MA Атина - MA програми во Атина MA, Атина

MA Атина - MA програми во Атина MA, Атина

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Грција развиле своите образовниот систем со високо образование на врвот. Над 40% од сите Грци живеат во Атина и таму е исто така каде што најдобрите можности да ги извршуваат повисок степен на образование е. Граничи со Албанија, Македонија, Бугарија и Турција, Грција е туристички бисер со еден од светските 's фантастични плажи.

Атина е познат по тоа што еден од најстарите градови во светот и Грција. Тоа е најголем во однос на население и големина го прави капитал на земјата и домаќини бројни високото образование институции и универзитети.

MA Атина - Земи си MA во Атина. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Грција Атина + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Грција Атина + 1 more

[+]

Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

М-р Образование: Посебни образовни потреби

Mediterranean College, Athens
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 години October 2018 Грција Солун Атина + 1 more

Целта на оваа програма е да им помогне на дипломирани студенти од различни дисциплини да продолжи кариера во образованието, со фокус на специјални потреби, додека нуди дипломиран акредитиран мајстор. Воедно, овој курс е релевантен за оние кои бараат формални наставни позиции во дефектологијата, бидејќи ги исполнува условите на грчката Влада за постдипломски курсеви по дефектологијата. Неговата флексибилна структура во комбинација со блок, испорака на викенд го прави М-р образование идеален избор за професионалци во работа во Солун и поширокиот регион. [+]

25% Школарина попуст ако се плати до 30 април 2018 5% Екстра попуст за 2 плаќање рати

Универзитетот во Дерби е рангиран 16 во студиите на Обединетото Кралство за образование (Гардијан 2017).Професионално е еквивалентно на магистрирал од грчките државни универзитети (прифатен од ASEP).Ги исполнува условите на грчката влада за курсеви за господар на дефектологија .Служи како препознатлива квалификација на наставникот за не-образование дипломирани студенти (на пример, математичари, музичари, итн).НаставаВисоко интерактивно и искуствено учење, од учесници од различни области на образованието.Специјални школарински субвенции за наставници.Школата за образование е спонзор на Европската асоцијација за дислексија.... [-]

М-р Образование: Лидерство

Mediterranean College, Athens
Студии врз за студентски град Дел-студии 3 години October 2018 Грција Солун Атина + 1 more

Целта на оваа програма е да им помогне на дипломираните студенти од различни дисциплини да продолжи кариера во образованието, со фокус на лидерство и менаџмент, додека нуди дипломиран акредитиран мајстор. Во исто време, овој курс е релевантен за оние кои имаат менаџерски позиции во образованието, без соодветни квалификации. Неговата флексибилна структура во комбинација со блок, испорака на викенд го прави М-р образование идеален избор за професионалци во работа во Солун и поширокиот регион. [+]

25% Школарина попуст ако се плати до 30 април 2018 5% Екстра попуст за 2 плаќање рати

Уникатен мајстор во Грција, за лидерствоУниверзитетот во Дерби е рангиран 16 во студиите на Обединетото Кралство за образование (Гардијан 2017).Служи како препознатлива Учителска квалификација за дипломците кои не се образование (на пр. Математичари, физичари итн.).Професионално е еквивалентно на магистрирал од грчките државни универзитети (прифатен од ASEP).НаставаСодржина прилагодлива на професионалните интереси на учениците. Можности за опционално сместување во поставките за управување со образованието.Високо интерактивно и искуствено учење како студенти доаѓаат од различни области на образованието.Специјални школарински субвенции за наставници.... [-]

М-р во управувањето

European Law and Governance School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Грција Атина

Оваа една година програмата научи степен нуди на студентите во-длабочината на клучни прашања на управувањето, и им овозможува на студентите да изберете од голем број на изборни предмети за решавање на најгорливите теми се дискутира во Европа. [+]

Оваа една година програмата научи степен нуди на студентите во-длабочината на клучни прашања на управувањето, и им овозможува на студентите да изберете од голем број на изборни предмети за решавање на најгорливите теми се дискутира во Европа.

На кого се однесува

Таа е идеална за студентите со прв степен во политичка и / или правните науки кои сакаат или бараат, во длабочината на знаење во клучните теми поврзани со управување, со посебен фокус на ЕУ, за нивното професионално напредување.... [-]