MA Данска - MA програми во Данска MA, Данска

MA Данска - MA програми во Данска MA, Данска

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Данска, официјално на Кралството Данска, е една суверена држава во Северна Европа, кој се наоѓа југозападно од Шведска, јужно од Норвешка, и граничи на југ од Германија.

Архуската е главен пристаниште во Данска и 2 најголемиот во земјата. Со над 100.000 жители на градот се наоѓа во Архус општината. Исто така е наречен главен град на Јутланд. Таа има неколку универзитети и колеџи.

MA Данска - Земи си MA во Данска. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по корпоративна комуникација

Aarhus University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Данска

Комуникацијата е од суштинска важност за успехот на секоја организација и започнува со силна, прецизна и креативна стратегија. Магистер по корпоративна комуникација ги учи студентите да дизајн, управување и спроведување на стратегии од комуникативна перспектива. [+]

Магистер по корпоративна комуникацијаСтратешка комуникација за компании, институции и организации

Комуникацијата е од суштинска важност за успехот на секоја организација и започнува со силна, прецизна и креативна стратегија. Магистер по корпоративна комуникација ги учи студентите да дизајн, управување и спроведување на стратегии од комуникативна перспектива./>

Стратешки увид и практични вештини/>... [-]