MA Ова е - MA програми во Ова е MA, Ова е

MA Ова е - MA програми во Ова е MA, Ова е

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Ирска е остров на северо-западно од континентална Европа. Тоа е трет по големина остров во Европа и во дваесеттиот најголемиот остров на Земјата. На своите исток е поголема островот на Велика Британија, од кои е одделена од страна на Ирското Море.

Лимерик Градот е познат за добар популација на ученици кои се извршуваат постдипломски и докторски дипломи во хуманитарни науки и уметности. UL Универзитетот во Лимерик е еден од најдобрите универзитети на Ирска.

MA Ова е - Земи си MA во Ова е. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

господар, дипломиран или постдипломски диплома во образованието преку истражување и теза

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Ирска Ова е

Од воспоставувањето на врската меѓу Универзитетот во Лимерик и Марија Imaculate колеџ, Одделот за образование на колеџот е во ... [+]

Постдипломски студии во образованието од страна на истражување и работа

Од воспоставувањето на врската помеѓу Универзитетот во Лимерик и Mary Imaculate College, Одделот за образование на Колеџот е во позиција да понуди голем број на постдипломски истражувачки опции. До денес овие програми привлекоа исклучителен интерес, а бројот на регистрирани студенти по постдипломски студии продолжува да расте од година во година. Во согласност со мисијата на колеџот во однос на наставата и истражувањето, последипломските студии се оценуваат како главен приоритет во контекст на стратешкото планирање во Одделот за образование.... [-]


господар, д-р или постдипломски диплома во образованието или уметност со истражување и тезата

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Ирска Ова е

Безгрешната Марија колеџ факултет нудат академско раководство и постдипломски надзор во рамките на традиционалните спектар на истражување уметности полиња. Додека показател ... [+]

Постдипломски студии во образованието од страна на истражување и работа

Во согласност со мисијата на колеџ, и нејзината главна област на експертиза во наставата и истражувањата, постдипломски студии се главен приоритет во Секторот за образование. Идни постдипломци се охрабруваат да истражуваат истражување на интересите на соодветното одделение и да разговараат за своите идеи за истражувачки предлози со соодветните раководители на сектори или други членови на факултет.... [-]


Магистер по филозофија и книжевност (р)

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Ирска Ова е + 1 more

М-р по филозофија и литература се научи програма, која е дизајнирана да обезбеди дополнителни постдипломски академски квалификации за ... [+]

Магистер по филозофија и литература

М-р по филозофија и литература се научи програма, која е дизајнирана да обезбеди дополнителни постдипломски академски квалификации за дипломирани студенти во областа на филозофијата и на англиски јазик, како и да им даде на студентите смисла на интердисциплинарност меѓу областите на филозофија и англиски јазик. Исто така е дизајнирана да се развие чувство на критичко размислување и во двете области и да се олесни критички ангажман со современите прашања и проблеми. Полно работно време може да потрае текот р степен во една година и вонредни студенти ќе бара две години. Програмата може да доведе до докторски студии во областа за соодветно квалификувани дипломирани студенти.... [-]


господар во медиумски студии (ма)

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Ирска Ова е + 1 more

Мајсторот на уметностите во медиумски студии е иновативна програма понудена од страна на Марија Неизвесни колеџ, Лимерик и на Универзитетот во Лимерик. Програмата трае ... [+]

Мајстор на уметноста во медиумски студии

Мајсторот на уметностите во медиумски студии е иновативна програма понудена од страна на Марија Неизвесни колеџ, Лимерик и на Универзитетот во Лимерик. Програмата се одвива на двете кампуси, главно во вечерните часови за да им се олесни на луѓето кои работат во медиумите или на друго место. Часовите се изучуваат и на кампусите, а учениците можат да ги искористат предностите на доброто студиско и рекреативни објекти на Јужниот кружен пат и во Паси. Програмата ги исполнува побарувачката за постдипломски курсеви во специјализираната област на медиумски студии надвор од поголемата област во Даблин и го продолжува обезбедувањето на медиумските и комуникациските студии на Mary Immaculate College надвор од постдипломските студии. Членовите на Одделот, исто така, вршат надзор над голем број на мајстори и доктори за истражување. Имаме великодушна асистенција и стипендија и ние сме повеќе од среќни да ги истражиме можностите со потенцијални студенти од различни потекла.... [-]


Магистер по историја (р)

