MA Дизелдорф - MA програми во Дизелдорф MA, Дизелдорф

MA Дизелдорф - MA програми во Дизелдорф MA, Дизелдорф

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Германија, официјално Федеративна Република Германија, е федерална парламентарна република во западниот и централниот Европа. Земјата се состои од 16 држави, а нејзиниот главен град и најголем град е Берлин.

Дизелдорф градот е меѓу еден од клучните центри на трговија на Германија и модните саеми. Тоа е главен град на Северна Рајна-Вестфалија и има над 500.000 луѓе. И покрај тоа што има неколку академии и колеџи, Хајнрих Хајне универзитетот е главната институција на градот на високото образование.

MA Дизелдорф - Земи си MA во Дизелдорф. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мода и менаџмент на мало (м-р)

AMD Akademie Mode & Design
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2019 Германија Хамбург Дизелдорф Минхен Berlin + 3 more

дизајн, имплементација и управување со иновативни решенија на мало - со Мода програма на мајстор и менаџмент на мало се здобијат со професионални и секторски специфични вештини за контрола на офлајн и онлајн продажба канали. [+]

дизајн, имплементација и управување со иновативни решенија на мало - со Мода програма на мајстор и менаџмент на мало се здобијат со професионални и секторски специфични вештини за контрола на офлајн и онлајн продажба канали. Дали предводник на продавница, концепт продавница или мобилни трговија да се направи една емотивна купување искуство и да лидерски позиции. Промените во каналите на дистрибуција во модната индустрија и сродни процеси кои бараат креативни и УПРАВАТА ориентирани мерки. Затоа, господар 's програма е комбинација на научни и аналитички обука, со висока практична важност од страна на корпоративните соработки и работилници со меѓународни експерти. Покрај тоа, можете да ги изборен студиска посета на познатиот Беркли колеџ во Њујорк. Блокови на класа предавања, виртуелни предавања и е-учење ви дава просторно планирање флексибилност и сигурност во текот на студијата текот на времето.... [-]


Мода и производи Менаџмент (р)

AMD Akademie Mode & Design
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2019 Германија Хамбург Дизелдорф Минхен Berlin + 3 more

успешно да управуваат со развој на производот - со Мода програма на мајстор и управување со производи. Од идејата на модата производ до лансира на пазарот, постои долг пат. Променливите потреби на потрошувачите, со глобалната конкуренција и интеракција на различни продажни канали - моно и мулти-бренд продавници, е-трговија и други - бара комплексни корпоративни структури и систематски процеси. [+]

успешно да управуваат со развој на производот - со Мода програма на мајстор и управување со производи. Од идејата на модата производ до лансира на пазарот, постои долг пат. Променливите потреби на потрошувачите, со глобалната конкуренција и интеракција на различни продажни канали - моно и мулти-бренд продавници, е-трговија и други - бара комплексни корпоративни структури и систематски процеси. Магистерски степен во Мода и стекнување на управување со производи индустриско-специфични знаења и управување со експертиза. Можете да дознаете од кои се занимаваат со сегашните услови на пазарот, на модната индустрија и да се најде иновативни решенија - во производите и нивниот маркетинг. Господар 's програма е комбинација на научни и аналитички обука, со висока практична важност од страна на бизнис соработки и работилници со меѓународни експерти.... [-]


Проект за управување со м-р во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри October 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

Секогаш чувајте големата слика во поглед и да продолжи со кариера како директор и координатор на проекти во компаниите? Диплома по економија веќе имате во вашиот џеб? степен програма за управување со проектот за двојна господар адекватно ќе ви подготвиме за вашата идна кариера! [+]

Анкета

Секогаш чувајте големата слика во поглед и да продолжи со кариера како директор и координатор на проекти во компаниите? Диплома по економија веќе имате во вашиот џеб? Двојна магистерски степен програма за управување со проектот * адекватно ќе ви подготвиме за вашата идна кариера!

Национални и меѓународни пазари се предмет на постојано зголемување на промени. Фузија на класични off-line со нови онлајн ресурси принудува компаниите повеќе од кога и да се развијат нови и уште флексибилна бизнис модели. Цврсти внатрешни организациски и планирање модели мека флексибилни проект-ориентирани организации. Соодветно на тоа, ефикасно и ефикасно управување со проекти еден од клучните столбови на успехот на компанијата.... [-]


Personalmanagement ма во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри October 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

По завршувањето на вашата диплома степен во економијата би сакале и понатаму да се квалификува и се специјално обучени за вработените на теренот? Со програмата за управување со хумани ресурси двојна мајстор во собата на основа за вашата кариера! [+]

Анкета

По завршувањето на вашата диплома степен во економијата би сакале и понатаму да се квалификува и се специјално обучени за вработените на теренот? Со програмата за двојна господар Персоналот за управување со * се постави основа за вашата кариера!

