MA Idstein - MA програми во Idstein MA, Idstein

MA Idstein - MA програми во Idstein MA, Idstein

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Германија е одлична дестинација за меѓународните scholarsand има висок квалитет на високото образование. Вредноста на ова ниво на образованието е подобрен од страна на Германија 's силна економија. Странските студенти да уживате во одличен животниот стандард во едно сигурно и безбедно опкружување. Берлин е главен град.

, Со население од нешто повеќе од 20.000 жители, Idstein е град се наоѓа во Дармштат во државата Хесен, Германија. Таа има неколку приватни, јавни и државни институции на високото образование.

MA Idstein - Земи си MA во Idstein. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по одржлив маркетинг и лидерство

Fresenius University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 4 - 6 семестри October 2018 Германија Idstein Келн + 1 more

Магистрирал во одржлив маркетинг и лидерство од страна на официјално призната Fresenius Универзитетот за применети науки ви нуди единствена основа во Германија за да ви помогнеме да се постигне својата професионална цел за отворање на нови пазари и купувачи групи преку одржлив корпоративното управување. [+]

Современи управување со теорија се занимава со многу повеќе од само финансиски профит. Одговорни плановите на корпоративното управување и организира комплекс проток на стоки, енергетика, податоци и за финансии, во контекст на социјални, еколошки, економски и глобалните предизвици. Зелени идеи и црни фигури на тој начин се комплементарни корпоративни цели кои може да се постигне со користење одржлив маркетинг алатки.... [-]