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Ирска Ова е + 1 more

Акредитирани модули вклучуваат: Револуционерната Ирска, 1789-1803; Американската ирски, 1850-1920; Ирски заедници во раносовремен Европа; Науката и ... [+]

М-р по историја

Оваа програма се состои од шест научи модули и 20.000 збор дисертација. Акредитирани модули вклучуваат: Револуционерната Ирска, 1789-1803; Американската ирски, 1850-1920; Ирски заедници во раносовремен Европа; Наука и просветителството во раносовремен Европа; Расата, полот и етничката припадност во САД во историска перспектива; Еволуцијата на популарната култура 1750-1950; Усна историја: теорија и практика; Image-базирани истражување во историјата; Популарни протест во pre-глад Ирска; На градот во деветнаесеттиот век Ирска; Истражувачки методи во историјата (Core); Ирската протестантски Традиција 1536-1869; Ирска и во двете светски војни; Visualising Ирска; Црквите, општеството и државата Ирски по 1922 година. Само 6 модули ќе бидат понудени во секој од една година. Сегашната модули се:... [-]


господар во Современиот англиски јазик литература (р)

Mary Immaculate College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Ирска Ова е + 1 more

Катедрата за англиски јазик во Безгрешната Марија колеџ на Универзитетот во Лимерик, понуди високо-успешна и популарна една година предавал Магистер за бизнис администрација степен ... [+]

М-р во Современиот англиски јазик литература

Катедрата за англиски јазик во Безгрешната Марија колеџ на Универзитетот во Лимерик, понуди високо-успешна и популарна една година предава програмата Магистер по Современиот англиски јазик литература од септември 2002 година. Таа е наменета за редовни студенти и ние нормално прифати десет студенти секоја година. и капакот на броеви обезбедува блиски лични обука. Вонредни студенти може да се примени, но во нивниот случај завршување на програмата ќе трае две години.... [-]


мајстор на уметноста или диплома во меѓународниот развој пракса

Mary Immaculate College
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 месеци September 2018 Ирска Ова е + 1 more

Оваа иновативна програма е наменета за оние кои сакаат да продолжи кариера во рамките на меѓународните организации, владини агенции, невладини ... [+]

Мастер / Град натопи во меѓународниот развој пракса преку помеша учење

Диплома за завршено / Мастерс во Меѓународен развој пракса (MIDP) преку помеша учење програма е понуден на полно работно време во текот на 18 месеци, со скратено работно време опции, исто така, достапни за учесниците во текот на подолг период. Оваа програма е наменета да им помогне да се зголеми можностите за кариера за професионалци зафатен и постдипломски истражувачите. Курсот е дадено врз основа на помеша учење, преку комбинација на станбени летни и зимски школи, онлајн предавања и вежби, меѓународна поставеност програма што ја нуди разбира можност на учесниците да се добие во реално животно искуство на интегрирани пристапи кон меѓународните развој пракса, плус 20.000 збор дисертација. Покрај тоа, на програмата ќе се обезбедат учесниците со силна интер-дисциплинарен основа и продолжување на експертиза професионален развој во областа на меѓународната пракса развој. Оваа иновативна програма е наменета за оние кои сакаат да продолжи кариера во рамките на меѓународните организации, владини агенции, невладини организации (НВО), филантропски институции и консултантски фирми ангажирани во меѓународниот развој пракса. На програмата ќе се создаде група на странски лекари кои имаат капацитет да ги анализираат и изанализира некои од најпознатите хронични проблеми на дваесет и првиот век во развојот и да се обезбедат учесниците со практични вештини за да се обезбеди резолуција, заедно со широк спектар на критични области на политиката. А спектар на модули, нагласувајќи практика и теорија на развој, ќе бидат понудени во една година на програмата. Студентите кои успешно завршување на оваа фаза... [-]


Магистер по психологија,

University of Limerick
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Ирска Ова е

Мајстор на уметноста во психологија (р психологија) е нова полно работно време 1-година реализација курс, кој ги интегрира постојните додипломски студии и постдипломски модули. [+]

Магистер по психологија,

&nbsp

Мајстор на уметноста во психологија (р психологија) е нова полно работно време 1-година реализација курс, кој ги интегрира постојните додипломски студии и постдипломски модули.

Курсот е акредитиран од страна на ПСИ и е наменета за студентите со претходно искуство во психологијата и истражувачки методи (на пример, БА Заеднички Достигнувања). Ова претходно искуство треба да се спореди со 1 година на студии (10 модули; 60 ЕКТС). ... [-]