Задачите кои се поставени на менаџери денес се различни и високо релевантни за напредок и успех на една компанија. Стратешко планирање во човечките ресурси и донесување важни одлуки се од особено значење. Така, идните персонал менаџери се одговорни за целиот синџир на вредност. Изберете вистинскиот талент за вашата компанија од, мотивира и да се развијат вештините на вработените и, исто така, обезбеди балансирана рамнотежата работа-живот. Менаџер на човечки ресурси се регулира "лични" фактор во конкуренција значително под влијание на успешно управување со човечки ресурси, како клучен ресурс.... [-]


продажба ма во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри October 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

Веќе сте завршиле додипломски студии во економијата? Двојна магистерски степен продажба е само нешто што треба да ви помогне да најдобро да се подготват за вашата кариера започна. [+]

Анкета

Веќе сте завршиле додипломски студии во економијата? Двојна магистерски степен продажба * е само нешто што треба да ви помогне да најдобро да се подготват за вашата кариера започна.

Модерни управување со продажбата е еден од предусловите за успех на пазарот на компаниите се принудува Интензивна конкуренција, високи очекувања на клиентите и континуирано компании на производот и пазарот иновации, нивната продажба стратегии и мерки за постојано прашање: постојните дистрибутивни канали се постојано оптимизиран да се идентификуваат нови дистрибутивни канали и иновативни форми на дистрибуција со животот пополнети. Со што се обезбедува професионален менаџмент на продажба во конкурентни пазари, главна конкурентна предност на една компанија. програма за степен со двојна господар нуди продажба научно и практично неопходни за успешно управување со вештини за продажба и се подготвува да го преземе раководството на улоги во овој возбудлив средина порано.... [-]


маркетинг ма во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри October 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

Веќе сте завршиле додипломски студии по економија и да ја видите вашата идна кариера во возбудлив маркетинг индустријата? маркетинг степен со двојна господар е само нешто што треба да ви помогне да најдобро да се подготват за вашата кариера започна. [+]

Анкета

Веќе сте завршиле додипломски студии по економија и да ја видите вашата идна кариера во возбудлив маркетинг индустријата? Двојна магистратура Маркетинг * е само нешто да ви помогне да најдобро да се подготват за вашата кариера започна.

Маркетинг менаџер да играат централна клучна улога во национални и меѓународни компании: тие прават централната маркетинг и бренд стратегија, се одговорни за идентификација и оцена на целните групи и нивните потреби, да играат суштинска улога во развој на производи и маркетинг и да придонесе за развој и спроведување на комуникациски и маркетинг концепти од суштинско значење за успехот на компанијата. степен програма маркетинг двојна господар 's програма ќе се подготвува за овие предизвици и задачи пред пракса и на тој начин создава услови за стекнување на менаџерски позиции во оваа возбудлива средина.... [-]


контролирање ма во двојна студија

IUBH Duales Studium
Студии врз за студентски град Дел-студии 5 семестри October 2018 Германија Дизелдорф Минхен + 1 more

По вашата диплома 's степен во економија ќе се планира на вториот чекор на вашата професионална иднина со одлични можности за кариера? Земете вашиот интерес за клучните фигури и аналитички разбирање и започнете вашата кариера со двојна господар контрола. [+]

Анкета

По вашата диплома 's степен во економија ќе се планира на вториот чекор на вашата професионална иднина со одлични можности за кариера? Земете вашиот интерес за клучните фигури и аналитички разбирање и започнете вашата кариера со двојна господар контрола *.

Како контролор, да ги анализираат активностите на компанијата и покривање на потенцијалните слабости и потенцијал оптимизација. Поради тоа, тие значително да придонесе за успехот на компанијата. Тие се користат во речиси сите индустрии и големини во компаниите. Затоа дипломирани студенти очекуваат многу добри изгледи на пазарот на трудот.... [-]


Магистер по медиуми и комуникација за управување

Media Design School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри October 2018 Германија Минхен Дизелдорф Berlin + 2 more

Во текот на три семестри студентите се здобијат со надлежности во справувањето со креативните процеси и способноста да се интердисциплинарни комуникација и соработка - примена-ориентирана и практична. [+]

Што значи MD.H?

Во текот на три семестри студентите се здобијат со надлежности во справувањето со креативните процеси и способноста да се интердисциплинарни комуникација и соработка - примена-ориентирана и практична.

Целта? Лидерски позиции во управувањето на медиумските компании (ТВ, радио, издавачи), во агенции (рекламирање, односи со јавноста) и во производството на компаниите (контрола, маркетинг комуникации) или во консултации.... [-]