MA Голема Noida - MA програми во Голема Noida MA, Голема Noida

MA Голема Noida - MA програми во Голема Noida MA, Голема Noida

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Се наоѓаат во јужниот дел на Азија, Република Индија е втора најнаселена земја во светот со околу 1,27 милијарди луѓе. Индија има четири видови на универзитетите; Централна универзитети, државните универзитети, смета Универзитетот и приватните универзитети се состои во повеќе од 550 институции.

Голема Noida е еден град, дом на 100.000 жители. Тоа е само еден час возење далеку од главниот град Њу Делхи која ја става стратешки. Градот е познат во целиот свет за играње домаќин на Индискиот ГП рамките на своите граници.

MA Голема Noida - Земи си MA во Голема Noida. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајсторот на уметностите во англиски

Sharda University
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри July 2018 Индија Голема Noida

Анкети текот канонот на англиски литературни студии, како и на најновите трендови во литературата напишана на англиски јазик од сите краеви на светот. Со дополнителен фокус на педагогијата, критики и книжевната теорија овој курс ги обучува студентите да станат идни наставници, професори и критичарите ... [+]

Мајсторот на уметностите во англиски јазик

Анкети текот канонот на англиски литературни студии, како и на најновите трендови во литературата напишана на англиски јазик од сите краеви на светот. Со дополнителен фокус на педагогијата, критики и книжевната теорија овој курс ги обучува студентите да станат идни наставници, професори и критичари.

Курс Структура

Курсот е поделен во четири семестри за да се олесни интензивна предмети на систематски и структуриран начин. Учениците Мастер се, исто така, бара да се напише поединечно надзор есеи на тема по сопствен избор.... [-]


мајстор на уметноста (новинарство и масовни комуникации)

Sharda University
Студии врз за студентски град Целосна July 2018 Индија Голема Noida

Оваа програма нуди специјализација во масовна комуникација на студентите кои доаѓаат од различни дисциплини. Овој курс обезбедува концептуални алатки на студентите за разбирање на тоа како критички општество е посредувана од страна на светските медиуми. Овој курс дава comprehensiv7e обука во двете технички вештини и критичка анализа на медиумите спектар. Курсот ги стимулира студентите да станат функција режисери, документарен филм одлуки, телевизиските продуценти, добрите, рекламирање креативни глави во иднина. [+]

Оваа програма нуди специјализација во масовна комуникација на студентите кои доаѓаат од различни дисциплини. Овој курс обезбедува концептуални алатки на студентите за разбирање на тоа како критички општество е посредувана од страна на светските медиуми. Овој курс дава comprehensiv7e обука во двете технички вештини и критичка анализа на медиумите спектар. Курсот ги стимулира студентите да станат функција режисери, документарен филм одлуки, телевизиските продуценти, добрите, рекламирање креативни глави во иднина.... [-]