MA Esbjerg - MA програми во Esbjerg MA, Esbjerg

MA Esbjerg - MA програми во Esbjerg MA, Esbjerg

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Данска 's високото образование става акцент на технички високото образование преку учење универзитет. Повеќето од дански универзитети, исто така, нуди квалитетни меѓународни студенти култура, поради неговата опуштена скандинавските став.

Esbjerg градот е во западниот брег на Jutland Полуостров, Данска. Тоа е над 70.000 жители и е 5-ти најголем град во земјата. Esbjerg е дом на кампусот гранки на неколку универзитети шеф на овие се на Универзитетот на Јужна Данска.

MA Esbjerg - Земи си MA во Esbjerg. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во поморски археологијата

University of Southern Denmark
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Данска Esbjerg

Новата програма за постдипломски студии во поморска археологија е наменета за студентите кои се заинтересирани за професионална кариера во поморски археологијата ... [+]

Новата програма за постдипломски студии во поморска археологија е наменета за студентите кои се заинтересирани за професионална кариера во поморски археологијата и управување наследство. Со седиште во Esbjerg на брегот на данскиот Северното Море, на програмата е меѓународно ориентирана и сите наставата е на англиски јазик.Две години мајстори програмаНа две години мајстори беше замислен со вработување во умот. Нашата цел не е само да се обезбеди образование во поморски археологијата, но да ви се подготват за кариера во оваа област. Курсот е структуриран околу вештини кои се неопходни во областа на наследство менаџмент, консултантски услуги и археолошки договор за работа, но, исто така, имаат корист на студентите кои сакаат да ги следат повеќе традиционални истражувачки ориентирана кариера, патот.Комерцијални нуркач обукаНа студентите на Универзитетот на Јужна Данска имаат можност да добијат меѓународно призната комерцијални Scuba Diving квалификација по многу ниска цена. Како одобрени комерцијални нуркање училиште, Мастер програма може да издаде Дански сертификат "SCUBA erhvervsdykker" (еквивалент на HSE SCUBA).Заинтересирани?Бидејќи образованието е бесплатно, во Данска, археологијата мајстори се разбира поморскиот е бесплатно за студенти од земјите на Европската унија / ЕЕА. Само студенти надвор од ЕУ / ЕЕА се обвинети годишен школарината.Оваа програма е понуден на англиски јазик.... [-]


господар во меѓународниот туризам и слободно време за управување со

University of Southern Denmark
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Данска Esbjerg

[+]

услови за влез

Диплома за уметност (БА) во бизнис, јазик и култура (Меѓународен туризам и менаџмент Слободен) имаат право да бидат примени. Студентите со други програми соодветните додипломски ќе бидат квалификувани за прием по проценката од Студијата одбор.

[-]