MA Падерборн - MA програми во Падерборн MA, Падерборн

MA Падерборн - MA програми во Падерборн MA, Падерборн

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

Падерборн е град во државата на Германија Северна Рајна-Вестфалија,. Тоа е главен град на областа Падерборн. Тоа е домаќин на голем број на индустриски претпријатија во Германија, како и информатичката технологија компании. Најстарите и главни универзитет во градот е на Универзитетот во Падерборн.

MA Падерборн - Земи си MA во Падерборн. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MasterCard купување и логистика за управување со

Fachhochschule der Wirtschaft FHDW
Студии врз за студентски град Целосна 31 месеци October 2018 Германија Падерборн

Магистер програма купување и логистика за управување со * со степен "Магистер" (УО) ги подготвува студентите и пред тоа [+]

Студии на скратено работно време за мајстор на уметноста

Магистратура програми Набавка и логистика за управување со * со степен "мајстор на уметноста" (УО) ги подготвува студентите и пред тоа, на национално и на меѓународно компании се одговорни извршна функција во областа согледа купување и логистика. Продлабочување на вашиот постоечки бизнис образование и дополнување на студентите со конкретен предмет, методолошки целосна плата како praxistauglichem знаење. Ова е уште поважно подоцна, бидејќи Тие заслужуваат да важна улога како интердисциплинарна линк во управувањето на претпријатијата. За ова тие бараат сеопфатен поглед на бизнис одлуки, тие се развиваат преку програмата на мајсторот. Овој холистички квалификација е повеќе во побарувачката на пазарот на труд и форми на важна основа за учење на работното место. * Во моментов во процесот на акредитација... [-]