MA во Иран - MA програми во Иран MA

MA во Иран - MA програми во Иран MA

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Тоа е познато како на Исламската Република Иран. Тоа е во Западна Азија. Образование тука е централизирана со К-12 образование се надгледувани од страна на Министерството за образование со оглед на високото образование е надгледуван од страна на Министерството за наука и Technology.According да SCImago, Иран би можел да се рангира на четвртото место во светот во однос на истражување излез до 2018 година.

MA во Иран - Земи си MA во Иран. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

М-р во ирански студии

University of Tehran - Kish International Campus
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Иран Техеран

Дипломирани студенти можат да најдат вработување во новинарството, дипломатски услуги, експерти во ирански студии, настава на универзитетите, кои работат во музеи и библиотеки. [+]

Дипломирани студенти можат да најдат вработување во новинарството, дипломатски услуги, експерти во ирански студии, настава на универзитетите, кои работат во музеи и библиотеки.

Курс преглед

Во текот на изминатите децении, особено по иранската исламска револуција од 1979 година на студии Исток и ирански студии од западна точки на гледање е толку многу под влијание на политиката. Медиумите го претстави стерео различни видови на Иран од она што навистина е. Поголемиот дел од времето, во овие студии, богата историја и култура на Иран е занемарен или заборавен. Како резултат на тоа, на овој курс е дизајниран да биде платформа за странските студенти да се запознаат со вистински Иран, за разлика од сите измислени имагинации и стереотипи против тоа. ... [-]


Магистер по индустриски дизајн

University of Tehran - Kish International Campus
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Иран Техеран

Оваа програма е напишана од перспектива на подобрување на можностите за вработување, создавање на платформа за студентите да се вратиме на спектар на комерцијални и културни можности на располагање, охрабрувачки ангажмани реалниот живот, вмрежување и други активности. [+]

Оваа програма е напишана од перспектива на подобрување на можностите за вработување, создавање на платформа за студентите да се вратиме на спектар на комерцијални и културни можности на располагање, охрабрувачки ангажмани реалниот живот, вмрежување и други активности.

Се разбира Преглед

Во современиот свет иновативни повторно размислување игра важна улога во индустриски дизајн, затоа KIC`s школа за уметност се обидува да ги развие своите студенти стратешко размислување. Во оваа област на студии, ќе може да се движи помеѓу различни тематски дисциплини, истражување на нови идеи и концептуални пристапи кои се соочуваме во општеството денес и во иднина.... [-]


Магистер по медиуми за управување

University of Tehran - Kish International Campus
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Иран Техеран

Магистер по медиуми за управување испитува економска, менаџерски, законски и културни рамки во кои работат на медиумските организации и индустрии. Овој курс е погодна за оние кои се стремат или постоечки медиуми менаџер, или имаат силен интерес во сферата на медиумите. Тоа е комбинација на медиуми напредни ниво и менаџмент студии поврзани со фокусирање на медиуми и комуникација, како и медиумите и културна политика. [+]

предмети курс ќе ги подготви студентите за широк спектар на управување со кариерите во секторот за медиуми, вклучувајќи: економија, бизнис стратегија, политика на медиумите, правата на интелектуална сопственост и маркетинг.

Курс преглед

Магистер по медиуми за управување испитува економска, менаџерски, законски и културни рамки во кои работат на медиумските организации и индустрии. Овој курс е погодна за оние кои се стремат или постоечки медиуми менаџер, или имаат силен интерес во сферата на медиумите. Тоа е комбинација на медиуми напредни ниво и менаџмент студии поврзани со фокусирање на медиуми и комуникација, како и медиумите и културна политика.... [-]


Магистер по архитектура

University of Tehran - Kish International Campus
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри September 2018 Иран Техеран

Типични дестинации за дипломирани студенти Архитектура р вклучуваат архитектонски пракса, но, исто така, постојат другите дизајн дисциплини, како и: медиумите и уметноста. Овој курс ќе им овозможи на дипломираните студенти да се најде позиции во истражување или академијата. [+]

Типични дестинации за дипломирани студенти Архитектура р вклучуваат архитектонски пракса, но, исто така, постојат другите дизајн дисциплини, како и: медиумите и уметноста. Овој курс ќе им овозможи на дипломираните студенти да се најде позиции во истражување или академијата.

Курс преглед

Архитектурата М-р обезбедува голем број на различни опции студија од индивидуалните модул избори на специјалист патишта во културен идентитет и глобализацијата, историја, теорија, дигитални медиуми.... [-]