MA Iserlohn - MA програми во Iserlohn MA, Iserlohn

MA Iserlohn - MA програми во Iserlohn MA, Iserlohn

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Германија, официјално Федеративна Република Германија, е федерална парламентарна република во западниот и централниот Европа. Земјата се состои од 16 држави, а нејзиниот главен град и најголем град е Берлин.

Iserlohn е еден од најголемите населени градови во Германија Северна Рајна-Вестфалија,. Таа има околу 100.000 жители. Градот има две универзитети за применети науки.

MA Iserlohn - Земи си MA во Iserlohn. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор за меѓународен спорт

University of Applied Sciences Europe
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри March 2019 Германија Хамбург Берлин регион Iserlohn + 2 more

На University of Applied Sciences Europe дури и ја добиете можноста активно да ги обликувате вашите студии и вашата кариера. Во зависност од вашите лични цели во кариерата, вие ќе одберете свои специјализации и ќе одберете од голем број интердисциплинарни теми. Специјалниот извршен тренинг и сертификат ви се квалификува оптимално за идните лидерски задачи. Програмите кои се изучуваат на нашиот универзитет, исто така, вклучуваат практични проекти со врвни деловни партнери и опционални патувања на терен (на пример во Силиконската долина) кои ќе ви подготват совршено за утрешниот пазар на работа. [+]

Спорните и големите настани можат да бидат доста емоционални. Спорт

На University of Applied Sciences Europe , ние ги едуцираме нашите студенти од првиот ден да станат менаџери во областа на спортот, настанот и маркетинг менаџмент. Можете да очекувате посебни моменти, како што се семинари и проекти со партнери од бизнисот, спортот и академијата. Покрај тоа, програмата на овој мајстор лесно може да се комбинира со втората работа, бидејќи нашите предавања се одржуваат помеѓу среда попладне и сабота вечер.... [-]