MA Бон - MA програми во Бон MA, Бон

MA Бон - MA програми во Бон MA, Бон

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Одмор на бреговите на реката Рајна во Северна Рајна-Вестфалија, Германија е Бон. Ова е град кој има влијание во политиката на Германија и администрација. Тој е дом на Универзитетот во Бон, кој еден од најголемите и најпрестижните универзитети во Германија.

MA Бон - Земи си MA во Бон. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

меѓународни медиумски студии (р)

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Германија Санкт Августин Бон + 1 more

Програмата на мајстор е четири-семестар, со полно работно време програмата. Двојазичната програма е комбинација на дисциплини медиуми и развојот, новинарство, комуникации и менаџмент медиуми. Ова е заеднички [+]

Мајстор на уметноста во меѓународни медиумски студии

Програмата на мајстор е четири-семестар, со полно работно време програмата. Двојазичната програма е комбинација на дисциплини медиуми и развојот, новинарство, комуникации и менаџмент медиуми. Ова е заеднички проект заедно со на Hochschule Бон-Рајн-Sieg Универзитетот за применети науки на Универзитетот во Бон и Дојче Веле, меѓународен емитувач на Германија со седиште во Бон.... [-]