MA Ереван - MA програми во Ереван MA, Ереван

MA Ереван - MA програми во Ереван MA, Ереван

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Ерменија земја опкружена со копно во Кавказот на SW Азија; службен јазик, ерменски, капитал, Ереван. Ерменскиот татковина падна под турска власт од 16-тиот век, и со падот на Османлиите била поделена меѓу Турција, Иран и Русија.Руски Ерменија беше апсорбира во Советскиот Сојуз во 1922 година, да добие независност како член на Заедницата на независни држави во 1991 година

А голем број на универзитети во Ерменија се наоѓа во Ереван каде што голем број од нив е во сопственост на приватно лице во споредба со државна сопственост. Секоја година бројот на студентите се зголемува.

MA Ереван - Земи си MA во Ереван. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во настава на англиски јазик како странски јазик

American University of Armenia
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Ерменија Ереван

Програмата е посветена на одржлив развој во академски совршеност и стипендија, слободни истрага, водство, интегритет, и услуги за општеството. Поточно, на Одделот се стреми да: [+]

Мисија

Програмата е посветена на одржлив развој во академски совршеност и стипендија, слободни истрага, водство, интегритет, и услуги за општеството. Поточно, на Одделот се стреми да: 1) се одговори на зголемената образовни потреби на наставниците по англиски јазик од страна на двете нудат сертификат и магистрира во Настава по англиски јазик како странски јазик (TEFL), 2) решавање на академски потребите на потенцијалните подготвување на студентите за постдипломски студии на AUA преку обезбедување на настава на англиски за општи цели на програмата, и 3) згрижувачки истражување за професионален развој на факултет и студентите.... [-]