MA Санкт Августин - MA програми во Санкт Августин MA, Санкт Августин

MA Санкт Августин - MA програми во Санкт Августин MA, Санкт Августин

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Германија, официјално Федеративна Република Германија, е федерална парламентарна република во западниот и централниот Европа. Земјата се состои од 16 држави, а нејзиниот главен град и најголем град е Берлин.

Областа на Германија Рајн-Sieg игра дома до малиот град Санкт Августин. Има богата религиозна историја прикачени на мисионерски активности претходно. Тоа е именуван по патронот на Божественото Слово мисионери.

MA Санкт Августин - Земи си MA во Санкт Августин. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

анализа и дизајн на системите за социјална заштита (м-р)

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 3 - 3 семестри October 2018 Германија Санкт Августин

Програмата Магистер главно е насочена кон кариера во средината на ниво работат на теми од социјална заштита кои би сакале да ги унапредат своите вештини во дизајнирање, управување и реформа на системите за социјална заштита. [+]

Програмата Магистер главно е насочена кон кариера во средината на ниво работат на теми од социјална заштита кои би сакале да ги унапредат своите вештини во дизајнирање, управување и реформа на системите за социјална заштита. На мешавина на лице-в-лице и онлајн учење дава можност да се посвети исклучиво време за проучување и мрежата за градење во текот на првиот семестар и да се комбинираат проучување со некои професионален ангажман во текот на вториот и третиот семестар професионалци. По успешното завршување, студентите им се доделени на мајстор на степен на уметностите.... [-]


меѓународни медиумски студии (р)

Hochschule Bonn-Rhein-Sieg
Студии врз за студентски град Целосна 2 години October 2018 Германија Санкт Августин Бон + 1 more

Програмата на мајстор е четири-семестар, со полно работно време програмата. Двојазичната програма е комбинација на дисциплини медиуми и развојот, новинарство, комуникации и менаџмент медиуми. Ова е заеднички [+]

Мајстор на уметноста во меѓународни медиумски студии

Програмата на мајстор е четири-семестар, со полно работно време програмата. Двојазичната програма е комбинација на дисциплини медиуми и развојот, новинарство, комуникации и менаџмент медиуми. Ова е заеднички проект заедно со на Hochschule Бон-Рајн-Sieg Универзитетот за применети науки на Универзитетот во Бон и Дојче Веле, меѓународен емитувач на Германија со седиште во Бон.... [-]