по модерни професионален профил. Местење на овој профил е во срцето на меѓународна специјализација хотелски менаџмент.

Се фокусира на Меѓународен менаџмент - угостителство

Ќе се испитува стратешки менаџмент на хотелски синџири и угостителство организации, и се погледне на динамиката на индустријата на хотелот. Кога ќе дипломираат, ќе имаат вештини за управување со хотели, одморалишта и индивидуални објекти. Исто така, ќе бидат подготвени за улоги во седиштето и во хотел консалтинг.... [-]


господар на меѓународниот менаџмент - воздухопловство (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef Berlin + 1 more

Во текот на четири семестри, мајстор Меѓународен менаџмент - воздухопловство ќе се подготват да потрае меѓународен менаџмент улога во бизнисот на воздухопловството. Во текот на програмата, ќе се применуваат стратешки и оперативни концепти за управување со меѓународниот воздухопловен бизнис ... [+]

Во текот на четири семестри, мајстор Меѓународен менаџмент - воздухопловство ќе се подготват да потрае меѓународен менаџмент улога во бизнисот на воздухопловството.

Се фокусира на воздухопловството за управување со

Во текот на програмата, ќе се применуваат стратешки и оперативни концепти за управување со меѓународниот воздухопловен бизнис.

Твојот степен посветува посебно внимание на создавање на успешни и вредност подобрување на бизнис модели во воздухопловството. Исто така, постои силен акцент на стратешко планирање и операции за управување во меѓународен контекст. ... [-]


Господар Меѓународен менаџмент - финансии

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef Berlin + 1 more

Мајсторот на меѓународен менаџмент - финансии [+]

Мајсторот на меѓународен менаџмент - финансии

Се фокусира на финансии

Деловните активности на меѓународните пазари имаат многу врска со инвестициите, финансирањето и финансискиот ризик. Оваа голема развива надлежности што ќе треба да ги донесуваат одлуките за меѓународно финансирање. Исто така, ќе научите како да ги снимите во финансиските извештаи во согласност со меѓународните стандарди за финансиско известување.... [-]


господар на меѓународниот менаџмент - Управување со хумани ресурси (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef Berlin + 1 more

Важноста на вработени постојано се зголемува во текот на последните децении. Терминот за управување со човечки ресурси покажува дека вработените се важен ресурс и клучните фактори во организациски конкурентност. Во време на демографски и економски промени, управување со човечки ресурси стана одлучувачки фактор во успехот или неуспехот на компаниите ... [+]

Важноста на вработени постојано се зголемува во текот на последните децении. Терминот за управување со човечки ресурси покажува дека вработените се важен ресурс и клучните фактори во организациски конкурентност. Во време на демографски и економски промени, управување со човечки ресурси стана одлучувачки фактор во успехот или неуспехот на компаниите.

Како резултат на тоа, човечки ресурси сега е општо за управување со фокус. Оваа студиска програма четири-семестар програма ви дава вештини ефикасно да се справи со овој бизнис функција.... [-]


господар во меѓународниот менаџмент - маркетинг (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef Berlin + 1 more

Во текот на четири семестри, последователни мајстор Меѓународен менаџмент - маркетинг подготвува да работат во маркетинг менаџмент улоги во меѓународно оперативни организации ... [+]

Вие го контролирате меѓународен маркетинг и рекламни кампањи, ќе работат заедно со партнери, колеги и агенции низ целиот свет: со магистрирал во меѓународниот маркетинг, може да стане една од водечките маркетинг извршната власт во глобално базирана компанија.

