MA во Исланд - MA програми во Исланд MA

MA во Исланд - MA програми во Исланд MA

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Една карактеристика на Исланд 's високото образование е четири учебни години. По завршувањето на додипломските студии, Универзитетот на Icleand често имаат стипендии за оние студенти кои можеби ќе сакате да се понатамошни студии за магистерски и докторски нивоа. Тоа е со седиште во Vesturbær, Рејкјавик и е основана во 1911 година.

MA во Исланд - Земи си MA во Исланд. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

М-р меѓународна политичка економија

Bifröst University
Он-лајн студии Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии August 2019 Исланд Borgarnes + 1 more

Bifröst University е горд да презентира мајстор програма целосно се предава на англиски јазик. М-р меѓународна политичка економија е нова 90 ЕКТС програма почнувајќи од август 2019 година. [+]

Bifröst University е горд да презентира мајстор програма целосно се предава на англиски јазик. М-р меѓународна политичка економија е нова 90 ЕКТС програма почнувајќи од август 2019 година.

Услови за приемДиплома или еквивалентно квалификација, во согласност со Националната рамка за квалификација за високото образование и дипломи од 2011 годинаСеопфатно писмо за мотивацијаTOEFL резултат: 72 / ИЕЛТС резултат: 6 / CEFR: Б2Краен рок за аплицирање... [-]

МНР изведувачки уметности

Iceland University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри March 2019 Исланд Reykjavík

Оваа дванаесет месеци мајстор програма е прашање предводена студија која ги поддржува изведувачите поврзани со уметници и уметност професионалци да експериментираат и да се развива како практичари и истражувачи преку ригорозни менторство, екстензивни работилници и средби со водечки уметници, мислители и куратори од целиот свет - како како и интензивна размена меѓу врсници. [+]

Оваа дванаесет месеци мајстор програма е прашање предводена студија која ги поддржува изведувачите поврзани со уметници и уметност професионалци да експериментираат и да се развива како практичари и истражувачи преку ригорозни менторство, екстензивни работилници и средби со водечки уметници, мислители и куратори од целиот свет - како како и интензивна размена меѓу врсници.

... [-]

М-р ликовна уметност

Iceland University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Исланд Reykjavík

Меѓународната р програма на Исланд академија на уметностите ја поддржува вашата индивидуална и прогресивна уметничка пракса. Постои акцент на уметничка пракса и истражување со цел да се зајакне увид во комплексноста на современите уметнички контексти. [+]

Меѓународната р програма на Исланд академија на уметностите ја поддржува вашата индивидуална и прогресивна уметничка пракса. Постои акцент на уметничка пракса и истражување со цел да се зајакне увид во комплексноста на современите уметнички контексти. Бараме флексибилност и специјализација во материјали и методи кои бараат од вас да бидете во позиција да се позиционирате, да ги критикувате и да ги предизвикувате проблемите и ситуациите во полето.... [-]


Магистерски дизајн: истражувања и преводи

Iceland University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Исланд Reykjavík

М-р Дизајн: истражувања [+]

М-р Дизајн: истражувања

За да ја преведете оваа лична визија, Програмата за магистерска програма бара од вас да ги материјализирате и манифестирате можните реалности преку релевантни медиуми: можете, на пример, да развиете концепт за индустријата, да предложите ново сетилно искуство или да направите измислено сценарио за идната реалност. Користење на реални и фиктивни стратегии за дизајн, работиме на градење етичка свест, формирање дијалози за да се вклучиме во современата култура.... [-]


Состав на м-р

Iceland University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2019 Исланд Reykjavík

Програмата Мастер во музички состав обезбедува на студентот со средства да се воспостави и развие неговата / нејзината област на специјалност како композитор. Акцентот е ставен на дозволувајќи им на ученикот да го истражи, подобри и развие својот / неговиот личен композициски пристап. [+]

Програмата Мастер во музички состав обезбедува на студентот со средства да се воспостави и развие неговата / нејзината област на специјалност како композитор. Акцентот е ставен на дозволувајќи им на ученикот да го истражи, подобри и развие својот / неговиот личен композициски пристап.

Во прилог на главната тема, студентот може да ја персонализираат програмата за студирање. Студентите можат да избираат од различни модули во музикологијата, музичката теорија, електроакустиката, инструментацијата / оркестрацијата и интердисциплинарните студии за поддршка на неговата / нејзината област на интерес. Со цел да ги развие професионалните вештини на ученикот, ученикот може да избере од модули за претприемништво и управување со проекти.... [-]