MA во Ерменија - MA програми во Ерменија MA

MA во Ерменија - MA програми во Ерменија MA

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Оваа земја во последните 1600 години беше оценет висока во однос на писменоста ниво. Ова се должи на супериорноста на образованието што граѓаните ги добиваат. Тие нудат квалитетно образование во високото образование дека развојот која ја подобрува креативноста кај учениците.

MA во Ерменија - Земи си MA во Ерменија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во настава на англиски јазик како странски јазик

American University of Armenia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Ерменија Yerevan

Програмата е посветена на одржлив развој во академски совршеност и стипендија, слободни истрага, водство, интегритет, и услуги за општеството. Поточно, на Одделот се стреми да: [+]

Мисија

Програмата е посветена на одржлив развој во академски совршеност и стипендија, слободни истрага, водство, интегритет, и услуги за општеството. Поточно, на Одделот се стреми да: 1) се одговори на зголемената образовни потреби на наставниците по англиски јазик од страна на двете нудат сертификат и магистрира во Настава по англиски јазик како странски јазик (TEFL), 2) решавање на академски потребите на потенцијалните подготвување на студентите за постдипломски студии на AUA преку обезбедување на настава на англиски за општи цели на програмата, и 3) згрижувачки истражување за професионален развој на факултет и студентите.... [-]