Со диплома по маркетинг менаџмент ќе го вклучите вашиот вкус за креативност и односите со клиентите во својата професија. Вие процесот на потребните знаења во областа на маркетинг, продажба und бренд зграда, така што вие сте во можност потоа да ја преземе одговорноста за управување во една компанија што работат во меѓународна средина.... [-]


господар меѓународниот менаџмент (за студенти на ЕУ)

IUBH Campus Studies (for EU students)
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Германија Лош Honnef Berlin + 1 more

Во четири семестри, господар програма во Меѓународен менаџмент ви дава алатки, ќе ви треба за управување со улоги во меѓународни компании. Програмата се фокусира на меѓународната индустријата на услуги и ви дава можност да се стави она што сте научиле да работат ... [+]

Во четири семестри, господар програма во Меѓународен менаџмент ви дава алатки, ќе ви треба за управување со улоги во меѓународни компании.

Програмата се фокусира на меѓународните индустријата на услуги и ви дава можност да се стави она што сте научиле да го работат.

Содржина (примери) економија Меѓународни услуги за управување меѓународен маркетинг Управување со човечките ресурси Меѓународниот Сметководство и финансии Програмата информации ... [-]

Магистер по односи со јавноста и дигитален маркетинг

HMKW Hochschule für Medien, Kommunikation und Wirtschaft
Студии врз за студентски град Целосна 24 месеци October 2018 Германија Berlin Келн + 1 more

Програмата Магистер по односи со јавноста и дигитален маркетинг овозможува 2 години да работи професионално во широк спектар на нови комуникациски полиња, кои се појавуваат преку процесот на дигитална трансформација на нашето општество и култура. [+]

Програмата Магистер по односи со јавноста и дигитален маркетинг овозможува 2 години да работи професионално во широк спектар на нови комуникациски полиња, кои се појавуваат преку процесот на дигитална трансформација на нашето општество и култура.

Динамичниот напредок на медиумската технологија доведе до фундаментална промена на знаењата и вештините кои се неопходни за да се натпреваруваат особено на пазарите за работа и на професионално опкружување во рамките на комуникацијата и медиумите во рамките на приватниот и јавниот сектор, како што се можностите за комуникација со НВО.... [-]


М-р лидерство и менаџмент онлајн

IUBH Campus Studies (for NON-EU students)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 2 семестри Open Enrollment Германија Berlin Лош Honnef + 1 more

На IUBH р лидерство и менаџмент е идеална лансирање рампа за кариера во меѓународниот менаџмент. [+]

Отпочнување на вашата кариера

На IUBH р лидерство и менаџмент е идеална лансирање рампа за кариера во меѓународниот менаџмент. Како IUBH господар дипломиран, вие сте во собата за успешна кариера во постојано менување на глобалната деловна средина. Ќе имаат способност да иницира и да доведе промени во корпоративна средина и да ги применуваат стекнатите претприемачки и лидерски вештини. ... [-]


ма олимписки студии

Olympic Studies Centre Cologne
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години March 2019 Германија Келн

меѓународен скратено работно време мајстор на на уметноста (MA) олимписки студии, кој е официјално поддржан од страна на Меѓународниот олимписки комитет (МОК), е целосно потврдена степен програма мајстор кој ги спроведува на високо ниво, интердисциплинарна програма во олимписката студии. Програмата има за цел поттикнување на врски помеѓу академските и на Олимписките светот. [+]

На меѓународен скратено работно време мајстор на уметноста (MA) Олимписките студии, е целосно потврдена степен програма мајстор кој ги спроведува на високо ниво, интердисциплинарна програма во олимписката студии. Програмата има за цел поттикнување на врски помеѓу академските и на Олимписките светот.

Центарот на Олимписките студии на германскиот спортски универзитет во Келн (OSC Келн) е главните оперативни институција на програмата и е одговорен за сите организациски и комплетна академска елементи на курсот. Професор д-р Стефан Wassong, директор на OSC Келн, е програма за лидер на Олимписките студии УО и член на Комисијата за Олимписките образование на МОК. Во испораката на наставни модули, на OSC Келн соработува со неколку студии центри олимписки светот, Како што се универзитет Кајзерслаутерн на техничка (Германија), Loughborough универзитетот (Велика Британија) и Автономниот универзитет во Барселона (Шпанија). ... [-]