MA Слајго - MA програми во Слајго MA, Слајго

MA Слајго - MA програми во Слајго MA, Слајго

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Ирска во последно време спроведува законот, со кој се пропишува сите ученици кои посетуваат високо образование да аплицираат за државни заеми за да се овозможи да ги постигнат своите повисоко академско соништа. Првиот официјален јазик е ирски, исто така познат како ирски галски, туку на англиски јазик (втор службен јазик) е повеќе широко користени. На националниот капитал е во Даблин. Ирска е симбол за прославување на Денот на Свети Патрик (17-ти март) во целиот свет.

Еден од најнаселените градови на Ирска, Silgo, е позната по нејзиниот напредок во новите технологии и претприемништвото.Овој град има некои од најдобрите ИТ и технологија базирана универзитети и образовни институции, како што се Институтот за технологија Слајго и Св Ангела 's колеџ, Слајго

MA Слајго - Земи си MA во Слајго. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

постдипломски сертификат / диплома / Мастерс во менаџмент и лидерство за заедницата и јавниот сектор

St. Angela's College Sligo, a College of the National University of Ireland, Galway
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Ирска Слајго

Оваа постдипломски сертификат / диплома / мајстор на уметноста во Лидерство и управување за сектор на Заедницата и јавни има за цел да се развие голем број на вештини за студентите да се направи разлика и да се анализира лидерство, менаџмент и управување во заедницата, доброволна, непрофитна, законски и јавни сектори. [+]

Овој Постдипломски сертификат / диплома / мајстор на уметноста во Лидерство и управување на заедницата и јавниот сектор има за цел да се развие голем број на вештини за студентите да се направи разлика и да се анализира лидерство, менаџмент и управување во заедницата, доброволна, непрофитна, законски и јавниот сектор. Студентите се охрабруваат да донесат свои искуства во овој сектор да се однесува на теоретски и академски ресурси на програмата. Овој флексибилен, со скратено работно време програмата се нуди или на проектот во две или три години и е акредитирана од страна на НУИ Голвеј.... [-]


постдипломски сертификат / диплома / мајстори во историски и наследство студии на северо-западно, Ирска

St. Angela's College Sligo, a College of the National University of Ireland, Galway
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години October 2018 Ирска Слајго

На постдипломски сертификат / диплома / м-р во историски и културно наследство студии на Северозападна ќе им овозможи на студентите да се справи со теоријата и практиката на историски студии; учат за ученост, животот и митологија во регионот; и да ги стимулираат студентите во темите на локалната историја, музејски студии и земјоделството. [+]

На Постдипломски сертификат / диплома / м-р во историски и културно наследство студии на Северозападна ќе им овозможи на студентите да се справи со теоријата и практиката на историски студии; учат за ученост, животот и митологија во регионот; и да ги стимулираат студентите во темите на локалната историја, музејски студии и земјоделството.

На програмата ќе ги запознае студентите со широк спектар на примарни извори и други материјали, користени во истражување на фолклорот, локални и прекугранични историја, музејски студии и историја на земјоделството во СЗ. На програмата ќе се одрази на односите меѓу теоријата и практиката, во комбинација со принципите на учењето на возрасни и процесот на доживотно. Па така, студентите ќе бидат изложени на голем број на иновативни стратегии за предавање и учење, вклучувајќи теренска работа искуство на постдипломски сертификат / диплома / м-р вклучува историја, културно наследство, земјоделството, музејски студии и фолклор да им помогне на студентите да се разбере подобро сегашноста преку очите на минатото.... [-]